Niedziela, 26 lutego 2023
Wyspiarskie derby w skrócie

Piotr Dworakowski

Michał Stasiak Piłkarzem Roku 2022

Jak zapowiadaliśmy, dziś przed meczem z Vinetą ogłosiliśmy wynik plebiscytu na Piłkarza Roku 2022 we Flocie. Miło nam zakomunikować, że został nim Michał Stasiak!

Michał 12 marca skończy 42 lata. W przeszłości grał między innymi w Widzewie Łódź, Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Amice Wronki, Odrze Wodzisław, Zagłębiu Lubin, AO Xanthi (Grecja) oraz 3 mecze w pierwszej reprezentacji Polski w latach 2003-04 (żaden nie przegrany). W roku 2007 zdobył z Zagłębiem Lubin mistrzostwo Polski, a rok później superpuchar.
Do Floty trafił w 2013 roku i mimo iż później grał jeszcze w kilku klubach, tu postanowił zamieszkać. Powrócił do drużyny w roku 2018. Dziś jest kapitanem. Mimo, iż gra na środku obrony i nią kieruje, strzelił jesienią najwięcej bramek z całej drużyny, tzn. 13.

Michał otrzymał 44 głosy, co daje ponad 24% oddanych głosów. Drugie miejsce zajął Błażej Jezierski (31), a kolejne miejsca zajęli: 3) Kamil Poźniak, 4) Damian Staniszewski, 5) Krystian Peda, 6-7) Roman Dziuba i Daniel Kusztan. Oddano łącznie 182 głosy. Plebiscyt prowadzili Waldemar Mroczek i Piotr Dworakowski.

Tekst Waldemar Mroczek

Wyspiarskie derby dla Uznamu
Flota - Vineta Wolin 2-0 (1-0)

1-0  Filip Adamski 33 minuta(asysta Tarasewicz)
2-0  Damian Staniszewski 46 minuta (bez asysty)

Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt (46 Łukasz Bożko), Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Patryk Harkot (88 Błażej Jezierski), Grzegorz Tarasewicz (70 Krzysztof Bątkowski), Kamil Poźniak, Filip Adamski (60 Roman Dziuba), Rajan Skwara, Damian Staniszewski (83 Maksymilian Turajski), Kostiantyn Karaman.
Nie grał: Łukasz Gądek.
Trener: Marcin Adamski.

Vineta: Oskar Rechtziegel Łukasz Lewandowski (65 Kacper Litwin), Marek Niewiada (86 Radosław Cyburt), Jakub Ostrowski, Szymon Kurczak, Kamil Wiśniewski (46 Adrian Skorb), Adam Nagórski, Kryspin Leśniak (80 Marcel Węcławek), Marcin Wawrzyniak, Kacper Żmudź (86 Szymon Emche), Maciej Ignasiak (80 Roman Hutyria).
Grali wszyscy zgłoszeni:
Trener: Dawid Jeż.
Kierownik drużyny: Seweryn Malikowski.

Flota: nie było.
Vineta: Kurczak (13), Żmudź (76).

Sędziowali: Błażej Syropiatko, Jakub Orzechowski, Bartosz Kramer.

Widzów: 250.

Przed rozpoczęciem meczu prezes Leszek Zakrzewski oraz pomysłodawca przedsięwzięcia Waldemar Mroczek złożyli gratulacje i wręczyli okolicznościowy puchar zwycięzcy plebiscytu na Piłkarza Roku 2022 we Flocie Michałowi Stasiakowi.

Minuta po minucie.
1) Ostre rozpoczęcie Floty, ale strzał Tarasewicza obroniony.
6) Drugi atak Floty - tym razem strzela Harkot z podania Tarasewicza.
21) Poźniak z wolnego z ok. 30 metrów - broni Rechtziegel.
21) Jeszcze w tej samej minucie 2 próby Karamana, a zmierzającą do bramki Vinety piłkę wybija z linii bramkowej Wawrzyniak.
28) Skwara zza pola karnego obok słupka.
33) Adamski z podania Tarasewicza strzela z 15 metrów, odbita od wewnętrznej strony słupka piłka wpada do bramki!
40) Z prawej strony uderza Karaman, wybija Niewiada, dobitkę broni Rechtziegel.
45) Leśniak szarżuje w polu karnym Floty, skutecznie interweniuje Helt, ale przypłaca to bardzo bolesną kontuzją stawu skokowego.

46) Błąd bramkarza Vinety przy wybijaniu piłki. Przejmuje ją Staniszewski, mija obrońcę i lewą nogą zdobywa drugiego gola.
48) Wprowadzony po przerwie Skorb uderza głową ale na posterunku jest Kusztan.
50) Żmudź nad poprzeczkę.
55) Wciąż atakuje Vineta. Tym razem Leśniak minimalnie nad poprzeczkę.
58) Kusztan wygrywa sam na sam z Nagórskim.
60) Flota wraca do ataku. Rechtziegel broni główkę Staniszewskiego, a po chwili uderzenie Bożki.
63) Obroniona główka Leśniaka.
68) Karaman z podania Tarasewicza minimalnie nad poprzeczkę.
76) Kusztan wybija piłkę spod nóg Nagórskiemu.
87) Po błędzie bramkarza zmierzającą do bramki Floty piłkę wybija Wiejkuć.
90) Rechtziegel broni daleki strzał Dziuby.
90+4) Węcławek trafia w słupek!

Czwartek, 23 lutego 2023
Koniec urlopów i eksperymentów

Skończyły się wakacje i eksperymenty. W najbliższą niedzielę, o godzinie 13:00 w Świnoujściu, pierwszy w 2023 roku mecz o stawkę. Będzie to spotkanie VI rundy Pucharu Polski, wyspiarskie derby, z Vinetą Wolin.
Vineta, jako klub z najbliższej okolicy, jest nam doskonale znany. Nie tylko z boiska, także z uwagi na przyjazne od lat relacje, zarówno między klubami, jak i kibicami. Wielu zawodników wędrowało między Wolinem a Świnoujściem, między innymi od kilku lat w Vinecie gra Marek Niewiada, aktualnie w składzie są też Adrian Skorb i Marcin Wawrzyniak, a do Floty ostatnio dołączył Łukasz Bożko.
Vineta, jak wiemy, gra aktualnie w III lidze, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 14. pozycję. Wygrała u siebie ze Stolemem Gniewino i Cartusią Kartuzy, a na wyjazdach z Pogonią Nowe Skalmierzyce i Sokołem Kleczew. Zremisowała także 4 mecze. Strzeliła 20 bramek, ale to właśnie atak wydaje się być dziś jej najmocniejszą stroną, zważywszy że do znanego w regionie łowcy bramek Kamila Wiśniewskiego dołączył teraz Adam Nagórski. Zatem przed defensywą Floty stanie w niedzielę bardzo poważne wyzwanie.
Z Vinetą Flota spotykała się mnóstwo razy w sparingach. W Pucharze Polski jeden raz, było to 04 marca 2017, także w Świnoujściu. Wygrała wówczas Vineta 5-1, a wspomniany Adam Nagórski strzelił 3 bramki, po jednej jego brat Adrian oraz Tongjun Lee, a dla Floty Damian Staniszewski. Ligowo drużyny te spotykały się w IV lidze w sezonach 2019/20 i 2021/22. W pierwszym z nich do III ligi awansowała Flota, która wygrała w Świnoujściu 3-1 a w Wolinie był remis 1-1. W tych meczach 3 bramki dla Floty strzelił Michał Stasiak, jedną Maciej Kraśnicki, a dla Vinety obie Kamil Wiśniewski. Po raz drugi kontakt nastąpił 2 lata później i wtedy dla odmiany awansowała Vineta, zdobywając imponującą liczbę 100 punktów, o 2 wyprzedzając Flotę. Bezpośrednie mecze kończyły się remisem 1-1 w Świnoujściu i wygraną Vinety 1-0 w Wolinie. Bramkę dla Floty znowu zdobył Michał Stasiak, zaś jej katem okazał się... Marek Niewiada, który zdobył oba gole dla Vinety. Zwróćmy uwagę, że - poza Maciejem Kraśnickim - wszyscy strzelcy bramek w ligowych meczach Floty z Vinetą wciąż grają w tych klubach.
Mecz z uwagi na ochronę murawy trawiastej, zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Matejki 17a, obok amfiteatru. Kibiców zapraszamy na trybunę od strony ul. Piłsudskiego. Gorąco apelujemy o kulturalne zachowanie, a zwłaszcza nie używanie środków pirotechnicznych. Klub jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, nie może sobie pozwolić na płacenie kar, nie mówiąc już o tym, że i indywidualnie za takie zachowanie można ponieść surowe konsekwencje (grzywna, areszt, zakaz stadionowy).
Przed rozpoczęciem meczu planowane jest wręczenie nagrody dla zwycięzcy plebiscytu na Piłkarza Roku 2022 we Flocie.

Środa, 22 lutego 2023
Dawid Drumlak w Iskierce

Kolejny zawodnik odszedł z Floty. Po Michale Barańskim i braciach Grafach drużynę opuszcza Dawid Drumlak, który postanowił zasilić szczecińską Iskierkę. Natomiast do klubu wrócili: Grzegorz Tarasewicz z Błękitnych Stargard i Krzysztof Bątkowski z Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Trwa dopinanie formalności z przejściem do Floty Łukasza Bożko z Vinety Wolin.

Źródło: własne

Niedziela, 19 lutego 2023
Pomeczowe wypowiedzi trenerów. Andrzej Sawicki:
Flota się bardzo fajnie zaprezentowała

Marcin Adamski - trener Floty. Najbardziej żałuję tego, że nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężki mecz, bo było to nasze pierwsze w tym roku zetknięcie z naturalną murawą. Trenujemy cały czas na sztucznej, bo z Vinetą zagramy na sztucznej. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, bo organizm potrzebuje przygotowania do zmiany warunków, ale gra nasza nie wyglądała dziś najgorzej. W pierwszej połowie stroną dominującą była Lechia, w drugiej my dominowaliśmy. Bramki traciliśmy po błędach, które nie powinny się przydarzyć [piszemy o tym w relacji z meczu - red.]. Jedynie druga bramka strzelona przez testowanego zawodnika z Tanzanii była po bardzo ładnym strzale, pozostałych mogliśmy uniknąć. Szkoda też kilku niewykorzystanych sytuacji. Sparing bardzo wartościowy. Wolę mecze z lepszymi drużynami, gdyż pokazują one różne mankamenty i w konsekwencji - co jeszcze trzeba poprawić. Lepiej rozegrać taki mecz, niż wygrywać ze słabszymi drużynami pięcioma, czy sześcioma bramkami. Gra momentami (szczególnie w drugiej połowie) wyglądała dobrze, ale musimy unikać takich błędów, głównie indywidualnych. Należy wyciągnąć z tego wnioski. Fajnie było zagrać z przeciwnikiem nowym, do tego atrakcyjnym, który wyeliminował w Pucharze Polski Podbeskidzie, Jagiellonię i Radomiaka, a teraz czeka go za 10 dni mecz z Legią Warszawa.

Andrzej Sawicki trener Lechii, były zawodnik Floty. Sparing oczywiście bardzo przydatny, zagraliśmy pierwszy mecz na naturalnej nawierzchni. Uważam, że bardzo fajnie się zaprezentowaliście. Patrzę na ten mecz przede wszystkim do 55 minuty, kiedy dokonałem 7 zmian, bo potem już mi się nie podobał, uciekł nam spod kontroli. Do tego momentu kontrolowaliśmy, ale tak duża liczba zmian jednocześnie spowodowała, że nie udało się utrzymać tego poziomu grania. Do tego momentu było kilka fajnych akcji, strzeliliśmy 3 bramki. Widać, że zawodnicy obu zespołów są po okresie przygotowawczym, brakuje jeszcze dynamiki w grze i elementów przyspieszenia. Teraz nadszedł czas, aby łapać świeżość i optymalnie przygotować się do meczu z Legią.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Floty, życzę awansu do III ligi, bo taki klub w pełni zasługuje na to. Do zobaczenia latem w Świnoujściu, być może uda się rozegrać rewanż. Jestem na to otwarty, bo Flota spełniła nasze oczekiwania.

składają

zawodnicy, trenerzy, pracownicy oraz pozostali członkowie Morskiego Klubu Sportowego

4-0  Mateusz Surożyński 68 minuta
4-1  Kamil Poźniak 71 minuta z karnego(asysta Karaman)
4-2  Kostiantyn Karaman 90+2 minuta(asysta Wiejkuć)

Flota: Daniel Kusztan (63 Łukasz Gądek), Mariusz Helt, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski (57 Patryk Harkot), Grzegorz Tarasewicz, Kamil Poźniak, Filip Adamski, Roman Dziuba (46 Rajan Skwara), Krzysztof Bątkowski (63 Maksymilian Turajski), Damian Staniszewski, Kostiantyn Karaman.

Lechia: Wojciech Fabisiak (46 Szymon Słodki), Rafał Ostrowski, Kacper Zając, Jossuf Mwinyi, Volodymyr Shved, Mateusz Surożyński, Jakub Malec, Mykyta Łoboda, Przemysław Mycan, Mateusz Zientarski, Igor Kurowski.
Ponadto grali od 55 minuty: Rafał Dzidek, Łukasz Maćkowiak, Krzysztof Staśkiewicz, Jakub Babij, Jakub Kołodenny, Konrad Sitko, Jakub Guder.
Trenerzy: Andrzej Sawicki, Michał Sucharek.
Kierownik drużyny: Józef Nieśpiał.

Żółta kartka: Dziuba (28).

Sędziowali: Patryk Wytrykowski, Franciszek Harężlak.

Nie było wstydu, mimo iż w 68 minucie przegrywaliśmy 0-4. W składzie Floty zabrakło nie tylko wyłączonego na dłuższy czas Krystiana Pedy, ale także kontuzjowanego Dmytro Szewczuka (przeciążenie treningami na sztucznej murawie), chorego Mike'a Janiszewskiego oraz Michała Stasiaka (sprawy osobiste). Mimo to nasz zespół dzielnie stawiał opór, prowadził otwartą grę, przeprowadzał ciekawe akcje.
Pierwszą groźną akcję przeprowadziła Flota. W 3 minucie Staniszewski z podania Bątkowskiego strzelił tuż obok słupka. Bramki strzelali jednak gospodarze. W 17 minucie Surożyński z wolnego w okolicy narożnika wrzucił piłkę w pobliże pola bramkowego, gdzie musnął ją Mycan i wpadła do bramki. - Ta bramka nie powinna paść - powiedział po meczu trener Adamski. - Zabrakło po prostu zawodnika na przecięciu. Podobna sytuacja była w drugiej połowie, ale wtedy na szczęście bramka nie padła. Takie sytuacje nie mogą się zdarzać, ktoś musi iść na piłkę.
W 24 minucie piękny strzał przy prawym słupku wyszedł Tanzańczykowi Jossufowi Mwinyi. Nasz zespół się nie poddawał, bliscy zdobycia gola byli Poźniak z wolnego tuż za linią pola karnego i Staniszewski, którego strzał zza szesnastki obronił Fabisiak. Z kolei w 36 minucie Kusztan obronił strzał Zająca z wolnego.
Po przerwie gospodarze zdobyli kolejne dwa gole. W 53 Łoboda odebrał piłkę Adamskiemu przy próbie dryblingu i okazję wykorzystał, a w 68 Staśkiewicz trafił w słupek, ale dobił Surożyński i zrobiło się 4-0. Nasz zespół nie złożył jednak broni. Po upływie 3 minut Poźniak zdobył gola z karnego za faul bramkarza Słodkiego na Karamanie. W 77 minucie Wiejkuć trafił w poprzeczkę, w 86 sędzia nie uznał bramki Harkota z powodu co najmniej kontrowersyjnego spalonego, w 90+1 dla odmiany zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Karamana za rzekomy faul w ataku. - Uważam, że sędzia powinien tę sytuację puścić, bo tam nie było trzymania, tylko walka bark w bark. Podobnie jak w moim odczuciu powinien uznać bramkę Harkota i tak samo bym mówił, gdyby te sytuacje miał przeciwnik - ocenił trener Adamski.
Druga bramka jednak padła. W 2 minucie czasu doliczonego podanie Wiejkucia wykończył głową Karaman.
Jutro zamieścimy wypowiedzi trenerów.

Czwartek, 16 lutego 2023
Krystian Peda po operacji

Krystian Peda, jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Floty, jak wiemy uległ poważnej kontuzji. Konieczna była rekonstrukcja więzadeł krzyżowych. Odbyła się ona w świnoujskim szpitalu przedwczoraj, tj. we wtorek 14 lutego 2023. Obecnie Krystian jest już w domu i jak sam mówi - czas wracać do zdrowia. To jednak potrwa kilka miesięcy.
- Z każdą godziną po operacji czuję się coraz lepiej i pozytywnie patrzę do przodu. Wiem, że przede mną wiele pracy i wysiłku, ale będę robił wszystko żeby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności - powiedział nam przed chwilą Krystian.
A my tego właśnie z całego serca mu życzymy i mocno ściskamy kciuki, aby jak najprędzej znów zaczął nas cieszyć swoją grą, bramkami i asystami.

Rewelacja Pucharu Polski przeciwko Flocie

Runda wiosenna zbliża się, w najbliższą sobotę ostatnia gra kontrolna. Odbędzie się ona w miejscowości Zawada k. Zielonej Góry, a rozpocznie o godzinie 12:00.
Przeciwnikiem będzie III-ligowa Lechia Zielona Góra. Zespół na pewno trudny, solidny. Zajmuje w tabeli grupy III piątą pozycję, tracąc do prowadzących w tabeli rezerw Rakowa Częstochowa 10 punktów, mając w zapasie zaległe z rundy jesiennej wyjazdowe spotkanie z Wartą Gorzów Wielkopolski. Dziewięć meczów wygranych, 4 zremisowane i tylko 3 przegrane. Prawdziwą furorę robi jednak w Pucharze Polski. Po wyeliminowaniu między innymi Podbeskidzia Bielsko-Biała, Jagiellonii Białystok i Radomiaka Radom, drużyna Lechii dotarła do ćwierćfinału, gdzie czeka na nią Legia Warszawa (28 lutego w Zielonej Górze). Trenerem Lechii jest były piłkarz Floty Andrzej Sawicki. Od niego dowiedzieliśmy się, że drużyna Lechii ma kłopoty zdrowotne, ale na mecz z Flotą wystawi możliwie najmocniejszy skład. - Bardzo szanuję klub, w którym troszkę zdrowia zostawiłem, poza tym jedziecie dużo kilometrów i byłoby niepoważne nie wystawić optymalnego składu - powiedział trener Andrzej Sawicki. - Flota to dobra drużyna, uważnie was śledzę. Zawsze miło wspominam pobyt w Świnoujściu, zresztą zawsze staram się być tam w lecie. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Floty. Może ktoś mnie jeszcze pamięta? - dodał z uśmiechem.
Flota i Lechia spotkały się ze sobą w rozgrywkach o Puchar Polski jesienią 1997 r. Wygrała wówczas Flota 2-1, a jedną z bramek dla naszego zespołu strzelił właśnie Andrzej Sawicki. Później drużyny te spotkały się w III lidze. To był sezon 1999/2000 i wówczas po remisie 1-1 w Świnoujściu, zielonogórzanie wygrali 2-1 u siebie. Jako Morski Klub Sportowy Flota grała w Zielonej Górze sparing 29 lipca 2017, przeciwko III-ligowemu wówczas Falubazowi. Przegraliśmy 0-2, a jedną z bramek strzelił były piłkarz Floty z czasów I ligi - Nigeryjczyk Martins Nnabugwu Ekwueme.
Dla Floty będzie to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem o stawkę, także w Pucharze Polski, lecz na znacznie niższym szczeblu, z Vinetą Wolin (niedziela, 26 lutego, godzina 13:00 w Świnoujściu).

Głosowanie zakończone

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, minutę przed północą wyłączony został arkusz do głosowania na Piłkarze Roku 2023 we Flocie. Wyniki planujemy ogłosić przed rozpoczęciem meczu o Puchar Polski z Vinetą Wolin, w niedzielę 26 lutego 2023, godzina 13:00. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

Środa, 15 lutego 2023
Plebiscyt na Piłkarza Roku 2022 we Flocie
Dziś kończymy

Dziś (środa, 15 lutego 2023) ostatni dzień głosowania na Piłkarza Roku 2022 we Flocie. O godzinie 23:59 arkusz do głosowania zostanie zamknięty. Kto nie zagłosował do tej pory, może jeszcze zmienić wyniki. Od północy tej możliwości już nie będzie.
Kto wygra? Dowiemy się w niedzielę 26 lutego tuż przed meczem z Vinetą Wolin (godzina 13:00).

Poniedziałek, 13 lutego 2023
Pomóżcie ich rozpoznać

Jeden z internautów wrzucił na profil facebookowy kilka zdjęć z lat 1969-70. Niestety, był wtedy małym chłopcem i poza swoim ojcem - Stanisławem Iwanowem - nie zna pozostałych na zdjęciach zawodników. Dlatego zwracamy się z apelem do najstarszych kibiców i byłych piłkarzy o pomoc w rozpoznaniu zawodników ze zdjęć. Aby powiększyć fotografię wystarczy kliknąć w jej miniaturę na górze tekstu.
A panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy na te perełki sprzed ponad pół wieku.

Sobota, 11 lutego 2023
Trafiła Flota na Kamień
Flota - Pogoń Szczecin U-19 2-5 (1-2)

0-1  Gol dla przeciwnika 16 minuta
0-2  Gol dla przeciwnika 32 minuta
1-2  Kostiantyn Karaman 40 minuta(asysta Turajski)
1-3  Gol dla przeciwnika 47 minuta
1-4  Gol dla przeciwnika 49 minuta
2-4  Kostiantyn Karaman 55 minuta(asysta Poźniak)
2-5  Gol dla przeciwnika 58 minuta

Flota: Daniel Kusztan (46 Wiktor Zaleski), Michał Stasiak (46 Rajan Skwara), Mariusz Helt, Błażej Jezierski, Maksymilian Turajski (46 Krzysztof Bątkowski), Dmytro Szewczuk, Kamil Poźniak (75 Olaf Wojtkiewicz), Filip Adamski, Kostiantyn Karaman, Roman Dziuba (46 Damian Staniszewski), Grzegorz Tarasewicz (46 Patryk Harkot).

Sędziowie: Adam Sobinek, Daniel Kielar, Rafał Myślicki.

Po wielce obiecujących wynikach poprzednich sparingów nie spodziewaliśmy się tak wysokiej porażki ze szczecińską młodzieżą. Przecież analogiczny mecz przed rokiem nasz zespół wygrał 4-0. Co więc stało się dziś?
Wybiegany zespół centralnej ligi juniorów punktował naszą drużynę w pierwszej połowie co 16 minut. Gdy jednak w 40 minucie Karaman zdobył kontaktowego gola, z umiarkowanym optymizmem czekaliśmy na drugą połowę. Jednak szczecinianie bardzo prędko go ostudzili, strzelając w ciągu 4 minut kolejne 2 bramki. Wprawdzie Karaman raz jeszcze wpisał się listę strzelców tego meczu, ale młodzi piłkarze Pogoni znów prędko odpowiedzieli golem.
Cóż, przeszłości nie zmienimy, płacz nad rozlanym mlekiem nie ma sensu, ale trzeba wyciągnąć wnioski. Przed nami jeszcze wyjazdowy sparing w Zielonej Górze i już za 2 tygodnie mecz o Puchar Polski z Vinetą Wolin. Tu już żartów nie będzie.

Piątek, 10 lutego 2023
Mecze w Świnoujściu
Po świętach tylko o 17:00

Znamy już szczegółowy terminarz meczów Floty u siebie. Przypominamy, że rundę wiosenną rozpoczniemy spotkaniem o Puchar Polski z Vinetą Wolin, w niedzielę 26 lutego o godzinie 13:00.
Liga wystartuje w następny weekend, w przypadku Floty będzie to sobota 04 marca, także godzina 13:00, a przeciwnikiem będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal. Kolejny mecz (z Mechanikiem Bobolice) rozpocznie się o godzinie 15:00, a następny (z Iskierką Szczecin) o 16:00. Po świętach wielkanocnych (przynajmniej według planu) każdy mecz w Świnoujściu rozpoczynać się będzie o godzinie 17:00. Poza ostatnim spotkaniem z Bałtykiem Koszalin, wszystkie domowe mecze ligowe Flota grać będzie w soboty.

Czwartek, 09 lutego 2023
IV liga przeciw centralnej lidze juniorów

W samo południe najbliższej soboty, 11 lutego 2023, na neutralnym terenie w Kamieniu Pomorskim, zespół Floty rozegra czwarty tej zimy mecz sparingowy. Przeciwnikiem będzie drużyna juniorów starszych Pogoni Szczecin.
Pogoń Szczecin U-19 występuje w centralnej lidze juniorów, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje dziesiątą pozycję. Miejsce w tabeli może nie zwala z nóg, ale jak popatrzymy na przebieg rundy, okaże się że w przyszłość klub może patrzeć z dużym optymizmem. Do 1 października 2022 tylko 2 punkty zdobyte, za to druga część rundy piorunująca. Zaczęło się od wygranej 3-1 we Wrocławiu ze Śląskiem, potem była ostatnia już porażka z Arką Gdynia i seria 7 meczów bez porażki, w tym 5 zwycięstw z rzędu. Zakończył ją remis w Białymstoku z Jagiellonią w ostatniej rozegranej dotąd kolejce. Najwyższa wygrana 10-1 z Miedzią Legnica. Fakt, że legniczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale w podobnym rozmiarze nie przegrali z nikim innym, zresztą był to jedyny dwucyfrowy wynik w tych rozgrywkach. Trenerem Pogoni U-19 jest Piotr Łęczyński.
Jak ta drużyna wypadnie w starciu z liderem seniorskiej IV ligi? Odpowiedź w sobotę.

Wtorek, 07 lutego 2023
Zostało 8 dni

Głosowanie na Piłkarza Roku we Flocie pomału zbliża się do końca. Zostało 8 dni, tj. do środy 15 lutego, godz. 23:59. Po tym terminie link do głosowania zostanie zamknięty, a przed meczem z Vinetą planujemy ogłosić wynik.
Przypominamy, że aby zagłosować należy być zalogowanym w Google, z jednego konta można oddać jeden głos. Kupon znajduje się na górze naszej strony http://mksflota.swinoujscie.pl/old. Nie zwlekaj, bo łatwo zapomnieć!

Sobota, 04 lutego 2023
Przeszło oczekiwania. Oby tak w lidze!
Błękitni Stargard - Flota 0-3 (0-2)

0-1  Kamil Poźniak 35 minuta z karnego(asysta Karaman)
0-2  Dmytro Szewczuk 42 minuta(asysta Poźniak)
0-3  Kostiantyn Karaman 65 minuta(asysta Dziuba)

Flota: Łukasz Gądek, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Mariusz Helt, Grzegorz Tarasewicz, Dmytro Szewczuk, Kamil Poźniak, Filip Adamski, Damian Staniszewski, Roman Dziuba, Kostiantyn Karaman.
Grali też: Maksymilian Turajski, Patryk Harkot, Krzysztof Bątkowski, 3 zawodników testowanych.

Błękitni: Daniel Latek, Jakub Koczorowski, Maciej Liśkiewicz, Ariel Wawszczyk, Jakub Sawczak, Jakub Stawski, Mikołaj Gabor, Kacper Friska, Bartosz Nowicki, Konrad Prawucki, Sebastian Ginter.
Grali też: Miłosz Siekacz, Kornel Seniuk, Bartosz Zdunek, Bartłomiej Makowski, Oskar Ryk, Damian Niedojad, Adrian Kwiatkowski, Mateusz Ogrodowski.

Sędziowali: Paweł Maćkowiak, Michał Świderski, Marek Kurzawski.

Pierwsze 20 minuty należało do gospodarzy, ale potem do głosu doszła Flota i coraz bardziej dominowała, co potwierdza wynik. W 35 minucie za faul na Karamanie sędzia podyktował rzut karny dla Floty wykorzystany przez Poźniaka. W 42 Staniszewski z kornera podał do Poźniaka, ten z pierwszej piłki na głowę Dimy, który - choć był tyłem do bramki - zdobył gola. W 65 Dziuba przejął piłkę i podał do Karamana, a ten po krótkim prowadzeniu podwyższył na 3-0 dla gości. Nie brakowało też innych okazji, między innymi sytuacje sam na sam mieli Karaman i Poźniak.
Z powodu lekkiego urazu na drugą połowę nie wyszedł Grzegorz Tarasewicz. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji nie grali w tym meczu Krystian Peda i Mariusz Helt, a z powodów osobistych Daniel Kusztan i Błażej Jezierski.
Nasz zespół zagrał dziś naprawdę na bardzo dobrym poziomie i jeśli zostanie on utrzymany - będą powody do optymizmu.

Źródło: własne, Błękkitni Stargard Fcebook

Piątek, 03 lutego 2023
Do Stargardu w osłabieniu

Niedobre wiadomości napływają przed jutrzejszym sparingiem z Błękitnymi. Najbardziej niepokojąca jest sytuacja Krystiana Pedy, który ma zerwane więzadła krzyżowe. Lżejszy uraz nogi ma także Mariusz Helt. Do Stargardu nie pojadą też Daniel Kusztan i Błażej Jezierski, którzy uczestniczyć będą w uczelnianym turnieju halowym.
Spotkanie zostanie rozegrane jutro o godzinie 12:00 w Stargardzie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ceglanej.

Czwartek, 02 lutego 2023
Poprzeczka wyżej

Nadchodzi trzeci tegoroczny sparing. Był już przeciwnik z tej samej klasy rozgrywkowej, był z niższej, czas na rywala z wyższej półki. Będą to III-ligowi Błękitni, a spotkanie rozegrane zostanie w najbliższa sobotę, 04 lutego o godzinie 12:00, na boisku w Stargardzie.
Klub Piłkarski Błękitni powstał w 1945 r. Obecnie zajmuje w III lidze 8. pozycję, a więc w samym środku. Nie widać zagrożenia ani spadkiem, ani awansem. W latach 2013-21 grał w II lidze, ma też odnotowane w annałach półtora sezonu na zapleczu ekstraklasy w sezonach 1981/82 i jesienią 2003 r. Należy do stałych rywali Floty, ż tym że Miejski KS spotykał się regularnie z pierwszym zespołem Błękitnych w III lub IV lidze, a nowa Flota grywa z rezerwami, najpierw w klasie okręgowej, teraz w IV lidze. Ostatni pojedynek, rozegrany 01 października 2022 w Świnoujściu, zakończył się wygraną Floty 3-2. Z pierwszą drużyną na razie spotykamy się tylko w sparingach. Było ich do tej pory 3, wszystkie poza Świnoujściem. 27 stycznia 2021 w Pobierowie wygraliśmy 1-0, a 31 stycznia tegoż roku w Stargardzie był bezbramkowy remis. Niemal dokładnie rok temu (05 lutego 2022), także w Stargardzie, wygrali Błękitni 5-2. W kadrze Błękitnych 2 zawodników grających w sezonie 2020/21 we Flocie, tj. Konrad Prawucki i Marcin Wawrzyniak. Przypomnijmy, że Grzegorz Tarasewicz wrócił teraz do Floty właśnie z Błękitnych.
Jak będzie tym razem? W piłce wszystko jest możliwe, tym bardziej w meczu bez stawki. Tu nie jest najważniejszy wynik. Dla nas na pewno będzie to cenny sprawdzian, z którego z pewnością sporo się będzie można nauczyć.

Środa, 01 lutego 2023
A jednak były

18 stycznia 2023 zamieściliśmy tekst pt. Nie było takich koszulek, odpowiadając na pytanie jednego z internautów. Odpowiedź swą oparliśmy na zapewnieniu kilku zawodników Floty z dawnych czasów. Przepraszamy za ten pośpiech, ale miał on też dobrą stronę. Dzięki temu znalazł się ex-zawodnik, który taką koszulkę pamięta i potwierdza. W pamięć mu weszła bowiem dlatego, że w takowej debiutował w pierwszym zespole Floty. Był to rok 1989. Wybaczmy więc wcześniejszym informatorom lukę w pamięci, rzecz jest przecież sprzed ponad 30 lat.
Zagadką wciąż pozostaje tajemnicze logo, ale nie zapominajmy, że były to jeszcze czasy PRL, a wówczas do tych rzeczy nie przywiązywano takiej wagi jak teraz.