1-2  Eric Störmer 78 minuta
2-2  Dariusz Kozłowski 84 minuta
3-2  Mateusz Bątkowski 85 minuta
4-2  Michał Nowak 90+1 minuta z karnego

Flota I połowa: Łukasz Gądek, Piotr Tkaczonek, Dawid Trafalski, Dariusz Kozłowski, Piotr Bursa, Oskar Bratz, Marcin Krzyżkowski, Tomasz Maślak, Patryk Harkot, Oskar Zięty, Maciej Rombalski.
Flota II połowa: Grzegorz Hnat, Dariusz Kozłowski, Bartłomiej Szewczyk, Mateusz Bątkowski, Radosław Welka, Kamil Trzeciak, Michał Nowak, Krzysztof Bątkowski, Mateusz Wątroba, Damian Mosiądz, Filip Żabiński.
Trenerzy: Tomasz Błotny, Grzegorz Skwara, Przemysław Rygielski.
Kierownik drużyny: Krzysztof Siemiński.

Sędziował: Lech Nowak.

Widzów: 30.

Skrót pierwszej połowy ... przez FANATYKTV

Mecz na prośbę gości rozpoczął się prawie pół godziny wcześniej, przez co w pierwszej połowie trybuny świeciły pustkami. Ale nie ma czego żałować, bo w pierwszej połowie poza okazją Trafalskiego i Harkota oraz obroną Gądka groźnego strzału gości nie działo się właściwie nic. W przerwie Flota wymieniła całą jedenastkę poza Dariuszem Kozłowskim, ale jeśli ktoś liczył na zmęczenie gości, skutkiem czego bramki posypią się jak przejrzałe jabłka, to się srodze zawiódł. Owszem, w 64 minucie Trzeciak po wrzucie z autu Żabińskiego, ładnym strzałem zza pola karnego zdobył dla Floty prowadzenie, ale goście wciąż wyprowadzali niebezpieczne kontry i po strzałach Gardzelli i Störmera wyszli na prowadzenie. Mało tego, dwie minuty później wykonywali rzut karny, który jednak został obroniony przez Hnata, a dobitka trafiła w słupek. Trenerzy Rollwitz tę sytuację skwitowali śmiechem. Nie było nerwów, a trzeba przyznać, że gdyby ich zawodnicy wykorzystali sytuacje, których sztuką jest nie wykorzystać, tego meczu by nie przegrali. Ostatnie minuty należały już jednak do naszych. W 84 minucie Nowak zagrał idealnie na szósty metr na głowę Kozłowskiego, który wyrównał. Na ponowne prowadzenie wyprowadził Flotę minutę później Mateusz Bątkowski strzałem z bliska po podaniu od swojego brata Krzysztofa. Ostatecznie wynik ustalono w pierwszej minucie czasu doliczonego. Końcową bramkę zdobył Nowak z rzutu karnego podyktowanego za faul na Trzeciaku.

Skrót drugiej połowy ... przez FANATYKTV

To był już ostatni sprawdzian niebiesko-białych przed rundą wiosenną. Już za osiem dni pierwszy mecz o stawkę i to nie byle jaki. Spotkanie o Puchar Polski z III-ligową Vinetą Wolin. W sobotę 04 marca o 14:00 w Świnoujściu. Zapraszamy. Cracovia, Jagiellonia, czy Widzew nieprędko przyjadą ponownie do Świnoujścia, cieszmy się więc z przyjazdu Vinety.

Waldemar Mroczek. Video Piotr Dworakowski

Czwartek, 23 lutego 2017
Wypunktowani
Flota - Świt Skolwin Szczecin 1-6 (0-4)

1-6  Patryk Harkot 90 minuta
Bramki dla Świtu w minutach 23, 29, 36, 45, 51 i 87 z karnego.

Flota: Grzegorz Hnat (46 Oskar Bochen), Piotr Tkaczonek (46 Maciej Rombalski), Dariusz Kozłowski, Przemysław Rygielski (70 Marcin Krzyżkowski), Piotr Bursa, Kamil Trzeciak (55 Filip Żabiński), Dawid Trafalski (46 Tomasz Maślak), Radosław Welka (46 Paweł Stankiewicz), Michał Nowak, Mariusz Helt (72 Patryk Harkot), Damian Staniszewski.
Trener: Tomasz Błotny.

Sędziowali: Marcin Dubaniewicz, Patryk Szefer, Lucjan Szefer.

Widzów: 40.

Skrót pierwszej połowy przez FANATYKTV

W kolejnym, ósmym sparingu w okresie przygotowawczym, grająca w klasie okręgowej Flota Świnoujście przegrała z trzecioligowym Świtem Skolwin różnicą pięciu bramek. Zespół z przedmieścia Szczecina przebywa obecnie na obozie w Międzyzdrojach, gdzie rozegrano dzisiejszy mecz. Był on rozgrywany w trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu i wiejącym wietrze. Usprawiedliwienia jednak nie ma. Zdecydowała dużo wyższa kultura gry w drużynie Świtu. Flota rozpoczęła mądrze, do straty pierwszej bramki nie było widać różnicy. W tej fazie gry najlepszą sytuację dla naszej drużyny zmarnował w 18 minucie Trafalski, po akcji Bursy i Trzeciaka. Worek z bramkami rozwiązał się w 23 minucie, od tego momentu trzecioligowcy pokazywali już wyższość i niemiłosiernie wykorzystywali błędy. Flota natomiast grała źle, traciła prosto bramki. Odpowiadała też skromnie sytuacjami, takimi jak np. szansa sam na sam Staniszewskiego czy strzał Trafalskiego po akcji Nowak - Staniszewski. Jednak efektu bramkowego one nie dały. Świnoujścianie wszystkie bramki tracili po własnych prostych błędach, braku organizacji gry wewnętrznej. Z tak silnym przeciwnikiem jakim jest Świt wiadomym było, że będzie punktowanie "po boksersku", celnie, skutecznie z wykorzystaniem błędów. Tak było. Wszystkich straconych bramek można było uniknąć; była bramka do szatni, zły wrzut z autu, nieudane wybicia na raty piłki w polu karnym po rzucie rożnym Świtu, sprokurowany rzut karny. Takie błędy nie powinny się zdarzyć. Honorową bramkę dla Floty, po akcji Bursy i Żabińskiego, zdobył Patryk Harkot. To jego debiutancki gol w drużynie seniorskiej. Kubeł zimnej wody wylany, ale nie zapominajmy, że jest to okres przygotowawczy, zmienność składu, szukanie optymalnego ustawienia.. Nie ma dramatu, są przemyślenia, analizy, wnioski do wyciągnięcia zarówno dla trenera Tomasza Błotnego, jak i dla samych zawodników. Już jutro ostatnia gra kontrolna. O godzina 17:30 Flota spotka się z niemiecką drużyną SV Rollwitz. Serdecznie zapraszamy.

Skrót drugiej połowy przez FANATYKTV

Źródło własne. Video Piotr Dworakowski

Najważniejszy strzał Mariusza

Mariusz Helt w ostatnim meczu strzelił cztery bramki podczas 45 minut gry. Ale to jest nieważne wobec tego, co stało się wczoraj. O godzinie 0:40 przyszedł na świat jego syn Jan! Na starcie życiowej pielgrzymki ważył 3800 g.
Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy potomka i życzymy dużo pociechy. Niech się dobrze chowa w zdrowiu i dostatku.

Źródło: własne

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Jeszcze dwa sparingi

Do rozpoczęcia ligowej wiosny pozostał prawie miesiąc, ale dobiega końca cykl sparingów. W tym tygodniu jeszcze dwa i więcej na razie się nie planuje. W najbliższy czwartek, 23 lutego, w Międzyzdrojach nasza drużyna spotka się z III-ligowym Świtem Skolwin ze Szczecina. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 17:00, czyli o godzinę wcześniej niż pierwotnie planowano. Będzie to bardzo ważny sprawdzian z uwagi na czekające nas spotkanie o Puchar Polski z innym III-ligowcem.
Kolejna gra już następnego dnia, u nas w Świnoujściu, na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Przeciwnikiem będzie niemiecki zespół SV Rollwitz. Podobnie jak wczorajszy przeciwnik - Insel Usedom - występuje on w Landesklasse II, z tym że po rundzie jesiennej plasuje się o trzy pozycje niżej, tj. na piątym miejscu (Insel jest wiceliderem). Jednak bezpośredni mecz rozegrany 06 listopada 2016 wygrało Rollwitz 3-1 (bramki Eric Störmer - 2 i Tom Halbig, dla Insel przy stanie 3-0 Rico Gohlke, grający wczoraj w drugiej połowie z numerem 10). W spotkaniu tym trener Tomasz Błotny zapowiada również próbowanie wyróżniających się juniorów.
04 marca poważne wyzwanie, spotkanie o Puchar Polski z III-ligową Vinetą Wolin, a dwa tygodnie później wyjazd na mecz klasy okręgowej do Gryfic. O tych wydarzeniach będziemy jeszcze informować. Już dziś jednak zachęcamy do kibicowania, zarówno w meczach o stawkę, jak i tych kontrolnych.

11-2  Dariusz Kozłowski 76 minuta z karnego

Flota: Oskar Bochen, Dawid Trafalski (46 Łukasz Mickiewicz), Piotr Bursa (63 Kamil Trzeciak), Damian Staniszewski, Michał Nowak (63 Oskar Zięty), Piotr Tkaczonek (70 Dawid Damazyn), Paweł Stankiewicz (63 Maciej Rombalski), Filip Żabiński (46 Tomasz Maślak), Mateusz Bątkowski (63 Dawid Trafalski - zwr.), Dariusz Kozłowski, Mariusz Helt (63 Marcin Krzyżkowski).

Insel: Christian Gassner, Mateusz Kulpa, Paul Zerbe, Justin Bahr, Ronny Rodenhagen, Krzysztof Hus, Sebastian Kwiatkowski, Danilo Pröhl (46 Rico Gohlke), Mateusz Marynowski, Paweł Woźny, Christian Gammradt.
Trener: Roman Maaßen.

Sędziowali: Lech Nowak, Oskar Bratz.

Widzów: 70.

Skrót I połowy meczu przez FANATYKTV

Piłkarze Floty dwucyfrowo pokonali dziś wicelidera niemieckiej Landesligi II (szósty poziom rozgrywkowy), zespół Insel Usedom, w którym gra wielu wychowanków Floty, w tym zdobywca obydwóch bramek dla Insel Sebastian Kwiatkowski, Mateusz Marynowski, Krzysztof Hus, Mateusz Kulpa i Paweł Woźny. Niczego wielkiego jednak nie pokazali, a Flota dominowała pod każdym względem, mimo iż trener Błotny sporo eksperymentował z ustawieniami.
Na pierwszego gola czekaliśmy niecałe trzy minuty. Po akcji Staniszewskiego z Trafalskim Nowak strzałem w okienko z 20 metrów zdobył prowadzenie. Jednak sześć minut później Kwiatkowski wykorzystując błędy obrony Floty wyrównał. Niedługo jednak goście cieszyli się remisem. Minutę później Helt po szybkiej akcji strzałem w długi słupek odzyskał prowadzenie. Siedem minut później podwyższył na 3-1 strzałem z bliska po podaniu Staniszewskiego. W 21 role się odwróciły; teraz to Staniszewski z podania Helta w sytuacji sam na sam pokonał Gassnera. Piąty gol padł w 28 minucie. Żabiński zagrał ładnie do Kozłowskiego, który wyłożył piłkę stojącemu przed pustą bramką Trafalskiemu. Jeszcze przed przerwą dwa gole dołożył Helt - w 34 minucie po rogu Bątkowskiego z pierwszej piłki oraz w 45 będą sam na sam z Gassnerem po podaniu Staniszewskiego. Do przerwy Flota prowadziła więc 7-1.

Skrót II połowy meczu przez FANATYKTV

W przerwie Błotny dokonał dwóch zmian i właśnie zawodnicy, którzy pojawili się na boisku skonstruowali po 4 minutach ósmą bramkę. Podanie Maślaka prawą stroną wykorzystał wślizgiem Mickiewicz. W 60 Staniszewski wykonywał rzut rożny, Maślak uderzył głową, a Tkaczonek wślizgiem strzelił pod poprzeczkę. W 63 pięć kolejnych zmian i już po minucie Krzyżkowski z podania Staniszewskiego zdobył dziesiątego gola. W 72 minucie obrońcy Floty ponownie się zagapili i Kwiatkowski strzałem z 16 metrów pokonał Bochena po raz drugi. W 75 minucie Kozłowski zastawił się w polu karnym i będący na wślizgu obrońca go podciął, za co sędzia podyktował rzut karny. Podszedł do niego sam poszkodowany, odczekał az bramkarz się ruszy i spokojnym strzałem ustalił wynik meczu.

Sobota, 18 lutego 2017

Turniej Głosu Szczecińskiego w Lipianach
Juniorzy Floty zwycięzcami!

Flota: Oskar Bochen, Michał Bancerek, Oskar Zięty, Kamil Trzeciak, Maciej Nasiadko, Mateusz Zaborowski, Patryk Harkot, Krzysztof Bątkowski,Dawid Walkowiak.

Wyniki Floty:
Flota - Osadnik 3-0 (bramki Harkot - 2, Zięty) i 5-1 (Bątkowski i Zięty po 2, Zaborowski)
Flota - Unia 1-2 (Harkot) i 1-0 (Trzeciak)

4. Osadnik Myślibórz 3 pkt

Najlepszy strzelec turnieju: Oskar Zięty!

Juniorzy Morskiego Klubu Sportowego zwyciężyli dziś w 48. Turnieju Juniorów o Puchar Głosu Szczecińskiego w Lipianach. W Turnieju pierwotnie miało zagrać sześć drużyn. Ze względów chorobowych dwie wycofały się z gry. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, turniej przebiegł na wysokim poziomie organizacji. Ostatecznie Flota Świnoujście, Unia Dolice, Orzeł Trzcińsko Zdrój i Osadnik Myślibórz zagrały ze sobą mecz i rewanż. Spotkania rozgrywane były 1 x 10 minut. O kolejności decydowała tabela końcowa; punkty, bramki i bezpośrednie mecze. Flota zdobywajc 12 pkt, już przed ostatnim meczem wiedziała już że jest zwycięzcą turnieju!

Przed turniejem odbyła się miła uroczystość. Organizator, miejscowy animator sportu August Kimbar został przez wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Wawrowskiego oraz pana Juliana Bumbula odznaczony srebrną odznaką PZPN. Nagrody wręczali wyżej wymienieni panowie oraz przedstawiciel Głosu Szczecińskiego pan Maurycy Brzykcy.

Brawa dla juniorów Floty! Dumny trener Tomasz Błotny, zadowolony kierownik Krzysztof Siemiński i szczęśliwi zawodnicy wracają do domu.
Był to czwarty i ostatni turniej halowy w okresie przygotowawczym. Wcześniejsze trzy to zajęte drugie miejsca - dziś zwycięstwo!

Niedziela, 12 lutego 2017
Jak nie wychowanek to... Zakrzewski
Flota - Pogoń II Szczecin 0-3 (0-2)

0-1  Patryk Paczuk 20 minuta
0-2  Łukasz Zakrzewski 33 minuta
0-3  Patryk Paczuk 90+1 minuta

Flota: Oskar Bochen, Kamil Trzeciak (65 Bursa), Piotr Bursa (32 Łukasz Mickiewicz), Damian Staniszewski (73 Dawid Damazyn), Michał Nowak, Piotr Tkaczonek (60 Paweł Stankiewicz), Przemysław Rygielski, Damian Mosiądz (20 Filip Żabiński, 37 Oskar Zięty), Mateusz Bątkowski (70 Żabiński), Mateusz Wątroba (46 Tomasz Maślak), Radosław Welka (46 Michał Wnuk).
Nie grał: Michał Bancerek.

Pogoń II: Patryk Brzozowski (46 Radosław Janukiewicz), Fabian Pach, Michał Stańczyk (65 Mateusz Bochnak), Jakub Kuzko (46 Szymon Jopek), Marcel Stefaniak (65 Jakub Kuzko), Gracjan Jaroch (65 Damian Pawłowski), Jędrzej Kujawa (46 Tomasz Borucki), Dawid Zieliński, Rafał Maćkowski (65 Łukasz Zakrzewski), Patryk Paczuk (46 Mateusz Bartolewski), Łukasz Zakrzewski (46 zt).
Trener: Paweł Sikora

Sędziowie: Rafał Myślicki, Marek Szymański, Błażej Syropiatko.

Widzów: ok. 200.

Mecz rozegrano w Pobierowie.

Minuta po minucie.
7) Strzał Mosiądza nad poprzeczkę.
10) Kolejna próba Mosiądza, tym razem mógł jdnak podawać do Trzeciaka.
14) Ostry strzał Staniszewskiego broni bramakrz Pogoni.
18) Staniszewski z wolnego ponad bramkę.
20) Po wrzutce z lewej strony Paczuk uprzedza Bątkowskiego i głową strzela po koźle bramkę dla Pogoni.
25) Gra nadal toczy się w środku z lekką przewagą Pogoni.
33) Przechwyt w środkowej strefie boiska, prostopadła piłka do Zakrzewskiego, który wychodzi sam na sam z Bochenem i uderzając trochę nieczysto, podcinką przerzuca piłkę ponad interweniującym Bochenem.
35) Bochen wygrywa sam na sam.

49) Bątkowski z wolnego minimalnie ponad bramkę Janukiewicza.
50) Nowak prowadzi akcję prawą stroną, dośrodkowuje, jednak nieskutecznie.
51) Piękna interwencja Bochena.
61) Flota próbuje kontrować. Trzeciak niecelnie do Staniszewskiego.
66) Staniszewski ciągnięty za koszulkę upada w polu karnym - nie ma rzutu karnego.
67) Bursa nad bramkę Janukiewicza.
73) Kolejna interwencja Bochena.
82) Błąd Damazyna, ale na posterunku jest Bochen.
83) Szybka akcja Floty, ale Janukiewicz uprzedza Żabińskiego.
90+1) Po akcji Floty prawą stroną Janukiewicz uruchamia szybko kontratak i Paczuk po przebiegnięciu z piłką 60 metrów wpada w pole karne i strzałem po krótkim rogu zdobywa trzecią bramkę.

Tomasz Błotny - trener Floty. Bardzo pożyteczna gra. Wynik z trzecioligową Pogonią II Szczecin wstydu nie przynosi. Jestem bardzo zadowolony z zespołu. Nadrabialiśmy ambicją, walczyliśmy, było zaangażowanie. Dobry mecz, dobra nauka. Zagrali wszyscy zawodnicy w polu. Kontuzja palca u ręki Damiana Mosiądza wymusiła szybką zmianę w 20 minucie. Szkoda straconej po kontrze trzeciej bramki. Graliśmy dziś trzeci mecz w tym tygodniu, z najbardziej wymagającym przeciwnikiem, ale nie był to przypadek, taki jest nasz plan przygotowań. Jestem zadowolony z drużyny. Następny mecz za tydzień, w niedzielę 19 lutego o godzinie 13:00 na naszym boisku z niemieckim Insel Usedom. Serdecznie zapraszam.

Paweł Sikora - trener Pogoni II. Poza wynikiem niewiele jest powodów do zadowolenia. Brakowało w naszym zespole przede wszystkim celnych podań, szybkiej gry, szybkiej zmiany strony. Często gubiliśmy pikę, nie byliśmy cierpliwi w rozegraniu, graliśmy za szybko. Kosztowało nas to dużo biegania. Ciężko powiedzieć na ile będzie to skład, który będzie wiosną grał w III lidze, tu wszystko się zmienia, jesteśmy zależni od pierwszego zespołu, ale na pewno nie był to skład optymalny. W lidze z pewnością będziemy mogli liczyć na wsparcie zawodników z ławki, a przynajmniej z szerokiej kadry, pierwszej drużyny. Jeśli chodzi o Patryka Paczuka, to wraca on dopiero po kontuzji, brakuje mu jeszcze tej pewności i kontroli piłki, ale cieszy na pewno skuteczność.

Waldemar Mroczek, Piotr Dworakowski, Lech Nowak

Najmłodsi pojechali do Trzebieży

W dniu wczorajszym grupa najmłoszych dzieci naszego klubu, tj. z grupy orlików i żaków wyjechała na sportowy obóz do Trzebieży.

Morski Klub Sportowy Flota serdecznie dziękuję państwu Patrycji i Krzysztofowi Słowińskim za zorganizowanie tego obozu i sprawowanie kierownictwa i opieki nad dziećmi podczas obozu.

4-2 Konrad Kmiecik - 46
Bramki dla Promyka w 6, 30 i 90+2 minucie z karnego.

SKŁAD FLOTA Świnoujście - Grzegorz Hnat od 46 minuty Łukasz Gądek , Dawid Trafalski KAPITAN , Mateusz Bątkowski , Damian Staniszewski od 75 minuty Krzysztof Bątkowski , Michał Nowak od 75 minuty Oskar Bratz , Oskar Zięty od 60 minuty Marcin Krzyżkowski ( drobny uraz ) od 70 minuty Patryk Harkot , Piotr Bursa , Filip Żabiński od 46 minuty ZAWODNIK TESTOWANY Konrad Kmiecik , Paweł Stankiewicz od 46 minuty Dawid Damazyn , Radek Welka od 32 minuty ( drobny uraz ) Tomasz Maślak , Kamil Trzeciak od 46 minuty Łukasz Mickiewicz .
Masażysta: Krzysztof Wytwicki.

Sędziował kierownik drużyny Promyk Nowa Sucha (bardzo dobre sędziowanie).

Widzów: 60

Grano w Międzyzdrojach 2 x 45 minut.

Mecz w okresie przygotowawczym numer pięć. Wygrana z bardzo solidnym przeciwnikiem. Kolejne spotkanie kontrolne, zupełnie inna personalnie kadra meczowa do dyspozycji trenera Tomasza Błotnego. Solidny przeciwnik (12. drużyna klasy okręgowej grupy 2 Warszawa) Promyk Nowa Sucha postawił wysoko poprzeczkę (bardzo dobrze bronił bramkarz Promyka) . Flota dwukrotnie przegrywała, ale odrabiała starty, wyszła na prowadzenie i nie oddała go do końca. Na plus gra w ofensywie. Dobre składne akcje, stwarzane sytuacje, m.in. uderzenie Staniszewskiego w 15 minucie obronił bramkarz, Trafalski i M. Bątkowski robili duże zamieszanie, strzały blokowane to 21 minuta po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry przez Bursę, Trzeciaka i zgranej piłce przez Staniszewskiego, Bursy 23 minuta strzał z dystansu, Ziętego 27 minuta strzał obok bramki, czy w drugiej połowie Krzyżkowskiego, Mickiewicza, Nowaka. Sytuacji było dużo. Bramki strzelane po ładnych akcjach, Żabiński asysta Staniszewski, Trzeciak po akcji z Ziętym, Staniszewski po akcji indywidualnej, Kmiecik po zagraniu Nowaka. Gra obronna do poprawy, szczególnie w pierwszej połowie przy straconych bramkach brakowało komunikacji i organizacji w grze defensywy. Drużyna Promyka zdobyła bramkę kontaktową już w doliczonym czasie gry. Zagrana piłka ręką we własnym polu karnym przez Oskara Bratza, rzut karny wykorzystany skutecznie. W drużynie Floty zagrał dziś zawodnik testowany Konrad Kmiecik; w pierwszym kontakcie z piłką strzelił bramkę, pokazał się z dobrej strony. Następne spotkanie kontrolne to 12 luty, niedziela, godzina 16.00, Pobierowo. Przeciwnik to trzecioligowa Pogoń II Szczecin. Trenerem Pogoni II jest dobrze znany w Świnoujściu Paweł Sikora. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.

Z Pogonią II w Pobierowie

Informujemy, że planowany na najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 mecz z rezerwami Pogoni Szczecin odbędzie się w Pobierowie, a nie jak planowano wcześniej w Pogorzelicy. Za zmianę przepraszamy.

tg

Wtorek, 07 lutego 2017

Zremisowali z czwartoligowcem
Gryf Kamień Pomorski - Flota 1-1 (1-1)

0-1 Damian Mosiądz - 27

Flota: Grzegorz Hnat (60 Oskar Bochen), Przemysław Rygielski (75 Dariusz Kozłowski), Kamil Trzeciak (43 Michał Wnuk, 55 Dawid Damazyn), Damian Staniszewski, Radosław Welka (45 Tomasz Maślak), Mateusz Wątroba (73 Patryk Harkot), Dariusz Kozłowski (46 Piotr Tkaczonek), Michał Nowak (60 Paweł Stankiewicz), Damian Mosiądz (73 Oskar Zięty), Piotr Bursa (60 Łukasz Mickiewicz), Dawid Trafalski (80 Piotr Bursa).

Sędziowali: Szymański, Sobinek, Myślicki.

Widzów ok. 100.

Grano na sztucznym boisku 2 x 45 minut.

Mecz toczył się na bardzo dobrze przygotowanym boisku, w szybkim tempie, było dużo sytuacji podbramkowych, ale obie drużyny były nieskuteczne. Dobrze bronili bramkarze: Hnat i Bochen z Floty oraz Benedyczak z Gryfa. Było właściwie wszystko. W 27 minucie Flota objęła prowadzenie po akcji Staniszewskiego, Trzeciaka i Mosiądza, który wykończył ją celnym strzałem. Wyrównująca bramka padła w zamieszaniu podbramkowym, po błędzie komunikacji w defensywie Floty. W 71 min. Bochen obronił rzut karny strzelany przez Wittbrodta.
Prowadzenie Flota mogła objąć już w 2 minucie jednak strzał głową Staniszewskiego z podania Mosiądza obronił Benedyczak. Gryf szybko odpowiedział bardzo niebezpieczną akcją, jednak zabrakło zimnej krwi zawodnikowi, który znalazł się sam przed pustą bramką. Sytuacje ze strony Floty mieli jeszcze Rygielski, Nowak, Mosiądz i Harkot, ale i Gryf miał swoje, więc remis jest sprawiedliwy.
Następna gra kontrolna już w czwartek o godzinie 18, w Międzyzdrojach, a przeciwnikiem będzie Promyk Nowa Sucha (mazowiecka klasa okręgowa Warszawa II). W przedmeczu o godzinie 16:00 nasi juniorzy spotkają się z Orłem Kampinos.

Niedziela, 05 lutego 2017
Pracowity tydzień piłkarzy

Ten tydzień będzie bardzo aktywny dla piłkarzy MKS Flota. Seniorzy rozegrają trzy mecze sparingowe a juniorzy dwa plus udział w turnieju.
Pierwszy zespół już we wtorek o godzinie 18:00 wystąpi w Kamieniu Pomorskim przeciwko czwartoligowemu Gryfowi. W czwartek na boisku w Międzyzdrojach, także o godzinie 18:00 podejmie zespół warszawskiej klasy okręgowej Promyk Nowa Sucha. Natomiast w niedzielę o godzinie 16:00 zagra w Pogorzelicy z rezerwami Pogoni Szczecin, aktualnie występującymi w III lidze.
Juniorzy w czwartek o 16:00 (tuż przed meczem seniorów) zagrają w Międzyzdrojach z A-klasowym warszawskim zespołem Orzeł Kampinos. Następnego dnia o godzinie 19:00 przetestują Eintracht Ahlbeck, zaś w sobotę w Dziwnowie wezmą udział w dorocznym halowym turnieju juniorów o Puchar Burmistrza (początek o godzinie 10:00). Oprócz naszego zespołu grać tam będą Fala Międzyzdroje, Zalew Stepnica, Korona Stuchowo, Błękitni Trzygłów i dwie drużyny Jantara Dziwnów.

tg

Czwartek, 02 lutego 2017

Juniorzy grali z dziewczynami

Juniorzy Floty po raz kolejny spotkali się dziś z III-ligową kobiecą drużyną Fali Międzyzdroje. Wygrali chłopcy 22-1, ale nie o wynik tu chodziło.

Bramki: Grudziński - 4, Harkot i Zięty po 3, Bancerek i Nasiadko po 2, Bochen, Hapeńczuk, Maćkowski, Nietrzebka, Paterek, Rauch, Szumlicki, Zaborowski po 1.
Bramkę dla Fali zdobyła bardzo ładnym strzałem w 72 minucie Julia Ordon.
Flota: Oskar Bochen (w drugiej połowie grał w polu, 41 Mateusz Wlodarek), Maciej Nasiadko, Radek Rauch, Dawid Walkowiak, Liam Maćkowski, Patryk Harkot (tylko w I połowie), Oskar Zięty (tylko w I połowie), Mateusz Zaborowski, Michal Kurda, Miłosz Grudziński, Krystian Nietrzebka.
Na zmiany wchodzili: Maciej Szumlicki, Michał Bancerek (w polu), Artur Paterek, Marcin Hapeńczuk, Jakub Wiechecki.

Sędziował Lech Nowak. Grano 2 x 40 mint. Widzow ok. 70.

Mecze drużyn kobiet Fali Międzyzdroje z juniorami Floty Świnujście są już tradycją. Oba zespoły zagrały ambitnie i wykonały dobrą pracę w jednostce treningowej okresu przygotowawczego. Przed spotkaniem każdej z zawodniczek zespołu Fali każdy junior Floty wręczył kwiatek, słodycz, a ponadto kapitan Floty Oskar Zięty pani kapitan Fali - Katarzynie Wojciechowskiej wręczył pamiątkowy laminat z życzeniami od całego zespołu Floty. Miła, przyjemna atmosfera, połączona z wykonaną pracą.

Następne spotkania kontrolne juniorzy Morskiego Klubu Sportowego zagrają 09 lutego z Orłem Kampinos w Międzyzdrojach (godzina 16.00) i 10 lutego z Eintrachtem Ahlbeck w Świnoujściu (godzina 19.00). Natomiast w sobotę 11 lutego wybrana kadra wyjedzie na turniej halowy do Dziwnowa.

Źródło: własne. Fot. PD, MD