Czwartek, 30 stycznia 2020

Po spotkaniu z Iskrą Golczewo przed pierwszym zespołem Floty teraz 3 kolejne gry z III-ligowcami poza Świnoujściem. Najbliższa już pojutrze (sobota) z Chemikiem Police. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piaskowej w Policach o godzinie 16:00.
Chemik to klub doskonale nam znany. Spotykaliśmy się z nim wielokrotnie w III lidze. Natomiast jako Morski Klub Sportowy Flota spotykaliśmy się w klasie okręgowej w sezonie 2017/18 oraz jeden raz towarzysko. Niestety oba mecze w Policach kończyły się wysoką wygraną Chemika, także spotkanie w Świnoujściu wygrali policzanie 1-0. Aktualnie Chemik jest beniaminkiem w III ligi, po rundzie jesiennej zajmuje z 21 zdobytymi punktami 11. pozycję. Przed rokiem wygrał IV ligę z dorobkiem 74 punktów. W poprzednim sezonie wygrał rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu ZZPN i wystąpił w rozgrywkach centralnych, gdzie został wyeliminowany przez II-ligową Stal Stalowa Wola. Aktualnie po pokonaniu 2-1 Piasta w Chociwlu awansował do V rundy.

Waldemar Mroczek