Flota: Grzegorz Hnat, Przemysław Rygielski, Paweł Stankiewicz (67 Piotr Tkaczonek), Dariusz Kozłowski, Piotr Bursa (46 Krzysztof Bątkowski), Hubert Fabiszewski (46 Filip Żabiński), Patryk Harkot, Dawid Trafalski, Mateusz Marynowski, Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski.

Gryf: Ireneusz Benedyczak, Kamil Bogusz, Adrian Chodorowski, Kamil Kacperek, Mikołaj Karbowiak, Norbert Kłoda (66 Kacper Pęcak), Adrian Kronkowski, Kornel Pflantz, Szymon Smerdel, Bartłomiej Szczęsny, Paweł Wanagiel (56 Adrian Wanagiel ).
Nie grali: Filip Daroszewski, Ernest Mikołajczyk.
Trenerzy: Szymon Smerdel, Paweł Pawlaczyk.

Sędziował: Adrian Majewski.

Widzów: 20.

Mecz zaczął się fatalnie, bowiem już w pierwszej akcji grający trener Gryfa Szymon Smerdel z najbliższej odległości zdobył dla gospodarzy prowadzenie. Nasz zespół pozbierał się bardzo szybko, bowiem już 3 minuty później Harkot po podaniu Skwary znalazł się na czystej pozycji i okazji nie zmarnował, strzelając przy długim słupku wyrównującego gola. Gdy w 26 minucie Trafalski po rzucie rożnym zdobył głową prowadzenie dla Floty, wydawało się, że nasz zespół nie tylko nawiąże równorzędną walkę, ale może też pokusić się o korzystny wynik. Jednak 10 minut później po rzucie wolnym bitym przez Bogusza przed Hnatem znalazł się Kłoda i wyrównał. Na przerwę zeszliśmy więc z umiarkowanym optymizmem. Jeszcze na początku tego fragmentu mieliśmy dwie niewykorzystane okazje na objęcie prowadzenia i być może to właśnie zdecydowało. Gdy w 50 minucie po wrzutce w pole karne Kłody Bogusz zdobył trzeciego gola zespół nasz rozkleił się. Odtąd była już tylko nieporadność i błędy. Sześć minut później Kacperek po indywidualnej akcji zdobył czwartego gola. On też był głównym bohaterem w 70 minucie, kiedy został sfalowany w polu karnym przez K. Bątkowskiego i sam zdobył gola z karnego. Kolejne bramki zdobyli strzałami z bliska Kronkowski i Pęcak. - Nie obwiniam zawodników, całą odpowiedzialność za ten mecz biorę na siebie - powiedział po spotkaniu trener Floty Jerzy Rot.
Był to ostatni mecz kontrolny naszego zespołu tej zimy. Już w sobotę pierwszy mecz o stawkę. Będzie nią awans do 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Świnoujściu, a przeciwnikiem będzie IV-ligowy Osadnik Myślibórz.

Waldemar Mroczek

Środa, 21 lutego 2018
Zwycięstwo w bólach
Flota - Prawobrzeże Świnoujście 3-1 (0-1)

0-1  Ernest Paszek 43 minuta
1-1  Łukasz Ligierski 65 minuta
2-1  Mariusz Helt 78 minuta
3-1  Damian Staniszewski 89 minuta

Flota: Grzegorz Hnat, Mateusz Bątkowski, Przemysław Rygielski, Michał Wnuk, Dawid Trafalski, Mateusz Marynowski (57 Patryk Harkot), Grzegorz Skwara, Mariusz Helt (89 Krzysztof Bątkowski), Łukasz Ligierski, Hubert Fabiszewski (75 Maciej Nasiadko), Damian Staniszewski.
Nie grali: Piotr Tkaczonek, Paweł Stankiewicz.

Prawobrzeże: Sebastian Podhorodecki, Dawid Damazyn, Dawid Jaracz, Mateusz Bednarczyk, Arkadiusz Waliszewski, Krzysztof Nowak (46 Marcin Zmudziński), Kacper Mogilnicki (55 Bartosz Chrząstowski), Mariusz Tałajkowski (74 Adam Plicha), Kamil Mądry (55 Paweł Laskowski), Ernest Paszek (46 Radosław Haba), Mateusz Kożyb.
Nie grali: Mirosław Kapyś, Jakub Lebioda, Robert Burchard, Mateusz Chrzanowski, Miłosz Mikłaszewicz.
Trener: Łukasz Kupczyk.
Kierownicy drużyny: Artur Godzieba, Paweł Domachowski.

Sędziowali: Adam Sobinek, Zygmunt Broda, Marek Stefański.

Widzów: 67.

Zwycięstwo zasłużone, choć nie było łatwo. Przewaga Floty zdecydowana, rywale w pierwszej połowie zaledwie 3 razy podeszli pod bramkę Floty, a jednak to oni schodzili na przerwę prowadząc. W 43 minucie Paszek z podania Kożyba strzałem przy słupku pokonał Hnata. Korzystny wynik do przerwy i niska porażka na koniec to zasługa przede wszystkim Sebastiana Podhorodeckiego w bramce Prawobrzeża, który bronił z wyjątkowym wyczuciem, a gdy popełnił błąd to piłkę z linii bramkowej wybił Jaracz.

Skrót I połowy

Po przerwie sprawy przyjęły już prawidłowy obrót i Flota przechyliła szalę. W 65 zaskakującym strzałem wyrównał Ligierski, w 78 Helt przejął piłkę której nie sięgnął kolega z drużyny, a wynik po dryblingu w polu karnym ustalił Staniszewski.

Skrót II połowy

W sobotę ostatni sparing tego okresu przygotowawczego. Nasza drużyna wystąpi w Kamieniu Pomorskim przeciwko IV-ligowemu Gryfowi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wtorek, 20 lutego 2018
Zmarł Stanisław Nowak

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 15 lutego w wieku 86 lat odszedł na zawsze jeden z historycznych działaczy Floty Stanisław Nowak. Był jednym z założycieli Wojskowego Klubu Sportowego Flota w 1957 roku, wieloletnim kierownikiem sekcji piłki nożnej.
Pogrzeb odbędzie się dziś (wtorek) o godzinie 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.

Cześć Jego pamięci.

Poniedziałek, 19 lutego 2018
Ważne - przekaż znajomym!
Przesunięta godzina meczu z Prawobrzeżem

Informujemy, że środowy mecz z Prawobrzeżem Świnoujście zostanie rozegrany jeszcze później niż początkowo planowano, tzn. rozpocznie się o godzinie 19:30. Przyczyny nie są znane, nie jest to wniosek klubu.

7-0  Dawid Trafalski 89 minuta

Flota: Krzysztof Nazaruk (63 Łukasz Gądek), Mateusz Bątkowski (46 Paweł Stankiewicz), Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski, Maciej Rombalski, Piotr Bursa (31 Hubert Fabiszewski), Krzysztof Bątkowski (50 Kornel Pflantz), Patryk Harkot (62 Piotr Tkaczonek), Łukasz Ligierski, Patryk Kalata (46 Maciej Nasiadko), Damian Staniszewski.

Grün Weiß: Sebastian Andrzejkowicz, Piotr Soborak, Robert Smółko, Szymon Starosta, Michał Pacanowski, Bartłomiej Stefaniak, Gracjan Rybicki, Maciej Rybak, Marcin Baran, Kamil Tomczak, Kamil Rybicki.
Na zmiany wchodzili: Krzysztof Mierzwa, Bartosz Kowalski, Mateusz Kowalczyk.
Trenerzy: Mariusz Nawrocki, Marian Manteuffel.

Sędziował: Lech Nowak.

Dziś przeciwnikiem niebiesko-białych byli zielono-biali, czyli wicelider Kreisligi Meklemburgii Pomorza Przedniego - Grün Weiß Nadrensee. Nadrensee (polska historyczna nazwa Nadręże) to niewielka miejscowość przy granicy z Polską, w powiecie Vorpommern-Greifswald, w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. Specyfiką klubu Grün Weiß jest to, że grają w nim... wyłącznie Polacy.
Bez wątpienia największym rozczarowaniem tego meczu było nie stawienie się na nim wyznaczonych sędziów. W tej sytuacji obowiązki rozjemcy wziąć na siebie musiał jak zwykle niezastąpiony Lech Nowak.
Zespół gości przeciwstawił naszej drużynie przede wszystkim ambicję, nastawiony na przeszkadzanie, rzadko podchodził pod naszą bramkę. W kwestii wyszkolenia Flota dominowała zdecydowanie, stąd taki właśnie wynik, a z powodzeniem mógł być i dwucyfrowy. A dodajmy, że Flota grała w mocno niepełnym składzie, z zawodnikami testowanymi i juniorami, a bez między innymi Skwary, Helta, Nowaka, Wnuka, Protasewicza, Ziętego, czy Żabińskiego. Najpewniejszym punktem gości był zdecydowanie bramkarz Andrzejkowicz, któremu piłka wręcz kleiła się do rąk i uchronił swój zespół od dużo wyższej porażki.

Wynik otworzył w 15 minucie płaskim strzałem z 15 metrów Bursa. Na drugiego gola czekaliśmy kolejnych 18 minut. W tym czasie Andrzejkowicz odbił ostry strzał Staniszewskiego, a dobitka Bursy wyszła powyżej poprzeczki, Rombalski przestrzelił z bliska, Trafalski z półobrotu trafił w bramkarza, a ze strony gości Kowalski zza pola karnego strzelił minimalnie za wysoko. Wreszcie Staniszewski z bliska wykorzystał podanie M. Bątkowskiego. Kolejne dwa gole padły w dwuminutowych odstępach. Harkot będąc 11 metrów od bramki znalazł lukę w gąszczu nóg, a następnie Ligierski z podania Harkota podwyższył na 4-0.

W 59 minucie Stankiewicz z podania głową od Kozłowskiego trafił w słupek, a piątego gola zdobył Staniszewski w sytuacji sam na sam. 13 minut później Kozłowski skutecznie dobił strzał Ligierskiego, a wynik minutę przed końcem ustalił strzałem z bliska Trafalski.
Kolejny sparing już w środę o 19:30. Będą to derby z Prawobrzeżem.

Waldemar Mroczek, video Piotr Dworakowski

Sobota, 17 lutego 2018
Juniorzy wygrali turniej w Lipianach!

Jak co roku w Lipianach odbył się dziś 49. halowy turniej juniorów o puchar Głosu Szczecińskiego. Po raz drugi z rzędu zwyciężyła w nim Flota Świnoujście! Gratulujemy.
W turnieju uczestniczyło pięć zespołów, grano systemem każdy z każdym. Drużyna Floty wygrała wszystkie mecze, nie tracąc bramki, pokonując kolejno: Sęp Brzesko 4-0, Orzeł Trzcińsko-Zdrój 1-0, Wicher Przelewice 3-0 i Osadnik Myślibórz 5-0. Kolejne miejsca zajęli: 2) Orzeł, 3) Wicher, 4) Osadnik, 5) Sęp.
Oprócz wygrania turneju przez drużynę nasi zawodnicy otrzymali też nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Kacper Falgowski (6 bramek), najlepszym bramkarzem Patryk Harkot (!), który nie wpuścił ani jednej bramki.
Flota grała w składzie: Patryk Harkot, Kacper Falgowski, Kacper Chmiel, Mateusz Zaborowski, Miłosz Szypulski, Sylwester Borzuchowski, Maciej Szumlicki, Hubert Fabiszewski, Maciej Nasiadko.
Ekipa Floty dziękuje organizatorom za bardzo dobrą organizację turnieju i wspaniałą, rodzinną, atmosferę.

2-5  Mariusz Helt 73 minuta

Flota: Grzegorz Hnat, Przemysław Rygielski (Hubert Fabiszewski), Dawid Trafalski, Dariusz Kozłowski, Paweł Stankiewicz (Maciej Rombalski), Michał Wnuk, Grzegorz Skwara (Patryk Harkot), Mariusz Helt, Mateusz Marynowski, Oskar Zięty (Maciej Nasiadko), Damian Staniszewski.

Fala: Jakub Fabisiak, Wiktor Potrzebny, Dariusz Cader, Tomasz Zadora, Marcin Radys, Michał Ludniewski, Gerard Białek, Paweł Łoś, Konrad Gajos, Sławomir Złotnik, Piotr Rutkowski.
Ponadto grali: Oskar Bratz, Sławomir Wiśniewski, Grzegorz Pieczkowski, Bartłomiej Karpiński.
Trener: Jan Rączewski
Kierownik drużyny: Dariusz Tokarz.

Sędziował: Tomasz Jakubowski.

Widzów: 30.

Kolejny mecz kontrolny zakończył się wygraną Floty, która zasłużenie pokonała dziś w Międzyzdrojach tamtejszą Falę, szybko obejmując prowadzenie i mając przez cały mecz przewagę. Zwycięstwo mogło być znacznie wyższe. Fala nastawiona defensywnie, na obronę strefową w środku pola, przeszkadzanie rywalowi i szybki atak.

Do przerwy wychodziło to dość skutecznie, stąd minimalne prowadzenie Floty, w drugiej połowie obaj trenerzy wprowadzili do gry więcej młodzieży.

Następny mecz w niedzielę 18 lutego (za tydzień) o godzinie 13:00 w Świnoujściu, przeciwnikiem będzie niemiecka drużyna Grün Weiß Nadrensee.

Zdjęcia z meczu z Falą

Źródło własne.

Zapisz dziecko do Floty

Morski Klub Sportowy Flota ogłasza nabór dzieci urodzonych w latach 2008, 2009 i młodszych. Składka członkowska wynosi 50 zł miesięcznie, bez wpisowego. Jeżeli są państwo w ciężkiej sytuacji finansowej - dla nas to nie jest problem, ponieważ w takiej sytuacji składka miesięczna zostaje zawieszona. Koszt ubezpieczenia, transportu na turnieje, mecze, czy obozy pokrywa klub. Dla nas ważniejszy od pieniędzy jest uśmiech dziecka mogącego spełniać swoje sportowe marzenia.
Oferujemy szkolenie z licencjonowanymi trenerami. U nas dzieci nie tylko trenują, ale również uczą się współpracy w grupie. Tylko u nas dzieci mają możliwość wyprowadzania piłkarzy pierwszej drużyny podczas meczów ligowych. Organizujemy pikniki, turnieje i bierzemy udział w turniejach na zewnątrz. Raz w roku jeździmy na zorganizowane mecze reprezentacji Polski. Współpracujemy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Świnoujściu, Klubem Sportowym Lwy Morskie Szczecin i innymi zaprzyjaźnionymi klubami sportowymi. Jesteśmy klubem z długą tradycją.
Serdecznie zapraszamy. Kontakt: trener Krzysztof Słowiński, tel. 507 172 846.

Patrycja Słowińska

Niedziela, 04 lutego 2018
Flota - Pogoń II Szczecin 1-7 (0-4)

1-7  Oskar Zięty 86 minuta

Flota: Łukasz Gądek (68 Grzegorz Hnat), Dawid Trafalski, Dariusz Kozłowski, Filip Żabiński, Piotr Tkaczonek, Patryk Harkot, Łukasz Ligierski, Kornel Pflantz (46 Hubert Fabiszewski), Maciej Rombalski (46 Maciej Nasiadko), Oskar Zięty, Mariusz Helt.

Sędziowali: Patryk Szefer, Lucjan Szefer, Zygmunt Broda.

Wysoką porażką zakończył się dzisiejszy występ naszej drużyny w Niechorzu przeciwko grającym w III lidze rezerwom Pogoni Szczecin. Zespół nasz zagrał bez wielu zawodników, jak Oskar Bochen, Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Michał Protasewicz, Paweł Stankiewicz, Mateusz Marynowski, Michał Nowak, Michał Wnuk, czy Mateusz Bątkowski. Pogoń przeważała, ale pierwszą niebezpieczną sytuację stworzyła Flota, lecz Żabiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Okazję na gola miał też Harkot, ale dopiero strzał Ziętego w końcówce przyniósł honorowego gola.
Kolejny mecz w sobotę 10 lutego o 17:00 z Falą w Międzyzdrojach.