Aktualności
Informacje
Dokumenty
Liga
Młodzież
Historia
Galeria
Kibice
Linki
Button12
Kontakt
SPONSORZY

Aktualności


Sobota, 10 czerwca 2023
Skrót meczu w WałczuPiotr Dworakowski

Piątek, 09 czerwca 2023
Tego meczu nie można przegrać!

Wczorajszy remis w Wałczu mocno skomplikował sytuację w tabeli Kipsta IV ligi. Nasz zespół - przy założeniu, że Kluczevia wygra oba pozostałe mecze z Raselem w Dygowie i Gwardią Koszalin u siebie - może sobie pozwolić już co najwyżej na jeden remis. Zadanie bardzo trudne bowiem w niedzielę do Świnoujścia przyjedzie bardzo mocny i do tego niewygodny dla nas Bałtyk Koszalin.
Zespół gości zajmuje w tabeli 3. pozycję i nie ma już nawet matematycznych szans na awans do III ligi. Do Floty traci bowiem 7 punktów, a jest w stanie zdobyć do końca sezonu najwyżej 6. Będzie grał zatem, w odróżnieniu od Floty, bez presji psychicznej. A wyniki rundy wiosennej są naprawdę imponujące. Wygrane powyżej 5 goli nie są dla niego rzadkością, może się poszczycić do tego dwukrotnym pokonaniem Kluczevii Stargard oraz Floty. Z naszym zespołem w tym sezonie bowiem spotkał się już dwukrotnie w Koszalinie, jesienią w lidze i 10 dni temu w Pucharze Polski. Oba te mecze wygrał. My po stronie swoich plusów zapisać możemy zwycięstwo 4-2 w Koszalinie w roku 2021 w III lidze.
Czy zatem Bałtyku trzeba się lękać? Na pewno wskazany jest duży respekt, ale nie można popadać w panikę. W końcu przecież to my jesteśmy liderem. Wymagana jest jednak pełna koncentracja i lepsza skuteczność. W ciągu niespełna 3 tygodni trafiły nam się 3 mecze, w których Flota nie strzeliła bramki (Postomino, Koszalin, Wałcz). Ale nie zapominajmy też, że między nie wplecione zostały 2 mecze, w których nasz zespół zdobył łącznie 13 goli. Na pewno pokonani w tych meczach nie dorównują klasą Bałtykowi, ale przecież nasi zawodnicy też potrafią strzelać, w końcu też zdobyli ponad 100 bramek. Jesienią w Koszalinie przegraliśmy, ale strzeliliśmy rywalowi 3 bramki. Przy takiej skuteczności i większej koncentracji w obronie, na pewno możliwe jest i zwycięstwo. Lider nie może bać się przeciwnika.
Bałtyk strzelił do tej pory 112 bramek. Główna w tym zasługa Adriana Cybuli, który umieszczał piłkę w siatce 28 razy, sporo pomogli też Dawid Gruchała-Węsierski i Radosław Mikołajczak, którzy strzelili odpowiednio 15 i 10 bramek. Ten ostatni występował w przeszłości między innymi w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy i Pucharu Ekstraklasy w barwach Legii Warszawa, Cybula natomiast grał w juniorach i rezerwach Pogoni Szczecin.
Co będzie jeśli przegramy? Wtedy trzeba będzie liczyć na potknięcie Kluczevii. Ale lepiej takiej myśli nie dopuszczajmy. Natomiast pomóc można gorącym, serdecznym i kulturalnym dopingiem, a nawet samą obecnością na stadionu, do czego serdecznie zapraszamy. Prognozy zapowiadają słoneczną pogodę bez opadów, a przecież wszyscy chcemy by Flota awansowała.
Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00 na stadionie w Świnoujściu, wejście od ul. Moniuszki.


Waldemar Mroczek

Czwartek, 08 czerwca 2023
Sytuacja się komplikuje
Orzeł Wałcz - Flota 0-0

Flota: Daniel Kusztan, Błażej Jezierski, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Patryk Harkot, Filip Adamski, Grzegorz Tarasewicz, Kamil Poźniak, Krzysztof Bątkowski (58 Dawid Adamski), Roman Dziuba (89 Mike Janiszewsk), Kostiantyn Karaman (80 Maksymilian Turajski).
Nie grali: Łukasz Gądek, Mariusz Helt.
Trener: Marcin Adamski.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Orzeł: Edwin Odolczyk, Vincenzo Riccio, Wojciech Suślik, Hubert Górka (73 Patryk Kowalczuk), Cezary Burak (90+3 Roman Pogocki), Marek Hermanowicz, Konrad Mularczyk (90 Jakub Cerazy), Jakub Jaworek, Konrad Trzmiel, Szymon Bezhubka, Daniel Popiołek.
Nie grali: Maciej Pawlisz, Maciej Michalik, Bartłomiej Abramczuk, Konrad Lipiński.
Trenerzy: Wiktor Ptak, Wojciech Wesołowski, Adam Łukaszewicz.
Kierownik drużyny: Piotr Kochaniec.

Żółte kartki:
Flota: Dziuba (66).
Orzeł: Bezhubka (90).

Sędziowali: Michał Świderski, Wojciech Prus, Sebastian Śladewski.

Widzów: 260.

Minuta po minucie.
1) Jezierski wpada w pole karne Orła, ale piłka odskakuje mu przy linii końcowej.
5) Rajd Harkota w polu karnym, radzi sobie z 4 obrońcami, ale podanie zostaje zablokowane.
7) Tarasewicz zza bocznej linii pola karnego za długi słupek.
26) Po rzucie rożnym i rozegraniu piłki z Poźniakiem Dziuba w boczną siatkę.
30) Tarasewicz po nodze obrońcy na róg.
31) Po rzucie rożnym wykonanym przez Poźniaka Stasiak głową minimalnie niecelnie.
33) Tarasewicz ponownie z boku pola karnego, tym razem nad poprzeczkę.
34) Karaman z podania Harkota nie trafia.
36) Popiołek z daleka bardzo niecelnie.
41) Ostry strzał Popiołka odbija Kusztan.
44) Po podaniu Poźniaka Karaman upada w polu karnym.

47) Strzał Tarasewicza z podania Bątkowskiego zablokowany.
47) Na tym się nie kończy. Kończy się po strzale z dystansu Harkota obroną Odolczyka.
51) Dziuba ostro zza pola karnego nieco obok słupka.
64) Poźniak z daleka zbyt lekko.
75) Poźniak w słupek!
76) Zamieszanie pod bramką Orła, ostatecznie piłkę Łapie Odolczyk.
77) Wrzut Dziuby w pole karne, ale nie ma kto zamknąć.
79) Kowalczuk w czystej pozycji, Kusztan odbija strzał.
80) F. Adamski z daleka nad poprzeczkę.
90+1) Janiszewski obok.

Waldemar Mroczek

Wtorek, 06 czerwca 2023
Świąteczne granie

Do końca sezonu zostały 3 kolejki. Dwa najbliższe spotkania drużyna Floty rozegra w dni świąteczne, tj. w Boże Ciało i w niedzielę. Wszystkie mecze jakie zostały do rozegrania Flocie rozpoczną się o godzinie 17:00. Najbliższy w czwartek w Wałczu z tamtejszym Orłem.
Podobnie jak przed rokiem drużyna Floty odbywa w święto Bożego Ciała daleki wyjazd. Wówczas był to najdalszy - do Postomina - teraz drugi pod względem odległości, mierzący 205 km, do Wałcza. Znów zatem czekają nas trudy podróży, na szczęście ten mecz rozegrany zostanie w porze przedwieczornej, kiedy upał powinien już zelżeć i nie trzeba będzie wyjeżdżać w nocy.
Przeciwnik przegrał w niedzielę w Dębnie 0-4, ale nie znaczy to, że Flocie pójdzie łatwo. Drużyna Orła broni się przed spadkiem i musi iść na całość. Na razie jest na barażowym miejscu 14, ale spadek o 1 pozycję oznaczać może automatyczną degradację w razie nieutrzymania się w III lidze Vinety Wolin. Ale zawodnicy i działacze chcieliby na pewno utrzymać się w IV lidze bez konieczności grania barażu, a żeby tak się stało trzeba wyprzedzić przynajmniej dwie z wymienionych drużyn: Mechanik (strata 1 pkt), Chemik (2), Wieża (3) lub Błękitni II (4). Po meczu z Flotą Orła czeka jeszcze mecz z Chemikiem u siebie oraz wyjazd do Bałtyku. Jak widać samo ewentualne pokonanie Chemika raczej nie wystarczy, trzeba więc szukać punktów też z drużynami ścisłej czołówki.
Ale to są problemy rywala. Sytuacja Floty jest dość dobra. Mamy 4 punkty przewagi nad Kluczevią i korzystny bilans dwumeczu z nią. To oznacza, że możemy sobie pozwolić na 2 remisy albo 1 porażkę. Gdyby więc w Wałczu nasz zespół wygrał sytuacja stałby się komfortowa, bo nawet porażka z Bałtykiem niczego by nie zagrodziła, wystarczyłoby tylko wygrać w Choszcznie z outsiderem. Dlatego jeśli chcemy uniknąć nerwów, to trzeba w Wałczu wygrać.
Z drużyną Orła spotykaliśmy się (jako Morski Klub Sportowy) 4 razy. W Świnoujściu dotąd problemów nie było - same wysokie zwycięstwa: 7-1 i 2 razy po 4-0. Ale w Wałczu było gorzej, graliśmy tam dotąd tylko raz i był remis 1-1. Fakt, że bramkę straciliśmy w 5 minucie czasu doliczonego, ale dwa punkty zostały ucięte.
Wyniki ostatniej kolejki mocno wskazują na Flotę, ale jak bardzo może to być złudne powołajmy się na przykład Chemika i Wieży. Oto Wieża przegrywa 3-6 z Chemikiem, następnie pokonuje 1-0 Flotę, a ta potem deklasuje Chemika 9-1. Nie ma w piłce nożnej pewniaków. W każdym razie nie może być mowy o jakimkolwiek bagatelizowaniu przeciwnika.


Waldemar Mroczek

Niedziela, 04 czerwca 2023
Pogrom na videoPiotr Dworakowski

Sobota, 03 czerwca 2023
Była setna, była sto siódma
Flota - Chemik Police 9-1 (4-0)

1-0  Grzegorz Tarasewicz 16 minuta(asysta Karaman)
2-0  Roman Dziuba 26 minuta(asysta Poźniak)
3-0  Grzegorz Tarasewicz 34 minuta(asysta Dziuba)
4-0  Michał Stasiak 45 minuta(asysta Wiejkuć)
5-0  Michał Stasiak 55 minuta(asysta Poźniak)
6-0  Grzegorz Tarasewicz 56 minuta(asysta Dziuba)
7-0  Filip Adamski 69 minuta(asysta Dziuba)
8-0  Grzegorz Tarasewicz 70 minuta(asysta Dziuba)
9-0  Mike Janiszewski 88 minuta(asysta Poźniak)
9-1  Daniel Kowalczyk 90+1 minuta z karnego

Flota: Daniel Kusztan, Błażej Jezierski, Michał Stasiak (59 Mariusz Helt), Adam Wiejkuć, Patryk Harkot (74 Olaf Wojtkiewicz), Filip Adamski (69 Maksymilian Turajski), Grzegorz Tarasewicz (74 Jakub Zelent-Lipiński), Roman Dziuba, Kamil Poźniak, Krzysztof Bątkowski (59 Dawid Adamski), Kostiantyn Karaman (65 Mike Janiszewski).
Nie grał: Łukasz Gądek.
Trener: Marcin Adamski.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Chemik: Adrian Piekutowski, Antoni Bochan, Dawid Szala (74 Igor Kamiński), Bartłomiej Białek, Michał Janicki, Krystian Ziółkowski, Gracjan Korzec, Daniel Kowalczyk, Adam Dyczewski (70 Bartosz Cholewiński), Karol Zarembski (46 Wiktor Kurzawa), Dominik Dąbrowski (76 Dariusz Figiel).
Nie grał: Maciej Najda.
Trenerzy: Mariusz Szmit, Kamil Bieniek, Maciej Najda, Ariel Szydłowski.
Kierownik drużyny: Błażej Ostrowski

Żółte kartki:
Flota: Dziuba (79).
Chemik: Szmit (26).

Sędziowali: Maciej Kułak, Adam Wojciechowski, Kacper Mateńko.
Obserwator: Krzysztof Wilczyński.

Widzów: 370.

Minuta po minucie.
13) Tarasewicz mocno, ale nieznacznie za długi słupek.
15) Dziuba z boku - Piekutowski na róg.
16) Tarasewicz podania Karamana zdobywa prowadzenie.

20) Karaman z 15 metrów minimalnie niecelnie.
20) Jeszcze w tej samej minucie Zarembski ostro z dystansu trochę niecelnie.
26) Dziuba z podania Poźniaka strzałem przy prawym słupku zdobywa setnego gola dla Floty w sezonie!

29) Ostry strzał Dziuby broni Piekutowski.
32) Dąbrowski minimalnie niecelnie.
34) Tarasewicz z podania Dziuby strzałem w okienko podwyższa n 3-0!

35) Szala z narożnika pola karnego tuż nad spojeniem.
45) Stasiak z podania Wiejkucia zdobywa z głowy gola do szatni.

48) Dziuba miękko do Bątkowskiego, ale ten nie strzela celnie.
54) Karaman obok słupka.
55) Po rzucie rożnym, bitym przez Poźniaka, Stasiak podwyższa na 5-0.

56) Szaleństwo w polu karnym. Karaman do Dziuby, ten od razu do Tarasewicza i jest 6-0
!

61) Piekutowski łapie wrzut Dziuby.
62) Kusztan broni strzał Kowalczyka.
69) Filip Adamski, z podania Dziuby, zaskakującym strzałem zdobywa siódmego gola.

70) Tarasewicz odbiera podanie od Karamana i jest 8-0
.

85) Poźniak z wolnego za długi słupek.
86) Przed doskonałą szansą jest Wojtkiewicz, ale minimalnie nie trafia.
90) Janiszewski z podania Poźniaka zdobywa dziewiątego gola.

90+1) Figiel faulowany w polu karnym, za co sędzia dyktuje rzut karny dla Chemika.
90+1) Jedenastkę wykonuje Zarembski, piłka po odbiciu się od obu słupków wpada jednak do bramki dając gościom honorowego gola.

Ten mecz przypadł w dniu imienin prezesa Leszka Zakrzewskiego, któremu tym samym składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim dużo zdrowia. Piękny prezent zgotowali mu też piłkarze strzelając setną bramkę w rozgrywkach, którą zdobył Roman Dziuba.

Nagrodę węgorza dla najlepszego zawodnika Floty w meczu otrzymał Grzegorz Tarasewicz.

Waldemar Mroczek. Fot. Piotr Dworakowski

Piątek, 02 czerwca 2023
Konferencja po meczu z BałtykiemNagrał i zmontował: Piotr Dworakowski

Czwartek, 01 czerwca 2023
Skrót meczu z BałtykiemAutor: Piotr Dworakowski

Czwartek, 01 czerwca 2023
Puchar za nami - walczymy o III ligę

Osłabiona Flota przegrała wczoraj w Koszalinie i odpadła z Pucharu Polski. Tragedii nie ma, przecież i tak półfinał szczebla ZZPN jest największym sukcesem Morskiego Klubu Sportowego Flota, a nadrzędnym dla nas celem jest wywalczenie awansu do III ligi. Okazja do zrobienia kolejnego kroku już w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Świnoujściu. Przeciwnikiem będzie Chemik Police.
Chemik na chwilę obecną zajmuje 10. pozycję. Jeśli ją utrzyma, pozostanie w IV lidze na następny sezon. Ale nad będącym na miejscu barażowym (14) Orłem Wałcz ma tylko 2 punkty przewagi, a w razie spadku z III ligi Vinety Wolin także drużyna z miejsca 13. będzie musiała grać baraż o utrzymanie. Noża na gardle więc nie ma, ale zdobyte dotąd 36 punktów zapewne nie wystarczy do spokojnego utrzymania.
Będzie zatem walczył, a potencjał ma niemały i jest bardzo nieobliczalny. Flota np. przegrała niedawno w Postominie z Wieżą, a Chemik dwa tygodnie wcześniej wygrał tam 6-3. Jest rywalem bardzo niewygodnym. Pamiętamy spotkanie w III lidze w 2021 roku, kiedy graliśmy u siebie z niemającym już szans na utrzymanie Chemikiem i przegraliśmy 1-4. Mamy nadzieję, że tym razem historia się nie powtórzy, ale jest to drużyna na którą mocno trzeba uważać. Poza wspomnianym Postominem Chemik wygrywał wyjazdowe mecze z Wybrzeżem Rewalskim, MKP Szczecinek i Dębem Dębno, zaś zremisował w Gościnie z Olimpem. Jesienią w Policach wygrała Flota 2-0 po 2 golach Damiana Staniszewskiego, który jak wiadomo w sobotę nie zagra. Na liście strzelców policzan 15 zawodników, a przewodzi na niej Daniel Kowalczyk z 9 trafieniami.
Meteorolodzy nie prognozują na sobotę opadów, ma być względnie ciepło, więc na pewno warto będzie spędzić czas na świeżym powietrzu, zagrzewając swoją drużynę do walki o zwycięstwo. Na to liczą zawodnicy, których liczba jak wiemy została mocno skurczona i potrzebują dodatkowych bodźców, w tym dopingu. Zatem gorąco zapraszamy. Przypominamy, że wejście na stadion znajduje się przy ul. Moniuszki.


Waldemar Mroczek

Flota - jesień 2021:

W pierwszym rzędzie (przód) od lewej: Adrian Kołat, Krystian Peda, Krzysztof Wytwicki (masażysta), Rafał Wiśniewski (trener przygotowania motorycznego), Marcin Adamski (trener), Lech Nowak (kierownik drużyny), Maksymilian Turajski, Roman Dziuba.

W drugim rzędzie (środek) od lewej: Michał Protasewicz, Błażej Jezierski, Adam Wiejkuć, Wiktor Zaleski, Łukasz Gądek, Daniel Kusztan, Filip Adamski, Dawid Adanski, Jonatan Cackowski.

W trzecim rzędzie (tył) od lewej: Dmyto Szewczuk, Mariusz Helt, Patryk Harkot, Kamil Poźniak, Kostiantyn Karaman, Kacper Robaczyński, Dominik Winkel, Michał Stasiak, Damian Staniszewski.

Fot. Piotr Dworakowski.

Zdjęcia indywidualneAby powiększyć kliknij w zdjęcie.

Archiwum>
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów na temat cookies tutaj.
Gole rundy jesiennej
Do rozegrania

IV liga
Świnoujście

ul. Matejki 22
Niedziela, 11 czerwca
godzina 17:00
Bałtyk Koszalin

IV liga
Choszczno

ul. Mickiewicza 32
Sobota,17 czerwca
godzina 17:00
Gavia Choszczno

SALA TRADYCJI
Flota - 2021/22

Fot. Piotr Dworakowski
Wyniki 32 kolejki
Chemik - Kluczevia 0-4
Orzeł - Flota 0-0
Bałtyk - Dąb 6-1
Gavia - Wieża 0-5
Wybrzeże - Olimp 4-1
Hutnik - Błękitni II 0-4
Mechanik - Biali 2-3
Szczecinek - Gwardia 0-5
Iskierka - Rasel 3-1
Skrócona tabela
po 32 kolejce

1. Flota
32
85
2. Kluczevia
32
83
3. Bałtyk
32
78
4. Gwardia
32
69
5. Iskierka
32
51
6. Wybrzeże
32
45
7. Biali
32
43
8. Błękitni II
32
41
9. Olimp
32
41
10. Wieża
32
40
11. Rasel
32
40
12. Chemik
32
36
13. Mechanik
32
35
14. Orzeł
32
35
15. Szczecinek
32
31
16. Dąb
32
27
17. Hutnik
32
26
18. Gavia
32
22
 Cała tabela i wyniki>
Program 33 kolejki
11 czerwca 2023 (niedziela)
Orzeł - Chemik
Rasel - Kluczevia
Gwardia - Iskierka
Biali - Szczecinek
Błękitni II - Mechanik
Olimp - Hutnik
Wieża - Wybrzeże
Dąb - Gavia
Flota - Bałtyk
Legenda barw:
Awans do III ligi
Utrzymanie w IV lidze
Miejsce niepewne
(w tym baraże)
Spadek do kl. okręgowej
Mecze Floty
Wiosna 2023
U siebie
26.02 13:00 Vineta Wolin
04.03 13:00 Wybrzeże Rewalskie
18.03 15:00 Mechanik Bobolice
01.04 16:00 Iskierka Szczecin
15.04 17:00 Rasel Dygowo
29.04 13:00 Biali Sądów
10.05 18:00 MKP Szczecinek
13.05 17:00 Olimp Gościno
27.05 17:00 Dąb Dębno
03.06 17:00 Chemik Police
11.06 17:00 Bałtyk Koszalin

Wyjazdy
25.03 14:00 MKP Szczecinek
08.04 13:00 Kluczevia Stargard
12.04 17:30 Iskierka Szczecin
22.04 17:00 Gwardia Koszalin
03.05 12:00 Hutnik Szczecin
06.05 13:00 Błękitni II Stargard
21.05 11:00 Wieża Postomino
31.05 18:00 Bałtyk Koszalin
08.06 17:00 Orzeł Wałcz
17.06 17:00 Gavia Choszczno


Wytłuszczonym - Puchar Polski
Data na czerwono - niedziela/święto
Data na niebiesko - środa powsz.


Uwaga: Podajemy planowe terminy meczów. Serwis nie odpowiada za zmiany.

 Pełny terminarz >>

©Oficjalny serwis MKS Flota Świnoujście. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webmaster Waldemar Mroczek.
Rok założenia 1999.