- Wybierz rok
Archiwum 2021 - styczeń

Sobota, 30 stycznia 2021
Iskierka Szczecin - Flota 2-2 (0-2)

Flota: I połowa: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski, Jarosław Jóźwiak, Damian Staniszewski, Mariusz Bedliński, Patryk Harkot, Paweł Iskra, Krystian Peda.
II połowa: Łukasz Gądek, Grzegorz Tarasewicz, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski, Marcin Wawrzyniak, Jarosław Jóźwiak, Konrad Prawucki, Roman Dziuba, Łukasz Kopeć, Jakub Kuzio.

Mecz, z powodu nocnego zaśnieżenia boiska na osiedlu Bukowym w Szczecinie, rozpoczął się z opóźnieniem. W pierwszej połowie dominacja Floty zwieńczona dwoma golami. Najpierw Harkot z podania Staniszewskiego zagrał do Iskry, który otworzył wynik. Na 2-0 dla Floty podwyższył Peda odebrawszy prostopadłe podanie od Staniszewskiego. Po przerwie pojawiło się więcej dublerów i szczecinianie odrobili straty po długich podaniach do napastników.
Kolejne mecze już w Świnoujściu, na boisku z syntetyczną nawierzchnią. Pierwszy za tydzień, w sobotę 06 lutego 2021 o godzinie 12:00, z Gryfem Kamień Pomorski.

Źródło: własne

Piątek, 29 stycznia 2021
Puchar Polski przełożony

Wydział Gier i Ewidencji Zachodniopomorskiego Związki Piłki Nożnej w Szczecinie informuje, że w związku z przedłużeniem do dnia 14 lutego br. obostrzeń dotyczących sportu amatorskiego z tytułu covid-19, odwołuje spotkania V rundy Pucharu Polski ZZPN zaplanowane na dzień 20 lutego 2021 roku.
Jednocześnie informujemy, że sparingowy mecz ze Świtem Szczecin został przełożony na niedzielę 14 lutego.

Źródło: ZZPN, własne

Czwartek, 28 stycznia 2021
Henryk Kret nie żyje

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł ceniony nauczyciel i trener, wychowawca wielu piłkarskich roczników dzieci i młodzieży dla MKS Flota Świnoujście, związany z naszym klubem przez wiele lat, organizator wielu piłkarskich turniejów dla dzieci i młodzieży na terenie Świnoujścia.
Pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 01 lutego 2021 o godzinie 14:00 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Niech odpoczywa w pokoju

Skrót ze sparingu w Pobierowie

Piotr Dworakowski

Środa, 27 stycznia 2021
Flota - Błękitni Stargard 1-0 (1-0)

Flota: I połowa: Daniel Kusztan, Grzegorz Tarasewicz, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Marcin Wawrzyniak, Mariusz Bedliński, Konrad Prawucki, Jarosław Jóźwiak, Łukasz Kopeć, Krystian Peda, Paweł Iskra.
II połowa: Łukasz Gądek, Adrian Kołat, Michał Stasiak (65 Adam Wiejkuć), Mariusz Helt, Błażej Jezierski, Mariusz Bedliński, Konrad Prawucki, Damian Staniszewski, Łukasz Kopeć (60 Patryk Harkot), Krystian Peda (60 Roman Dziuba), Jakub Kuzio.

Miłą niespodziankę sprawili nam dziś nasi piłkarze pokonując w Pobierowie II-ligowych Błękitnych Stargard 1-0. W pierwszej połowie przewagę miała Flota, co udokumentowała zdobyciem gola. Było to około 30 minuty; Łukasz Kopeć zagrał z rzutu rożnego do Michała Stasiaka, który strzałem głową pokonał bramkarza Błękitnych. W drugiej połowie z początku przycisnęli przeciwnicy, ale ostatni kwadrans znów należał do Floty, która stworzyła co najmniej 3 okazje, z których spokojnie mogła paść bramka.
Skrót z dzisiejszego meczu jutro. Kolejny sparing już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00, na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie, z IV-ligową Iskierką Szczecin.

Sobota, 23 stycznia 2021
Pogoń II Szczecin - Flota 3-0 (2-0)

Flota: I połowa: Łukasz Gądek, Adrian Kołat, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Marcin Wawrzyniak, Jarosław Jóźwiak, Konrad Prawucki, Mariusz Bedliński, Łukasz Kopeć, Krystian Peda, Jakub Kuzio.
II połowa: Łukasz Gądek, Grzegorz Tarasewicz, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski, Jarosław Jóźwiak, Konrad Prawucki, Damian Staniszewski, Patryk Harkot, Roman Dziuba, Paweł Iskra.

Drużyna Floty przegrała dziś 0-3 w Szczecinie na boisku "pod balonem" z grającymi w III lidze rezerwami ekstraklasowej Pogoni.
Do 40 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy Pogoń strzeliła 2 bramki - po rzucie rożnym i z kontry, kiedy nasz zespół po starcie bramki ruszył do przodu i siłą rzeczy nieco się odsłonił. Po przerwie optyczną przewagę miała Flota, między innymi Staniszewski trafił w poprzeczkę, a po strzale Harkota piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Pogoni. Trzecia bramka padła z rzutu karnego za faul Jóźwiaka. Poza tą sytuacją gospodarze nie mieli w tym okresie klarownych okazji na gola.
Wynik nie jest zły, zważywszy, że przeciwnik grał wzmocniony zawodnikami pierwszej drużyny, trenuje 2 razy w tygodniu, był na obozie. Nasz zespół na ich tle nie wyglądał źle. Więcej na filmowym skrócie.

Następny mecz w środę w Pobierowie, a przeciwnikiem będą drugoligowi Błękitni Stargard.

Sobota, 16 stycznia 2021
Chemik Police - Flota 1-6 (0-3)

Flota: I połowa: Daniel Kusztan, Grzegorz Tarasewicz, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski, Łukasz Kopeć, Konrad Prawucki, Damian Staniszewski, Krystian Peda, Jakub Kuzio.
II połowa: Daniel Kusztan (Wiktor Zaleski), Adrian Kołat, Mariusz Helt, Adam Wiejkuć, Marcin Wawrzyniak, Jarosław Jóźwiak, Patryk Harkot, Mariusz Bedliński, Roman Dziuba, Krystian Peda, Paweł Iskra.

Udanie rozpoczęli rok 2021 piłkarze Floty, gromiąc ligowego przeciwnika na jego boisku. Pierwszą bramkę strzelił Kopeć po zagraniu z rogu przez Staniszewskiego, na 2-0 podwyższył głową Prawucki, on też otrzymał potem podanie od Staniszewskiego i po krótkim prowadzeniu padła trzecia bramka Po przerwie dwie bramki z podania Dziuby zdobył Iskra i jedną Harkot, wykorzystując złe wybicie piłki przez obrońców Chemika. Gospodarze honorowego gola zdobyli przy stanie 0-4.
Flota testowała w tym meczu 4 zawodników. Ponad 45 minut grali: Krystian Peda (rocznik 1997, zaczynał w Arkonii Szczecin, ostatnio grał w niemieckim FV Preussen Eberswalde, rozegrał 7 meczów w ekstraklasie w barwach Bruk-Betu Termalica Nieciecza) i Adam Wiejkuć (wychowanek Chemika Police, ostatnio grał w Warcie Gorzów Wielkopolski, rocznik 1995). W pierwszej połowie wystąpił też 18-letni Jakub Kuzio z Lecha Czaplinek, a po przerwie Marcin Wawrzyniak (2000, zaczynał w Energetyku Gryfino, ostatnio Kotwica Kołobrzeg).
Następny mecz za tydzień w Szczecinie z rezerwami Pogoni.