5-0  Dawid Drumlak 58 minuta(asysta Jezierski)

Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt (57 Patryk Harkot), Michał Stasiak, Błażej Jezierski, Szymon Graf (63 Maksymilian Turajski), Jakub Graf (71 Mike Janiszewski), Dmytro Szewczuk, Kamil Poźniak, Krystian Peda, Damian Staniszewski (57 Filip Adamski), Michał Barański (57 Dawid Drumlak).
Nie grali: Łukasz Gądek, Kostiantyn Karaman.

Hutnik: Norbert Czapliński, Mateusz Palej (46 Jakub Żelazowski), Paweł Marczuk, Krystian Mazurek, Daniel Kowalczyk, Krystian Ziółkowski (80 Gracjan Pojnar), Maksymilian Kuzio (68 Olaf Gwóźdź), Daniel Augusto (68 Mateusz Błaszczyk), Anton Holiaka (46 Fryderyk Palczewski), Ryu Ueno, Adrian Krzywicki.
Trenerzy: Krzysztof Kubacki, Łukasz Furman.

Flota: Helt (38).
Hutnik: Mazurek (51), Krzywicki (76).

Sędziowali: Piotr Bieniek, Maciej Lenartowski, Jakub Orzechowski.

Widzów: 460.

To był popis Damiana Staniszewskiego. Dziś akurat świętował 43. urodziny i uczcił je w sposób godny naprawdę wielkiego piłkarza, strzelając 2 bramki i dwukrotnie asystując z rzutów rożnych. Takiej krzepy naprawdę tylko zazdrościć.
W pierwszej połowie Flota grała jak w transie. Nie zostawiła złudzeń kto tu rządzi. W 9 minucie zagranie Staniszewskiego z kornera wykończył Jezierski, a 3 minuty później sam "Brylant" odebrał podanie od Barańskiego i wprawdzie na raty, ale umieścił piłkę w siatce. Nasza drużyna nie zamierzała zwalniać i kolejne sytuacje wychodziły jak grzyby po deszczu. Między innymi Staniszewski nie zdołał wykończyć zbyt mocnej wrzutki Helta, po kolejnym rogu Marczuk wybił piłkę z linii bramkowej, Poźniak nie dał rady zamknąć wślizgiem podania Pedy. Ze strony gości w 26 Augusto strzelił z ostrego kąta, ale Kusztan wybił na róg. W 30 minucie Staniszewski zrehabilitował się Heltowi i wykończył jego wrzutkę z prawej strony, a wynik do przerwy ustalił Stasiak po zagraniu Staniszewskiego z rzutu rożnego.
W drugiej połowie tempo spadło i zobaczyliśmy tylko 1 bramkę, a zdobył ją minutę po wejściu na boisko Drumlak z podania Jezierskiego. Coraz śmielej poczynali sobie ambitnie dążący do zdobycia choćby honorowego gola goście, jednak strzał Augusto był niecelny, a Kusztan obronił uderzenie z ostrego kąta Błaszczyka.
Więcej szczegółów na filmowym skrócie, który niebawem dołączymy.

Czwartek, 11 sierpnia 2022
Chcemy 3 punkty

Po pierwszej kolejce tabela IV ligi podzieliła się na 3 równe części. Sześć drużyn wygrało swoje mecze, sześć zremisowało i sześć przegrało. Dla nas najważniejsze jest, że wśród zwycięskiej szóstki jest także nasza Flota. W sobotę kolejka nr 2 i zobaczymy nasz zespół w Świnoujściu, w spotkaniu ze szczecińskim Hutnikiem, który pierwszy swój mecz zremisował 2-2 z Dębem Dębno. Początek spotkania o godzinie 17:00.
Hutnik zdobył więc o 2 punkty mniej, ale strzelił tyle samo bramek co Flota. Najmocniej wybuchli spadkowicze z III ligi, czyli Bałtyk Koszalin i Kluczevia Stargard, które strzeliły po pół tuzina bramek odpowiednio Chemikowi Police i Białym Sądów. Na trzecie miejsce wskoczył Orzeł Wałcz po zwycięstwie 4-1 nad Gavią w Choszcznie. Dwóch beniaminków wygrało pierwsze mecze: Mechanik Bobolice pokonał 4-3 z Wieżę Postomino (prowadził już 4-0!) i dzięki liczbie bramek strzelonych znalazł się na 4. pozycji, natomiast Iskierka Szczecin wygrała 2-1 z rezerwami Błękitnych Stargard i dzieli piątą pozycję z Flotą. Poza meczem Hutnika z Dębem remisy padły w 2 innych spotkaniach; MKP Szczecinek, mimo iż przegrywał już 0-3, zdołał zremisować z Olimpem Gościno, natomiast we wtorek doszło do niespodzianki w Dygowie, gdzie tamtejszy Rasel wynikiem 1-1 urwał 2 punkty koszalińskiej Gwardii. Co ciekawe obie bramki w tym meczu padły w czasie doliczonym do pierwszej połowy.
Co czeka nas w drugiej kolejce? Na pewno ciekawie zapowiadają się derby Stargardu pomiędzy Błękitnymi II a Kluczevią. Drugi kolejny wyjazd czeka Gwardię, która pojedzie tym razem do fatalnie spisującego się w sparingach i pierwszym meczu ligowym Chemika. Spośród uważanych za głównych faworytów do awansu, poza Flotą u siebie grać będzie też Bałtyk i nie powinien mieć większych problemów z Gavią. Poza tym grać będą: Orzeł z Wybrzeżem, Dąb z Mechanikiem, Wieża z MKP, Olimp z Iskierką i Biali z Raselem.
W meczu z Hutnikiem liczymy oczywiście na 3 punkty. Jakakolwiek strata będzie bardzo niemiłą niespodzianką. Tym bardziej, że z drużyną ze Stołczyna spotkaliśmy się całkiem niedawno (25 czerwca) w Szczecinie i bez większych kłopotów wygraliśmy 4-1, podobnie jak jesienny mecz w Świnoujściu.
Ale w piłce nie ma pewniaków, a wspomniane wyżej spotkania w Szczecinku i Bobolicach dowodzą, że pewnym zwycięstwa nie można się czuć nawet prowadząc 3-0, a nawet 4-0. Emocje na pewno więc będą i warto się wybrać w sobotę na mecz. Zapraszamy.

Niedziela, 07 sierpnia 2022
Skrót meczu z Wybrzeżem Rewalskim

Piotr Dworakowski

Sobota, 06 sierpnia 2022
Huraganowy początek i niepewność do końca
Wybrzeże Rewalskie Rewal - Flota 1-2 (1-2)

0-1  Krystian Peda 3 minuta (bez asysty)
0-2  Dmytro Szewczuk 13 minuta(asysta Peda)
1-2  Karol Ława 45 minuta

Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt, Michał Stasiak, Błażej Jezierski, Szymon Graf (75 Patryk Harkot), Dmytro Szewczuk, Jakub Graf (36 Filip Adamski), Kamil Poźniak, Krystian Peda (85 Maksymilian Turajski), Michał Barański (55 Dawid Drumlak), Kostiantyn Karaman (76 Damian Staniszewski).
Nie grał: Łukasz Gądek.

Wybrzeże Rewalskie: Kajetan Wojtasik, Karol Ława (78 Adrian Bajkiewicz), Konrad Żulpo, Yevhenii Zadereiko, Tomasz Żoła, Michał Protasewicz, Krzysztof Lisiak, Konrad Kowalczyk, Kacper Aleksiuk, Krzysztof Bątkowski (75 Kamil Kocieniewski), Dawid Dziewiński (Hubert Smolik ).
Rezerwa: Aleksander Zarzycki, Aleks Poskart, Jakub Błesiński, Konrad Data.
Trenerzy: Krzysztof Sobieszczuk, Jarosław Włodarczyk.
Kierownik drużyny: Mariusz Mamiński.
Flota: Helt (27), Jezierski (83)
Wybrzeże Rewalskie: nie było.

Sędziowie: Paweł Maćkowiak, Oskar Kwapisiewicz, Natalia Rynkiewicz.

Widzów: 300.

Minimalnym, ale zawsze dającym 3 punkty, zwycięstwem nad beniaminkiem rozgrywek w nadmorskich derbach w Niechorzu rozpoczęli nowy sezon piłkarze Floty. Rozpoczęli go z ostrym impetem, co udokumentowali dwoma golami zanim upłynęła 1/6 spotkania. Już w 3 minucie Peda zakończył swój rajd ze środka boiska celnym uderzeniem z daleka, a 10 minut później dograł dokładnie do Szewczuka, który również z dystansu zdobył drugiego gola.
Zaczęło się więc bardzo obiecująco, ale 5 lat temu też weszliśmy w mecz na tym stadionie jak burza i wciągu 3 minut z 4-0 zrobiło się 4-3 (przypomnieliśmy o tym w zapowiedzi dzisiejszego meczu). Drużyna rewalska jest bowiem charakterna i nigdy nie odpuszcza. Z czasem gra się optycznie wyrównała, co poskutkowało golem Ławy tuż przed przerwą po szybkiej akcji Aleksiuka prawą stroną. W drugiej połowie nawet częściej przy piłce byli gospodarze. Tyle tylko, że niewiele z tego wynikło, a Flota wyprowadziła kilka bardzo niebezpiecznych kontr. Jednak najlepszą okazję miało Wybrzeże w 84 minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny (w opinii zawodników i sztabu szkoleniowego Floty niesłuszny) za domniemany faul Jezierskiego na Dziewińskim. Chyba istotnie był on pochopny, jako że nie został wykorzystany, ponieważ Żoła trafił w poprzeczkę.
W zespole Wybrzeża Rewalskiego wystąpili w tym meczu byli zawodnicy Floty. Michał Protasewicz, Konrad Kowalczyk i Krzysztof Bątkowski grali od początku, natomiast na ławce rezerwowych był Aleks Poskart. Niestety nie gra już w tym klubie Jacek Magdziński.

Źródło: własne

Czwartek, 04 sierpnia 2022
Ruszamy

Kończy się czas bez piłki. W najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki IV ligi sezonu 2022/23. Jak już informowaliśmy wcześniej, Flota rozpocznie wyjazdem do Ludowego Klubu Sportowego Wybrzeże Rewalskie Rewal. Spotkanie zostanie rozegrane 06 sierpnia 2022 o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Leśnej w Niechorzu. Będzie to zarazem najkrótszy wyjazd Floty w tym sezonie, liczący zaledwie 75 kilometrów.
Wybrzeże Rewalskie jest beniaminkiem, ale klubem dobrze nam znanym. W dalszej przeszłości wielokrotnie spotykaliśmy się z nim w sparingach, a już jako Morski Klub Sportowy spotkaliśmy się ligowo w sezonie 2017/18 w "wyższej" klasie okręgowej. Mimo iż Flota walczyła wówczas o awans do IV ligi, a Wybrzeże ostatecznie spadło do "niższej" okręgówki, oba bezpośrednie mecze były bardzo zacięte i trudne. Przypomnijmy, że w Niechorzu w 27 minucie prowadziliśmy już 4-0, by 6 minut później było już tylko 4-3. Ostatecznie wygraliśmy 6-4. W rewanżu na sztucznej nawierzchni w Świnoujściu było gorzej, zaledwie remis 2-2, w dodatku do przerwy przegrywaliśmy 0-2, a wyrównującego gola strzelił w 90+4 minucie z rzutu wolnego Grzegorz Skwara.
Sobotni gospodarze poprzedni sezon przeszli jak burza. W 30 meczach zdobyli 79 punktów, tylko raz przegrywając 2-3 w Resku z Mewą, za to zdobywając komplet punktów z jedynymi konkurentami do awansu, tj. Regą Trzebiatów i Gryfem Kamień Pomorski. Różnica bramek imponująca 167-31, z czego 53 strzelili w spotkaniu z Pomorzaninem Nowogard i 10 ze Spójnią Świdwin.
Na co stać będzie Wybrzeże Rewalskie w sobotę? Ciężko powiedzieć. Najbardziej obawiamy się tzw. siły rozpędu. W kadrze zespołu zaszło jednak kilka zmian i nie wiadomo na ile okażą się one wzmocnieniami i czy nowi zdążą się zgrać do soboty. Odszedł między innymi były zawodnik Floty Maksym Oliinyk, za to zasilił Wybrzeże Michał Protasewicz, a także tacy zawodnicy jak Konrad Data, Kacper Aleksiuk, czy Konrad Żulpa. W grach kontrolnych Wybrzeże Rewalskie pokonało po 8-1 Inę Goleniów i Prawobrzeże Świnoujście, 3-2 Gryfa Kamień Pomorski oraz przegrało 1-3 z Hutnikiem Szczecin.
Jeśli chodzi o Flotę, to wiadomo, że Adrian Kranz trafił do Prawobrzeża Świnoujście i dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Kacper Robaczyński wraca do Polonii Leszno; poza tym ubytki jak napisaliśmy w artykule z 18 lipca. Nowe twarze to Michał Barański, Dawid Drumlak, Jakub i Szymon Grafowie oraz Rajan Skwara. Aktualna kadra pierwszego zespołu znajduje się tutaj. Zespół rozegrał tylko 2 sparingi, wygrywając 4-1 z Iskierką Szczecin i remisując bezbramkowo z Greifswalder FC.

Flota - jesień 2021:

W pierwszym rzędzie (przód) od lewej: Adrian Kołat, Krystian Peda, Krzysztof Wytwicki (masażysta), Rafał Wiśniewski (trener przygotowania motorycznego), Marcin Adamski (trener), Lech Nowak (kierownik drużyny), Maksymilian Turajski, Roman Dziuba.

W drugim rzędzie (środek) od lewej: Michał Protasewicz, Błażej Jezierski, Adam Wiejkuć, Wiktor Zaleski, Łukasz Gądek, Daniel Kusztan, Filip Adamski, Dawid Adanski, Jonatan Cackowski.

W trzecim rzędzie (tył) od lewej: Dmyto Szewczuk, Mariusz Helt, Patryk Harkot, Kamil Poźniak, Kostiantyn Karaman, Kacper Robaczyński, Dominik Winkel, Michał Stasiak, Damian Staniszewski.