Na wczorajszym posiedzeniu zarządu ZZPN jednogłośnie postanowiono zakończyć rozgrywki od IV ligi w dół oraz rozgrywki kobiece i młodzieżowe sezonu 2019/20. Za układ końcowych tabel sezonu 2019/20 przyjęto kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek, przez co drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej i nie będzie w tym roku spadków do niższych klas. Oznacza to definitywne potwierdzenie awansu seniorów, juniorów i trampkarzy Floty do wyższej klasy rozgrywkowej.
Wiadomo też, że nie zostaną dokończone rozgrywki III ligi i nasza grupa liczyć będzie co najmniej 21 zespołów (patrz tekst „Z kim w III lidze?” z 08 maja br.) ale może zostać powiększona o spadkowiczów z makroregionu z II ligi. Raczej pewne jest, że dotyczyć będzie to Gryfa Wejherowo. Pozostałe zespoły w regionie są w tej chwili poza strefą spadkową a najbliżej jej jest Lech II Poznań, nie są pewne utrzymania także Elana Toruń oraz Błękitni Stargard.
Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się rozgrywki III ligi sezonu 2010/21, wiadomo natomiast że zawodnicy wojewódzkich lig juniorów i trampkarzy wyjdą na boiska 15/16 sierpnia lub tydzień później, o ile oczywiście pozwolą na to warunki.
Źródło:  ZZPN