Przed nami kolejna seria meczów przy zamkniętych trybunach. W Świnoujściu, w najbliższą sobotę o godzinie 14:00, Flota podejmie starego znajomego, czyli Kotwicę Kołobrzeg. Będą to zatem derby zachodniopomorskie i jednocześnie nadmorskie. Kotwica jest drużyną remisów. Na 13 rozegranych przez nią do tej pory meczów, aż 6 kończyło się podziałem punktów. Gdyby więc tak zakończył się również mecz z Flotą, połowa jej spotkań kończyłaby się remisami. Tyle tylko, że takie rozwiązanie raczej nie interesuje ani jednych, ani drugich, choć jedni i drudzy z pewnością uszanowaliby zdobyty punkt. Obie drużyny jednak potrzebują ich więcej, są bowiem poza pierwszą ósemką, ale dla obydwóch to miejsce jest realne do osiągnięcia jeszcze przed zakończeniem meczów jesiennych, o ile oczywiście uda się je rozegrać. Na dziś Kotwica ma o 2 punkty więcej od Floty, jest więc bliżej, ale Flota w razie zwycięstwa przeskoczyłaby ją. Jest zatem o co walczyć.

Kontakty Floty z Kotwicą sięgają roku 1994. Przez 14 lat kluby te regularnie grały ze sobą w III lidze, co najwyżej z jednorocznymi przerwami na spadek jednej z nich do IV ligi. Rok 2008 był historyczny dla obydwu klubów. Flota awansowała wówczas do I, a Kotwica do II ligi, w której zajęła najwyższą w historii klubu 6. pozycję z wyraźnie dodatnim bilansem, lecz… została wycofana z rozgrywek. Powróciła w 2014, tym razem na 3 lata, by w roku 2017 spaść już w sposób sportowy. W poprzednim sezonie zajęła w III lidze czwartą pozycję.

Jest jeszcze jeden istotny aspekt sobotniego meczu. Trenerem Kotwicy jest obecnie dobrze rozpoznawalny w Świnoujściu Petr Němec. Ten, który w roku 2008 uzyskał z Flotą wspomniany historyczny awans do I ligi i prowadził naszą drużynę przez 4 lata, najdłużej z wszystkich trenerów Floty w I lidze. Mecz zapowiada się więc niezwykle interesująco, tym bardziej, że oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze (Flota 1-0 w Starogardzie Gdańskim, Kotwica 3-1 u siebie z Nielbą Wągrowiec). Kibice na mecz wejść nie mogą, ale Zachodniopomorska Telewizja zapowiada przeprowadzenie bezpośredniej relacji z tego spotkania.
Z powodu rodzinnej tragedii trenera Łukasza Borgera zespół Floty poprowadzi w tym spotkaniu Marcin Adamski.