Flota: Łukasz Gądek (46 Oskar Bochen), Dariusz Kozłowski, Maciej Rombalski (24 Kamil Trzeciak, 75 Piotr Bursa), Dawid Damazyn (46 Oskar Zięty), Tomasz Maślak (67 Marcin Krzyżkowski), Damian Mosiądz (75 Bartłomiej Szewczyk), Mariusz Helt (67 Patryk Harkot), Piotr Bursa (45 Łukasz Mickiewicz), Michał Nowak (46 Damian Staniszewski), Mateusz Bątkowski (46 Przemysław Rygielski), Mateusz Wątroba (60 Paweł Stankiewicz).
Michał Wnuk na rozgrzewce zgłosił uraz, nie zagrał w meczu.

Sędziował Lech Nowak.
Grano 2 x 45 minut
Widzów ok. 80.

Skrót II połowy. przez FANATYKTV

Okres przygotowawczy rozkręcił się na dobre. Drużyna Floty pracuje planowo. Po wczorajszym turnieju halowym w Karnicach, dziś trzecia gra kontrolna. Wyspiarze pokonali pewnie Pionier Żarnowo 6-0. Gospodarze kontrolowali całe spotkanie, ambitnie grający zespół gości nie zagroził bramce Floty. Strzelonych zostało sześć bramek, nie wykorzystano bardzo dużo sytuacji bramkowych, co na tym etapie przygotowań jest charakterystyczne. Trafiania do bramki Pioniera rozpoczął Nowak, do którego wróciła piłka po wykonanym rzucie rożnym i strzał z linii bocznej zaskoczył bramkarza gości. Szybko na 2-0 podwyższył Damazyn który po zagraniu Nowaka bardzo ładnie uderzył z ok. 16 metrów z woleja. W następnych minutach pierwszej połowy swoje szanse bramkowe zmarnowali m.in. Helt, Mosiądz, Wątroba. Flota grała szybko, trzymała tempo gry. W drugiej połowie nastąpiły zmiany, padły jeszcze cztery bramki. Na 3-0 podwyższył Staniszewski po akcji Mosiądza i Mickiewicza. W 66 minucie rzut rożny wykonał Staniszewski, mocne, pewne wejście Rygielskiego, uderzenie głową i Badalewski pokonany. Na swoją bramkę pracował Mosiądz (czasami aż za bardzo chciał). Cierpliwość się jednak opłaciła. W 71 minucie akcja Ziętego, przytomność Trzeciaka przy zagraniu, całość kończy Mosiądz. Ostatnia bramka meczu pada w 79 minucie. Staniszewski zgrywa piłkę głowa na długi słupek, tam plasowanym strzałem płynną akcję kończy uderzeniem Zięty, który miał w drugiej odsłonie spotkania swoje szanse na więcej strzelonych bramek. Mecz sparingowy, bez złośliwości, brzydkich fauli, łatwy do sędziowania. Prowadzący to spotkanie Lech Nowak doskonale wykonał dziś swoją pracę rozjemcy. Jedyna przykra sprawa która martwi trenera Tomasz Błotnego to sytuacja z 23 minuty, przypadkowe zderzenie głowami i złamany nos Macieja Rombalskiego, który z urazem udał się do Szczecina na oddział laryngologii. Młodemu wychowankowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Okres przygotowań trwa, następny tydzień to praca treningowa. Kolejne spotkanie kontrolne Flota rozegra 07 Lutego w Kamieniu Pomorskim z miejscowym Gryfem, początek spotkania godzina 18.00. Zapraszamy do kibicowania.

Źródło: własne. Video Piotr Dworakowski

Sobota, 28 stycznia 2017

Trzecie miejsce Floty
w XIV Memoriale im. Grzegorza Fryta

Piłkarze Floty Świnoujście wystąpili dziś w halowym Memoriale im. Grzegorza Fryta w Karnicach. Jest to doroczny turniej czczący pamięć byłego zawodnika i trenera Bizona Cerkwica oraz radnego gminy Karnice.

W zawodach wzięło udział osiem zespołów, podzielonych w fazie eliminacyjnej na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy II, w której spotkała się z Bałtykiem Gostyń, Koroną Stuchowo i Gardominką Mechowo. Wszystkie trzy mecz wygrała: 1-0 z Bałtykiem (bramka Trzeciak), 3-1 z Koroną (2 x Bątkowski i Kozłowski oraz Robert Stangrycki dla Korony) i 7-0 z Gardominką (3 x Harkot, 2 x Zięty, Bątkowski i Mickiewicz). W spotkaniu dycydującym o awansie do półfinału Korona pewnie wygrała z Bałtykiem 6-2.

Drugą grupę wygrało Kolegium Sędziowskie Koszalin wygrywając 2-1 z Polonią Płoty i remisując 1-1 z Bizonem Cerkwica. W tym czasie Orzeł Łożnica pokonał 2-1 Bizona i 3-0 Polonię Płoty. W meczu na szczycie 2-0 wygrali sędziowie.
W tej sytuacji w półfinale spotkali się Flota z Orłem oraz Sędziowie z Koroną. W pierwszym meczu rywale okazali dla siebie duży szacunek i zadbali bardziej o tyły, skutkiem czego nie było bramek. W tej sytuacji rozstrzygnęły rzuty karne. Niestety Kamil Trzeciak nie trafił w bramkę i do finału przeszli łożniczanie.W drugim meczu Sędziowie wygrali z Koroną 3-0.

Nadeszła decydująca faza turnieju. W spotkaniu o siódme miejsce Polonia wygrała 3-2 z Gardominką, a piąte miejsce zajął Bałtyk wygrywając 2-1 z Bizonem, mimo iż to gospodarze pierwsi strzelili gola.
W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkały się Flota i Korona. Układało się dość pomyślnie, bowiem Bątkowski zdobył dla nas prowadzenie, jednak pod koniec wyrównał Patryk Rocha. Zatem znowu rozstrzygnąć musiały karne. Tym razem Bątkowski ani Kozłowski się nie pomylili, za to Podhorodecki obronił strzały Roberta Stangryckiego i Marcina Kondrasa!

Wreszcie finał. Tu znowu spotkali się wcześniejsi rywale grupowi. W pierwszym meczu Sędziowie pokonali Orła Łożnica 2-0, w drugim także okazali się lepsi, chociaż tym razem wygrali tylko 1-0.
Najskutecznieszjym strzelcem okazał się Adrian Sochaj z zespłu Sędziów, zdobywca ośmiu bramek z dziewięciu strzelonych przez jego zespół. Najlepszym zawodnikiem jury wybrało Krzysztofa Ziętalę z Orła. Był też i flotowski akcent: za najlepszego bramkarza uznano Grzgorza Hnata!

Jutro nasz zespół rozegra kolejny sparng. Przeciwnikiem tym razem będzie Pionier Żarnowo, a spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią o godzinie 14:00.

I połowa
: Grzgorz Hnat (31 Sebastian Podhorodecki), Przemysław Rygielski, Patryk Harkot, Radosław Welka, Łukasz Mickiewicz, Damian Staniszewski, Dawid Trafalski, Damian Mosiądz, Mateusz Bątkowski, Mateusz Wątroba, Mariusz Helt.
II połowa: Sebastian Podhorodecki(61 Łukasz Gądek), Maciej Rombalski, Dawid Damazyn, Kamil Trzeciak, Paweł Stankiewicz, Oskar Zięty, Michał Nowak, Tomasz Maślak, Marcin Krzyżkowski, Michał Wnuk, Bartłomiej Szewczyk.

Skrót II połowy przez FANATYKTV

W drugim rozegranym sparingu drużyna Morskiego Klubu Sportowego spotkała się dziś z niemieckim zespołem Eintracht Ahlbeck i wygrała 5-0. Wynik ustalony został już do przerwy. Bramki strzelali: Helt w zamieszaniu, Wątroba (bramka debiutancka) po akcji Helta, w rewanżu ponownie Helt - po akcji Wątroby, Mosiądz po odbiorze piłki w polu karnym oraz Staniszewski po akcji z Mosiądzem. W drugiej połowie mimo zdecydowanej przewagi Floty i stwarzanych sytuacji m. in. Szewczyka, Nowaka, Ziętego, Maślaka, czy dośrodkowaniach Krzyżkowskiego, nie było już bramek. Bardzo mądrze bronili się goście z wyróżnieniem na broniącego bardzo dobrze ich bramkarza. Flota bramki nie straciła grając pewnie 90 minut w obronie. Gospodarze zagrali dziś dwoma innymi składami w obu połowach, natomiast Hnat, Podhorodecki i Gądek bronili każdy po 30 minut. Debiutacką bramkę strzelił dziś bardzo widoczny Mateusz Wątroba. W drużynie Eintrachtu zagrali byli zawodnicy Floty: Piotr Polarczyk (dziś trener trampkarzy Floty), Michał Protasewicz, Kamil Dankiewicz, Rafał Wrona, Łukasz Lipka oraz Borys Mitręga, Maciej Zgraja, Oskar Bratz (gościnnie) i Artur Żądło. W dalszej fazie przygotowań Floty urozmaicenie; w sobotę 28 stycznia udział w turnieju halowym - XIV Memoriał Grzegorza Fryta w Karnicach. W niedzielę natomiast o godzinie 14.00 kolejna gra kontrolna - przeciwnikiem Pionier Żarnowo. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: własne

Środa, 25 stycznia 2017
Jutro sparing z Eintrachtem

Jutro, tj. w czwartek, 26 stycznia, rozegrane zostanie spotkanie z zaprzyjaźnionym klubem Eintracht Ahlbeck. Jest to drużyna Piotra Polarczyka, a mecz rozpocznie się przy świetle elektrycznym o godzinie 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu. Grać się będzie 2 x 45 minut, ale trener Tomasz Błotny zapowiada wystawienie zupełnie różnych drużyn w obu połowach, przy czym bramkarzy będzie trzech, zatem wymienią się dwa razy.
W sobotę wyjazd do Karnic na XIV Memoriał Grzegorza Fryta (początek turnieju o godzinie 10:00), natomiast w niedzielę o godzinie 14:00 spotkanie z Pionierem Żarnowo w Świnoujściu. Zapraszamy.

3-5  Tomasz Polarczyk 72 minuta

Flota: Grzegorz Hnat (46 Łukasz Gądek), Piotr Tkaczonek, Michał Wnuk (31 Łukasz Mickiewicz), Damian Staniszewski, Michał Nowak, Dawid Trafalski, Mariusz Helt (46 Dawid Damazyn), Tomasz Maślak (60 Mariusz Helt), Filip Żabiński (24 Marcin Krzyżkowski, 46 Maciej Rombalski), Piotr Bursa, Mateusz Bątkowski (75 Marcin Krzyżkowski). Grał również Bartłomiej Szewczyk (zmiana "hokejowa").

Old Boys: Podhorodecki ("wypożyczenie meczowe", według ustaleń), Adamski, P.Wysocki, Hus, Pflanz, T.Polarczyk, Kwiatek, K.Nowak, Swat, Duszyński, Lewandowski, Puchała, Tatatrczuk, Kramarz, A.Wysocki, Kuczmarski, Legowicz, Morawski, Woźny, T.Wnuk (zmiany "hokejowe").

Sędziował: Lech Nowak.
Grano: 2 x 45 minut. Mecz rozegrano 21 stycznia na bocznym boisku.
Widzów ok. 100.

Druga połowa meczu z Old Boys przez FANATYKTV

Początek przygotowań, pierwsze treningi i pierwszy zaplanowany sparing. Mecz kontrolny, spotkanie przyjazni z integracją, dobrą organizacją i miłą atmosferą. W drużynie Old Boys zagrało wielu zawodników o znanych nazwiskach w Świnoujściu i nie tylko , niektórzy panowie jeszcze czynnie grający w swoich klubach. Old Boys pod dowództwem kapitana Dariusza Duszyńskiego byli bardzo zmobilizowani, zagrali ambitnie, walecznie i skutecznie. W drużynie Floty natomiast, po bardzo dobrym początku, zabrakło dalszego zaangażowania drużynowego, organizacji gry oraz dyscypliny taktycznej w całym spotkaniu. Bardzo słabo wyglądała szczególnie w drugiej połowie gra obronna i łatwo tracone bramki (w 6 minut po przerwie trzy!!!). W drugiej połowie, przy negatywnym wyniku, Flota próbowała gonić, mocno „szarpali” Damian Staniszewski, Michał Nowak, Mariusz Helt czy Dawid Trafalski, jednak na końcowy pozytywny rezultat było to za mało. W dzisiejszym meczu zadebiutował w drużynie Floty Piotr Tkaczonek (były zawodnik Fali Międzyzdroje, nie grał przez pół roku) i wypadł poprawnie. Z dobrej strony (widoczna ambicja) pokazał się w drugiej połowie Maciej Rombalski. W dzisiejszym meczu nie zagrali Grzgorz Skwara, Przemysław Rygielski (kontuzje), Damian Mosiądz (praca), Radosław Welka (sprawy rodzinne), Paweł Stankiewicz (sprawy rodzinne), Dariusz Kozłowski (szkoła), Daniel Raczkowski (wyjazd), Oskar Zięty, Kamil Trzeciak, Patryk Harkot (mecz w drużynie juniorów). Okres przygotowawczy więc rozpoczęty , rywalizacja w zespole również. Trener Tomasz Błotny ma czas do wyciągania wniosków, analiz, zawodnicy natomiast do własnych przemyśleń, mobilizacji, ciężkiej pracy treningowej (obecności) oraz pełnego zaangażowania w dalszej części przygotowań i w zaplanowanych kolejnych grach kontrolnych.
Następne spotkanie kontrolne Flota rozegra w czwartek 26 stycznia o godzinie 18.00 w Świnoujściu. Przeciwnikiem będzie Eintracht Ahllbeck. Natomiast w sobotę 28 Stycznia nasi zawodnicy uczestniczyć będą w turnieju halowym - XIV Memoriał Grzegorza Fryta - w Karnicach. Przeciwnikami będą następujące drużyny: Bizon Cerkwica, Sędziowie, Orzeł Łożnica, Korona Stuchowo, Polonia Płoty, Bałtyk Gostyń, Gryf Kamień Pomorski. Start turnieju o godzinie 10.00.

Środa, 18 stycznia 2017
Zgrupowanie najmłodszych w Trzebieży

Informujemy, że w terminie od 11 do 18 lutego 2017 odbędzie się zgrupowanie sportowe piłki nożnej w Trzebieży dla dzieci i młodzieży do 13. roku życia. W planie nauka połączona z super zabawą (grill, ognisko, podchody nocne, zwiedzanie okolicy, dyskoteka, sparingi) połączona z codziennymi treningami na hali i orliku, Serdecznie zapraszamy do wyjazdu również dzieci spoza klubu. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem 507 172 845.

Sobota, 14 stycznia 2017
Alianz Cup: Flota na podium

Turniej Halowy Alianz Cup 2017 po za nami. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze. Drugie miejsce w turnieju zajęli juniorzy Morskiego Klubu Sportowego, którzy w finale przegrali po rzutach karnych 0-2 z FC Insel Usedom. W regulaminowym czasie gry (grano 1 x 12 minut) było 1-1; bramkę dla Floty strzelił Miłosz Grudziński. Młoda drużyna seniorów Floty Świnoujście zajęła natomiast trzecie miejsce. W meczu o "pudło" pokonany został Eintracht Ahlbeck Old Stars 2-0 po bramkach Kamila Trzeciaka i Mateusza Bątkowskiego. Królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Patryk Harkot, zdobywca sześciu bramek. W fazie grupowej seniorzy Floty zajęli drugie miejsce w grupie B, juniorzy pierwsze w grupie A. Obie drużyny spotkały się więc w półfinale gdzie juniorzy wojewódzkiej ligi pokonali młody zespół seniorski 1-0, po bramce Patryka Harkota. Turniej udany, bardzo dobrze zorganizowany przez naszych niemieckich sąsiadów. Zawodnicy obu zespołów Floty zasługują na duże brawa.