Aktualności
Informacje
Dokumenty
Liga
Młodzież
Historia
Galeria
Kibice
Linki
Button12
Kontakt
SPONSORZY

Aktualności


Piątek, 14 czerwca 2024
Po walnym zebraniu sprawozdawczym

Jak informowaliśmy wcześniej dziś odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków stowarzyszenia Morski Klub Sportowy Flota. O wyznaczonej porze obecnych było 19 osób z 31 uprawnionych, przez co zebranie mogło rozpocząć się w pierwszym terminie i było ważne, co potwierdziła komisja mandatowa.
Zebraniu przewodniczył Sławomir Wojtyłko, protokołowała Joanna Trzeciak. Zgodnie z porządkiem zebrania, po załatwieniu kwestii proceduralnych, Piotr Palewski odczytał sprawozdanie z działalności finansowej stowarzyszenia za rok 2023. Z ramienia komisji rewizyjnej Paweł Stankiewicz złożył wniosek o zatwierdzenie sprawozdania, co zostało jednogłośnie wykonane. Sprawozdanie z działalności sportowej klubu złożył Marcin Adamski, co również zostało przyjęte bez sprzeciwu.
W wolnych wnioskach prezes Marcin Adamski poinformował, że przyjął rezygnację Tadeusza Leszczyńskiego z członkostwa w zarządzie oraz Pawła Szynkaruka z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej. Ich następcy zostaną wybrani na jednym z najbliższych zebrań zarządu.
Sebastian Olszar wyjaśnił zebranym powody powołania drużyny rezerw w piłce nożnej oraz poinformował, że w tej sprawie wszystko jest na dobrej drodze.


Źródło: własne

Piątek, 14 czerwca 2024

Moim zdaniem
Podsumowanie sezonu 2023/24

Poniższy tekst to wyłącznie moje osobiste przemyślenia i nie reprezentują one stanowiska klubu

Dwunasta pozycja na koniec sezonu. Sukces to czy porażka? Przed sezonem raczej nie bralibyśmy jej w ciemno, ale jeszcze na 3 kolejki przed końcem, w 3. dekadzie maja, kiedy mało prawdopodobne wydawało się wygramolenie z 14. miejsca, a utrzymanie w III lidze wobec słabej postawy II-ligowców z regionu stało pod dużym znakiem zapytania, na pewno tak.
Nadrzędnym celem było unikniecie degradacji i to zostało osiągnięte. Znaleźliśmy się w drugiej szóstce tabeli, a więc w strefie środkowej. Udało się w końcówce wyprzedzić 2 zespoły i dołożyć do tego finał Pucharu Polski. Zakończenie było wiec udane, a przecież ważne jest jak się kończy, a nie zaczyna. W tabeli II rundy (tzn. licząc od meczu w Nowych Skalmierzycach) zajęliśmy 7. pozycję, zdobywając o 6 punktów więcej niż w pierwszej połowie sezonu. Bramek jednak w tym czasie strzeliliśmy tylko o 1 więcej.
Tylko pierwsza piątka tabeli generalnej, z wyjątkiem Elany, oraz Stolem Gniewino nie przegrały z Flotą meczu, czyli 12 drużyn, pokonaliśmy co najmniej raz. Wszystkim oprócz Zawiszy strzelaliśmy bramki.
Osobiście sezon uważam za umiarkowanie udany, na ocenę dostateczną. Dobra byłaby, gdyby było miejsce w górnej połowie, bardzo dobra w czołowej czwórce, a celująca w przypadku awansu.
Najważniejsze, że jest postęp. Z upływem czasu powoli, z mozołem, ale się poprawiało. To pozwala patrzeć w następny sezon z umiarkowanym optymizmem. Poza zasięgiem był tylko Świt, choć przedwczorajszy mecz o Puchar Polski pokazał, że i ten diabeł nie jest aż tak straszny. Z Elaną wygraliśmy 3-0 i zremisowaliśmy w Toruniu, z Unią Swarzędz prowadziliśmy jesienią do przerwy 2-1, w Stargardzie przegraliśmy pechowo trzymając do 90 minut remis i mając okazje do objęcia prowadzenia. Z każdym więc jesteśmy w stanie nawiązać walkę o zwycięstwo.
A co było najbardziej denerwujące w sezonie? Moim zdaniem zbyt duża liczba porażek u siebie. I co najgorsze - prawie wszystkie w ten sam sposób. Gdzieś na początku meczu po stałym fragmencie ktoś z rywali przystawił nogę, piłka lądowała w siatce i zaczynało się walenie głową w mur. Z czasem to się trochę poprawiło i co najważniejsze zaczęły się przełamania niekorzystnego wyniku, ale mnóstwo punktów uciekło. Niemal jak u Moliera, ostatnie zdanie podsumowało głównego bohatera. W meczu ze Świtem, wprawdzie był to początek drugiej połowy a nie całego meczu, ale bramkę straciliśmy po wrzucie z autu i już nie zostało to naprawione. Przegraliśmy u siebie 10 meczów ligowych na 17. Gdyby 2 z nich wygrać, byłoby szóste miejsce. Ale to by było, a nie jest. Głęboko wierzymy, że w przyszłym sezonie będzie pod tym względem dużo lepiej i kibice będą zwycięstwa Floty oglądać częściej na własne oczy. Frycowe zostało zapłacone.


Waldemar Mroczek. Fot. Piotr Dworakowski

Czwartek, 13 czerwca 2024
Flota i III liga w liczbach

Zaktualizowany, a właściwie to poszerzony o sezon 2023/24, został dział Historia/Statystyki. Zawarte są tam dane liczbowe z całego sezonu, nie tylko tabela ostateczna, ale też tabele jesienna i wiosenna, tabele rund podzielone na równe połowy, kolejność drużyn według liczy strzelonych, także straconych bramek, a nawet sumy strzelonych i straconych goli, co informuje skądinąd w meczach których drużyn najwięcej się działo. Poza tym pełna lista strzelców III ligi, zdobywcy bramek i asyst dla Floty oraz klubowa punktacja kanadyjska. Do tego zdobywcy bramek w każdym meczu III ligi grupy II. To wszystko w jednym pliku!
Takie analizy prowadzimy od sezonu 2003/04. Oprócz tego, w pliku Tabele znajdują się tabele ligowe z udziałem Floty od sezonu 1976/77 (z wyjątkiem IV ligi lat 80.). Zapraszamy do przeglądania i wspominania.

Statystyczne podsumowania ligowe

Waldemar Mroczek

Czwartek, 13 czerwca 2024
Wręczenie pucharowych nagródPiotr Dworakowski

Czwartek, 13 czerwca 2024
II połowa meczu i wypowiedzi trenerówŹródło: Zachodniopomorska TV

Środa, 12 czerwca 2024
Puchar dla Świtu
Flota - Świt Szczecin 0-1 (0-0)

0-1  Łukasz Święty 47 minuta


Flota: Daniel Kusztan, Ricat Karajew, Samuel Mahlamäki, Patryk Harkot (85 Michał Stasiak), Maciej Badowski (52 Szymon Cybulski), Grzegorz Tarasewicz (69 Błażej Jezierski), Rajan Skwara (90+1 Mike Janiszewski), Michał Kwiecień, Filip Adamski (75 Kamil Poźniak), Bartosz Krzysztofek (77 Damian Staniszewski), Szymon Sarbinowski (61 Roman Dziuba).
Nie grali: Przemysław Zajączkowski, Kostiantyn Karaman.
Trenerzy: Radosław Drozd, Łukasz Gądek, Rafał Wiśniewski.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Świt: Przemysław Matłoka, Rafał Remisz, Dominik Siwiński, Gracjan Goździk (90+2 Ernest Hulisz), Szymon Kapelusz (76 Krzysztof Ropski), Kacper Wojdak, Łukasz Święty (88 Kacper Nowak), Damian Ciechanowski (71 Szymon Nowicki), Marcel Kasprzak (78 Dawid Kisły), Patryk Paczuk (58 Adam Ładziak), Robert Obst.
Nie grali: Piotr Słowikowski, Jakub Kuzko, Filip Balcewicz.
Trenerzy: Piotr Klepczarek, Bartosz Bartłomiejczyk, Przemysław Matłoka, Przemysław Przysowa.
Kierownik drużyny: Bartosz Bartłomiejczyk.

Żółte kartki:
Flota: Krzysztofek (27), Skwara (36), Adamski (69).
Świt: Remisz (72), Nowak (90+8).

Sędziowali: Piotr Pazdecki, Wiktor Wątroba, Paweł Okunowicz, Maciej Mazur.
Obserwator: Jacek Siebert.

Widzów: 580.


Minuta po minucie
2) Kapelusz w poprzeczkę, lecz z pozycji spalonej.
18) Kapelusz tuż nad poprzeczkę.
23) Główka Kapelusza niecelna.
27) Matłoka broni strzał Kwietnia z wolnego.
28) Zamieszanie pod bramką Floty, ale ani Obst, ani Siwiński, ani Wojdak nie mogą wykończyć akcji.
39) Matłoka broni strzał Harkota, w konsekwencji szybka kontra Świtu i strzał Goździka wychodzi na minimalny korner.
41) Po rzucie wolnym Kasprzak niecelnie.


47) Święty z podania Goździka strzałem pod poprzeczkę zdobywa zwycięską bramkę.
57) Matłoka łapie wrzutkę Sarbinowskiego z prawego skrzydła.
63) Po wrzucie z autu Cybulski głową za wysoko.
67) Po rzucie rożnym Karajew głową tuż nad poprzeczkę.
74) Kwiecień z wolnego - łapie bramkarz Świtu.
90+3) Ostatnia szansa niewykorzystana. Po wolnym Poźniaka Mahlamäki nie sięga piłki.


Nie ulega wątpliwości, że puchar dostał się w godne ręce. Bezkonkurencyjni w III lidze szczecinianie dowiedli swą wyższość także w Pucharze Polski. Może bez szału, ale wygrali zasłużenie i ustrzelili dublet na miarę realiów, w których jesteśmy. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu centralnym.


My cieszymy się z - jakby nie było - drugiego miejsca w tych rozgrywkach. Skoro daliśmy radę dojść do finału, to na pewno jesteśmy w stanie w przyszłości też taki finał wygrać. O nagrodzie pieniężnej i medalach nie mówiąc.


Na meczu nie brakowało ważnych osobistości z ZZPN. Nagrody wręczali: prezes ZZPN Maciej Mateńko i wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych Maciej Buryta.
Dla Michała Stasiaka, podobnie jak dla Damiana Staniszewskiego, pożegnanych oficjalnie w sobotę, był to niestety ostatni występ we Flocie. Raz jeszcze dziękujemy za wszystko.

Źródło: własne

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Finał pucharu, finał sezonu

Zakończenie sezonu 2023/24 zapowiada się dla nas w tym roku wyjątkowo pompatycznie. Na świeżo ochrzczonym stadionie w Świnoujściu, w najbliższą środę o godzinie 18:00 odbędzie się bowiem finałowe spotkanie o Puchar Polski ZZPN. To, że trafiło na Świnoujście, to przypadek (chyba, że działały jakieś moce z zaświatów), wynika bowiem z pucharowej drabinki, ale święto dla nas niebagatelne. Naprzeciwko siebie staną Morski Klub Sportowy Flota i Klub Sportowy Świt Szczecin. Zwycięska drużyna otrzyma puchar przechodni, pamiątkową kopię, 30 medali, 40 tys. zł oraz prawo udziału w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski PZPN. Przegrany otrzyma pamiątkowy puchar, medale, oraz 10 tys. zł nagrody.
Sezon 2023/24 obie drużyny spędziły w III lidze, grupie II. Flota zajęła 12. pozycję, Świt rozgrywki te wygrał i awansował do II ligi. W drodze do finału Świt pokonał najpierw 9-0 własne rezerwy, następnie w rzutach karnych wygrywał u siebie z Błękitnymi Stargard (po 90 minutach 1-1) i w Koszalinie z Bałtykiem (0-0). Flota wszystkie mecze grała na wyjazdach i wszystkie wygrała w przepisowym czasie: 2-0 z Orłem Łożnica, 3-0 z Pogonią II Szczecin i 2-1 z Iskrą Banie.
Z Pucharu Polski mamy wiele wspomnień. Pierwsze zaistnienie na szczeblu centralnym miało miejsce w 1971 r. Przeciwnikiem był MZKS (obecnie Arka) Gdynia, a spotkanie zakończyło się wygraną gdynian 1-0. Najżywiej wspominamy rok 2003, kiedy po wygraniu finału wojewódzkiego w Szczecinku 7-0 z Olimpem Złocieniec, graliśmy pamiętne mecze z ŁKS Łódź (1-0), Widzewem Łódź (2-1 po dogrywce) i Amicą Wronki (ówczesny obrońca pucharu, wynik 3-4). Później raz jeszcze wygraliśmy finał wojewódzki w 2005 r. ale już nie udało się przebić II-ligowego wówczas Podbeskidzia Bielsko-Biała, choć goście wygrali 3-1 dopiero po dogrywce. W czasach pierwszoligowych udział w rozgrywkach centralnych mieliśmy gwarantowany i dzięki temu mogliśmy gościć w Świnoujściu takie firmy jak Górnik Zabrze (z Arkadiuszem Milikiem i trenerem Adamem Nawałką, wygrany przez Flotę 2-1), Wisła Kraków, Śląsk Wrocław (ówcześni mistrzowie Polski), czy Jagiellonia Białystok (ówczesny obrońca pucharu, obecny mistrz). Najdalej zaszliśmy w sezonie 2012/13, do ćwierćfinału, kiedy po wyeliminowaniu Ruchu Zdzieszowice, Górnika i Cracovii zostaliśmy wyeliminowani w dwumeczu ze Śląskiem. Jako Morski Klub Sportowy, najdalej zaszliśmy w roku ubiegłym (półfinał wojewódzki), lecz przegraliśmy 0-2 w Koszalinie z Bałtykiem.
W razie niewyłonienia zwycięzcy w ciągu 90 minut nastąpi dogrywka 2 razy po 15 minut, jeśli i ona nie pomoże rozstrzygną rzuty karne.
Zapraszamy w środę na stadion im. Leszka Zakrzewskiego, przy ul. Matejki 22. Zalecany żywiołowy, ale kulturalny doping.


Waldemar Mroczek

Niedziela, 09 czerwca 2024
Tworzymy drużynę rezerw

Morski Klub Sportowy Flota zamierza od najbliższego sezonu, tzn. 2024/25, utworzyć i uruchomić przy seniorach drużynę rezerw. W tym celu wszystkich chętnych zawodników ze Świnoujścia i okolic zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek 13 czerwca 2024 r. o godzinie 19:00 na trybunie stadionu im. Leszka Zakrzewskiego, przy wejściu do budynku technicznego. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w stosunku do kandydatów.

Źródło: własne


Niedziela, 09 czerwca 2024
Skrót meczu z KP Starogard GdańskiPiotr Dworakowski


Niedziela, 09 czerwca 2024
Wypowiedzi Michała i DamianaRozmawiał Waldemar Mroczek, video Piotr Dworakowski


Niedziela, 09 czerwca 2024
Ostatni mecz weteranówJak już zapowiadaliśmy wcześniej, tuż przed rozpoczęciem wczorajszego meczu z KP Starogard Gdański odbyło się pożegnanie dwóch najstarszych zawodników Floty tj. Damiana Staniszewskiego i Michała Stasiaka.
Obaj spędzili w naszym klubie po 9 sezonów. Damian przyszedł do nas latem 2009 r. do drużyny pierwszoligowej. Na tym poziomie rozegrał 1 sezon, strzelając 6 bramek. Michał grał w pierwszoligowej Flocie dwa i poł roku, strzelił 2 bramki.
Damian wrócił do Floty w 2016 r. Michał dwa lata później i zostali w niej do dziś. Damian strzelił dla Floty, łącznie od klasy okręgowej po I ligę 154 bramki, do czego wczoraj dodał jeszcze jedną. Do goli ligowych dołożył 19 trafień w Pucharze Polski co razem daje liczbę 174. Rekordowy był dla niego sezon 2016/17 kiedy do bramki rywali trafił 43 razy w lidze i 4 w Pucharze Polski.
Michał w poprzednim sezonie, mimo iż grał na stoperze, był najbardziej efektywnym strzelcem drużyny. Zdobył wówczas 21 bramek, a w sumie dla Floty okrągłe 50 w lidze i 5 w Pucharze Polski.
Trudno nam sobie wyobrazić Flotę bez tych 2 zawodników i jak ich znam, oni nie wyobrażają sobie życia bez piłki. Dziękujemy serdecznie za wszystko, co dla tego klubu zrobiliście i wierzymy, że nadal będziecie swoimi działaniami wspierać nasz klub, z którym postanowiliście się związać.
Niebawem zamieścimy końcowe wypowiedzi obu zawodników.

Tekst Waldemar Mroczek, film Piotr Dworakowski


Sobota, 08 czerwca 2024
Rzutem na taśmę skok o 2 miejsca
Flota - KP Starogard Gdański 2-1 (2-0)

1-0  Rajan Skwara 7 minuta(asysta Stasiak)
2-0  Damian Staniszewski 28 minuta (asysta Skwara)
2-1  Kacper Bałamącek 54 minuta

Flota: Daniel Kusztan, Michał Stasiak (55 Grzegorz Tarasewicz), Samuel Mahlamäki, Patryk Harkot, Damian Staniszewski (65 Maciej Badowski), Rajan Skwara, Michał Kwiecień, Filip Adamski (46 Szymon Cybulski), Mariusz Helt, Roman Dziuba (46 Kamil Poźniak), Szymon Sarbinowski (77 Mike Janiszewski).
Nie grali: Przemysław Zajączkowski, Błażej Jezierski, Kostiantyn Karaman, Gabriel Szygenda.
Trenerzy: Grzegorz Skwara, Radosław Drozd, Łukasz Gądek, Rafał Wiśniewski.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

KP Starogard: Bartosz Urban (46 Patryk Gawęcki), Kacper Bałamącek, Ksawery Makiła (59 Oskar Siemko), Krystian Rodzim, Jakub Żyndul, Daniel Górski, Filip Sokół (46 Konrad Kleinschmidt), Jakub Bohdanowicz, Mikołaj Mikuła, Mikołaj Chaciński, Filip Łukasik.
Nie grał: Nikodem Parulski.
Trener: Łukasz Kowalski.
Kierownik drużyny: Adam Sobiecki.

Żółte kartki:
Flota: Stasiak (10), Kwiecień (80).
KP Starogard: Bałamącek (80), Rodzim (90).

Sędziowali: Maciej Filip, Krzysztof Paluczek, Oliwier Kowalik (Wielkopolski ZPN)
Obserwator: Maciej Brzozowski.

Widzów: 310.

To co nie udawało się przez całą rundę wypaliło w ostatniej kolejce i drużyna nasza opuściła ostatecznie zagnieżdżone i wygrzane 14. miejsce, awansując na 12. To oznacza, że utrzymania nie zawdzięczamy nikomu z zewnątrz. Nawet gdyby spadła Olimpia Grudziądz i nawet ktoś jeszcze, i tak zostalibyśmy w III lidze. Gratulujemy zespołowi i sztabowi szkoleniowemu.
Przed meczem odbyło się uroczyste podziękowanie dwom kończącym karierę, bardzo zasłużonym dla Floty zawodnikom: Michałowi Stasiakowi i Damianowi Staniszewskiemu. Obaj wyszli dziś jeszcze w podstawowym składzie i podsumowali swoje 9 lat w naszym klubie w najpiękniejszy sposób: Staniszewski zdobył gola, Stasiak zrobił asystę i trafił też do bramki, ale nie została ona uznana.
Pierwsza połowa to koncert Floty. W 6 minucie Staniszewski trafił w poprzeczkę, a chwilę potem Flota objęła prowadzenie. Kwiecień wykonywał rzut rożny, obrońcy gości nie mogli sobie poradzić z wybiciem piłki, która spadła pod nogi Stasiaka, ten przebił do Skwary, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik meczu. W 28 minucie Staniszewski podwyższył na 2-0 wykorzystując podanie Skwary. W 34 Dziuba sprytnym strzałem z okolicy narożnika posłał piłkę tuż za długi słupek, a chwilę potem Sarbinowski wychodził na sam na sam, lecz za mocno wypuścił sobie piłkę i Urban niebezpieczeństwo zażegnał. W 38 Stasiak trafił z bliska do bramki, lecz sędziowie dopatrzyli się spalonego. Chwilę po tym Harkot spudłował z bliska. Tuż przed przerwą Staniszewski z wolnego strzelił nad poprzeczkę, a za chwilę wyborne okazje mieli Sarbinowski i Harkot, lecz wyszło z tego trafienie w słupek i nieskuteczna dobitka.
W drugiej połowie jeszcze przez 10 minut brylowała Flota. Gawęcki wyłapał chytrą wrzutkę Kwietnia, dwie okazje miał Cybulski, z których przy pierwszej z nich piłkę z linii bramkowej wybił Bohdanowicz, a drugi strzał nie trafił w bramkę. Bramkę zdobyli za to goście, a konkretnie Bałamącek, strzałem z bliska w 54 minucie. Jeszcze w 59 Harkot z 3 metrów strzelił wysoko nad poprzeczkę, ale w końcówce to goście zwietrzyli okazję na dobry wynik i śmielej zaatakowali, kilka razy pod bramkę Floty wypuszczając nawet bramkarza Gawęckiego. Najlepsze okazje mieli Chaciński i Bohdanowicz, a ze strony Floty Badowski z podania Harkota. Jednak wynik się już nie zmienił.

Waldemar Mroczek

Sobota, 08 czerwca 2024
Dziś pożegnamy weteranówPrzed dzisiejszym meczem z KP Starogard Gdański odbędzie się miła, aczkolwiek nostalgiczna uroczystość. Będzie to zakończenie gry we Flocie przez Michała Stasiaka i Damiana Staniszewskiego. Obaj spędzili we naszym klubie po 9 sezonów, strzelili dla Floty w lidze i Pucharze Polski łącznie 247 bramek. Toż to prawie ćwierć tysiąca goli! Michał był kapitanem drużyny, a gdy nie mógł grać zastępował go Damian.
Uważamy to za dodatkową zachętę do przyjścia na dzisiejszy mecz. Zrobili przecież dla Floty bardzo wiele dobrego, więc wypada godnie im podziękować.

Źródło własne

Piątek, 07 czerwca 2024
Riczi w jedenastce kolejki

Miło nam zakomunikować, że obrońca Floty Ricat Karajew znalazł uznanie u redaktorów tygodnika Piłka Nożna i został wybrany do jedenastki 33. kolejki III ligi gr. II.
Gratulujemy Ricziemu i życzymy jeszcze lepszej gry w jutrzejszym meczu z KP Starogard Gdański, a zwłaszcza w środowym finale wojewódzkim Pucharu Polski.
Brawo Riczi!
Źródło: Pilka Nożna

Piątek, 07 czerwca 2024
Bramki z meczu w BaniachPiotr Dworakowski

Czwartek, 06 czerwca 2024
Walne zebranie

Informujemy, że w dniu 14 czerwca 2024 (piątek), w budynku na trybunie południowej stadionu im. Leszka Zakrzewskiego w Świnoujściu, odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze członków stowarzyszenia Morski Klub Sportowy Flota celem przedstawienia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z działalności sportowej za rok 2023. Czas rozpoczęcia zebrania w pierwszym terminie ustalono na godzinę 17:00, a w razie braku quorum drugi termin na godzinę 17:15.

Ogłoszenie
Proponowany porządek

Źródło: własne

Czwartek, 06 czerwca 2024
Zamykamy ligę

Wczorajszą wygraną w Baniach przedłużył nam się o 4 dni piłkarski sezon 2023/24 o wojewódzki finał Pucharu Polski, ale oby takich kłopotów mieć więcej. Najpierw jednak trzeba zakończyć III ligę, a to nastąpi w najbliższą sobotę, o godzinie 17:00 na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego przy ul. Matejki 22 Świnoujściu. Przeciwnikiem będzie Klub Piłkarski Starogard Gdański.
Goście nie mają szans na utrzymanie się w III lidze, a nawet na zajęcie przedostatniego miejsca. W 33 meczach zebrali bowiem tylko 13 punktów i do przedostatniej Unii Solec Kujawski tracą 12. Flota utrzymanie ma zapewnione, ale może jeszcze nieco podskoczyć w tabeli. W razie zwycięstwa w sobotę awansuje o co najmniej 1 pozycję, a to dlatego, że Sokół gra z Cartusią i przynajmniej jedna z nich na pewno straci punkty. W razie remisu w Kleczewie i wygranej Floty, wyprzedzimy Cartusię i zrównamy się punktowo z Sokołem. Bilans bezpośredni jest idealnie równy, ale Sokół ma dużo lepszą różnicę bramek. Musielibyśmy wygrać ze Starogardem na poziomie 9-0, więc na to raczej nie liczmy. Jest natomiast realna szansa na wyprzedzenie Vinety, która gra ostatni mecz z Gedanią w Gdańsku.
Może być też tak, że 3 lub 4 drużyny skończą sezon z 46 punktami. Z każdą z nich mamy po 1 meczu wygranym i przegranym. Taka sytuacja spowodowałaby kolejność: 10) Pogoń N.S., 11) Sokół, 12) Flota, 13) Vineta. Najbardziej korzystna dla nas sytuacja byłaby, gdyby Pogoń, Sokół i Flota zebrały równą liczbę punktów, a Vineta przegrała w Gdańsku. Wówczas zajęlibyśmy 11. pozycję (przed Sokołem) ponieważ ma on niekorzystny bilans punktowy z Pogonią.
To wszystko rozstrzygnie się w sobotę. Najpierw jednak trzeba pokonać Starogard. Szansa jest, bo niby jaka mogłaby być lepsza? Ale nie zapominajmy, że rok temu też graliśmy ostatni mecz z outsiderem i rzutem na taśmę uratowaliśmy remis, który dał nam awans do III ligi. Drużyna gości jest w poważnym kryzysie i życzymy jej szybkiego zażegnania go oraz powrotu do III ligi. W końcu na stadion w Starogardzie Gdańskim przez 24 godziny na dobę spogląda sam Kazimierz Deyna.
Ale my spotkamy się, aby kibicować Flocie.


Waldemar Mroczek

Czwartek, 06 czerwca 2024
Finał Pucharu Polski ZZPN 12 czerwca

Informujemy, że finałowe spotkanie o Puchar Polski ZZPN, pomiędzy Flotą Świnoujście a Świtem Szczecin, odbędzie się w środę, 12 czerwca 2024, o godzinie 18:00 na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego w Świnoujściu. Zapraszamy.

Źródło: własne


Środa, 05 czerwca 2024
Mamy finał!
Iskra Banie - Flota 1-2 (0-1)

0-1  Damian Staniszewski 6 minuta (asysta Stasiak)
0-2  Szymon Sarbinowski 75 minuta(asysta Janiszewski)
1-2  Kacper Nowacki 80 minuta z karnego

Flota: Daniel Kusztan, Ricat Karajew, Michał Stasiak, Kamil Poźniak (46 Szymon Sarbinowski), Maciej Badowski (46 Kostiantyn Karaman), Grzegorz Tarasewicz (46 Bartosz Krzysztofek, 67 Mike Janiszewski), Damian Staniszewski (81 Beniamin Wawrzonkiewicz), Szymon Cybulski (46 Roman Dziuba), Rajan Skwara, Michał Kwiecień, Mariusz Helt.
Nie grali: Przemysław Zajączkowski, Samuel Mahlamäki, Gabriel Szygenda.
Trenerzy: Grzegorz Skwara, Radosław Drozd, Łukasz Gądek.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Iskra: Dawid Kaniecki, Michał Okoń (78 Patryk Sikorski), Bartłomiej Woźniewski, Kacper Nowacki, Rafał Gnap, Filip Pulka, Kamil Karbowski, Przemysław Brudnicki, Tomasz Janas, Cezary Nagaj (55 Radosław Sapiński), Krzysztof Krzywaźnia (55 Antoni Pietrzykowski).
Nie grali: Krystian Kuzio, Krzysztof Mamuszka, Łukasz Błaszczyk.
Trener: Rafał Gnap.
Kierownik drużyny: Radosław Stańko.

Żółte kartki:
Flota: Helt (27), Karajew (36), Stasiak (82), Wawrzonkiewicz (90+6).
Z ławki Drozd (28), G. Skwara (62 x 2)
Iskra: Okoń (39), Brudnicki (69, 77), Pietrzykowski (84), Sapiński (90+9).
Czerwone kartki: G. Skwara (62-ł), Brudnicki (77), w obu przypadkach za 2 żółte

Sędziowali: Łukasz Ostrowski, Maciej Kułak, Adam Wojciechowski.

Widzów: 300.

Minuta po minucie.
3) Po rzucie rożnym Badowski pudłuje z 16 m.
6) Staniszewski z podania Stasiaka mimo gąszczu w polu karnym trafia do bramki i zdobywa prowadzenie dal Floty.
8) Cybulski z wolnego za wysoko.
15) Krzywaźnia z prawej strony wzdłuż bramki - piłka wychodzi za długi słupek.
18) Kolejna próba Kryzwaźni, tym razem piłka wychodzi za bramkę.
25) Stasiak z wolnego, ale Kaniecki wyczuwa strzał.
29) Zamieszanie pod bramką Floty, interweniujący Staniszewski trafia z głowy w poprzeczkę, piłka wraca na boisko, dobitka wychodzi na korner.
37) R. Skwara mocno z daleka, ale niecelnie.
45+1) Kusztan odbija strzał Pulki.

47) Krzysztofek z półobrotu obok bramki.
54) Szansa dla Floty, bramkarz wypluwa piłkę, ale Krzysztofek jest już za linią końcową.
55) Strzał Sarbinowskiego za wysoko.
65) Główka Karamana nieskuteczna.
66) Staniszewski z pierwszej piłki obok.
71-74) Mecz przerwany z powodu bójki między kibicami.
75) Sarbinowski z 18 metrów, z podania Janiszewskiego, chytrym acz niezbyt mocnym strzałem przy prawym słupku podwyższa na 2-0.
80) Za faul Karamana na Gnapie sędzia dyktuje rzut karny dla Iskry.
80) Nowacki siłowym strzałem zdobywa kontaktowego gola dla Iskry.
85) Sarbinowski z wolnego tuż obok bramki.
88) Kocioł pod bramką Iskry. 3 kolejne strzały odbijają obrońcy.
90+1) Janiszewski za wysoko.
90+3) Ostry strzał Sarbinowskiego Kaniecki wybija nad poprzeczkę.

Waldemar Mroczek

Środa, 05 czerwca 2024
Ogłoszenie

Morski Klub Sportowy Flota pilnie poszukuje mieszkań na wynajem dla zawodników w Świnoujściu lub okolicy. Prosimy zainteresowane osoby o kontakt telefoniczny pod numerem +48 886 028 351.


Wtorek, 04 czerwca 2024
Świt pierwszym finalistą

W rozegranym, dziś w Koszalinie pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski ZZPN bramki nie padły. Dopiero w rzutach karnych swą wyższość (6-5) wykazał beniaminek II ligi Świt Szczecin. Oznacza to, że zwycięzca jutrzejszego drugiego spotkania półfinałowego Iskra Banie - Flota Świnoujście, kto bym nie był, będzie gospodarzem finału.
A finał w środę 12 czerwca w Świnoujściu lub Baniach. Dokładnie dowiemy się jutro wieczorem.

Waldemar Mroczek

Wtorek, 04 czerwca 2024
Stanowisko zarządu MKS Flota

Świnoujście, 04.06.2024r

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Morski Klub Sportowy Flota w Świnoujściu w sprawie wyjazdu Wyspiarzy na mecz o mistrzostwo 3 ligi Pogoń II Szczecin – Flota Świnoujście zaplanowanego na dzień 30.05.2024r. godz. 17.00.

W dniu 06.05.2024r. z inicjatywy „Wyspiarzy” Kierownik d.s. Bezpieczeństwa Klubu Flota skierował do Pogoni Szczecin zapytanie (w formie e-mail) w sprawie miejsc na Stadionie i cen biletów dla zorganizowanej grupy, na które nie otrzymał odpowiedzi.

W dniu 25.05.2024r. podczas spotkania Przedstawicieli Floty oraz „Wyspiarzy” uzgodniono metodę zakupu biletów na w/w mecz, jednak 2 dni później Flota otrzymała informację od Kierownika ds. bezpieczeństwa Pogoni, który przekazał nam, że wejście na Stadion Pogoni w Szczecinie odbywa się na zasadach określonych przez przepisy o imprezach masowych i bilety można nabyć poprzez :
1. Zakup indywidualny z podaniem imienia, nazwiska i nr PESEL,
2. Zakup przez Klub Flota na podstawie zatwierdzonej listy i podpisanej przez przedstawiciela Floty. Nakładało to na Flotę pełną odpowiedzialność za potencjalne szkody powstałe na Stadionie oraz obowiązek zapłacenia kar dyscyplinarnych nałożonych przez Wydział Dyscypliny PZPN.

Zgodnie z literą prawa Klub Flota nie mógł podpisać listy kibiców „Wyspiarzy” z następujących powodów :
1. „Wyspiarze” nie są Członkami Klubu Kibica Floty,
2. Nie została podpisana Umowa określającą obowiązki i prawa obu stron.
Przykro nam niezmiernie, że naszych Kibiców nie wpuszczono na Stadion, i że ponieśli w związku z wyjazdem koszty i nie mogli uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Zależy nam na dobrych relacjach z „Wyspiarzami”, którzy wielokrotnie swoim dopingiem stanowili wielkie wsparcie dla nasze drużyny, a także dzieleniu wspólnej radości. Jednak podstawowym obowiązkiem Zarządu Floty jest dbanie o bezpieczeństwo naszej organizacji i działania w zgodzie z literą prawa.

Dokonaliśmy wszelkich starań, aby pomóc „Wyspiarzom”. Okazało się, że jedynym sposobem zakupu biletów był zakup indywidualny z podaniem imienia, nazwiska i nr PESEL. Nie można było kupić biletu w kasach, które były zamknięte, a także przed samym meczem zablokowany został dostęp do zakupu biletu przez Internet. Również nie można było skontaktować się z przedstawicielem SLO Pogoni.

Wszystkie fakty podane w tym piśmie są prawdziwe, za co bierzemy pełną odpowiedzialność. Uważamy, że obwinianie Zarządu Floty i kierownika Floty ds. bezpieczeństwa za zaistniałą sytuację jest niesprawiedliwe i krzywdzące.
O zaistniałej sytuacji powiadomiliśmy ZZPN, z prośbą o zajęcie stanowiska, natomiast Klub Pogoń Szczecin poprosimy o wyjaśnienia w związku z uniemożliwieniem zakupu biletów i wejścia na Stadion grupie „Wyspiarzy”.

Z poważaniem
Zarząd Morskiego Klubu Sportowego
Flota w Świnoujściu

Do wiadomości Prezes Pogoni Szczecin

Poniedziałek, 03 czerwca 2024
Walczymy o finał!

Ligowo-pucharowy przeplataniec trwa. Teraz czas na półfinały Pucharu Polski ZZPN, w tym spotkanie Iskra Banie - Flota Świnoujście. Zostanie ono rozegrane na boisku w Baniach, pojutrze, tj. w środę 05 czerwca 2024 o godzinie 18:00.
Z drużyną Iskry spotkaliśmy się już w Pucharze Polski w sezonie 2018/19. Była to IV runda, a licząc "od dołu" 1/32 finału. Pojedynek był można powiedzieć dwuetapowy. 01 grudnia 2018 wyruszyliśmy w podróż, ale już w autokarze otrzymaliśmy telefon, że boisko w Baniach nie nadaje się do gry i zawróciliśmy spod Przybiernowa. Ostatecznie mecz odbył się 23 lutego 2019 w Gryfinie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy świetle elektrycznym. Obie drużyny szczyciły się wówczas mianem niepokonanych w sezonie i liderowały w swoich grupach. Tyle tylko, że Flota grała w klasie okręgowej, zaś Iskra w klasie B. W tej sytuacji wynik 6-0 dla Floty nie jest dziwny, a przypomnijmy jeszcze, że 4 bramki zdobył wówczas Damian Staniszewski, po 1 Damian Mosiądz i Mateusz Bątkowski.
Teraz zespoły znów dzielą 2 klasy rozgrywkowe, tyle w tylko, że poziom się podniósł o 2 szczeble. Flota gra w III lidze, Iskra w okręgówce i wiadomo już, że obie zachowają swój status na przyszły sezon. Na dziś drużyna Iskry zajmuje 8. pozycję i traci do mającego już zapewniony awans do IV ligi Dębu Dębno 19 punktów. Jest wyżej w tabeli między innymi od szczecińskich klubów Arkonii, Stali, Hutnika i Kasty Majowe. W Pucharze Polski eliminowała w tym sezonie Hutnika Szczecin 7-1, GKS Kołbacz w rzutach karnych po remisie 3-3, Mierzyniankę Mierzyn 3-1 na wyjeździe, 7-1 Sarmatę w Dobrej, 3-1 Białych Sądów i także 3-1 AP Fenestrę Kotwicę Kołobrzeg. Przypomnijmy, że Flota wygrała 2-0 w Łożnicy z Orłem i 3-0 w Szczecinie z Pogonią II.
Stawką środowego meczu jest awans do finału wojewódzkiego. Oczywiście zdecydowanym faworytem jest Flota i głęboko wierzymy, że to nasz zespół wystąpi w finale i spotka się u siebie ze Świtem Szczecin lub w Koszalinie z Bałtykiem. Ale najpierw trzeba wygrać w Baniach, a wiadomo, że sensacje są ozdobą rozgrywek pucharowych. Oby tym razem do tego nie doszło.
Na wyłonienie zwycięzcy jest 90 minut gry, jeśli to nie nastąpi rozstrzygną rzuty karne. Finał planowany jest tydzień później, na 12 czerwca 2024. W międzyczasie czeka nas jeszcze ostatnie ligowe spotkanie z KP Starogard Gdański w Świnoujściu.


Waldemar Mroczek

Flota - jesień 2023:

W pierwszym rzędzie (przód) od lewej: Damian Staniszewski, Grzegorz Tarasewicz, Rajan Skwara, Lech Nowak (kierownik drużyny), Marcin Adamski (trener), Rafał Wiśniewski (trener przygotowania motorycznego), Łukasz Bożko, Krystian Peda, Kostiantyn Karaman.

W drugim rzędzie (środek) od lewej: Ernest Pyrkosz (lekarz), Alan Krauze, Krzysztof Bątkowski, Adam Wiejkuć, Szymon Cybulski, Michał Kwiecień, Mike Janiszewski, Filip Adamski, Maciej Badowski, Ricat Karaev, Krzysztof Wytwicki (masażysta).

W trzecim rzędzie (tył) od lewej: Igor Martuszewski, Michał Stasiak, Patryk Harkot, Łukasz Gądek, Daniel Kusztan, Maciej Styn, Mariusz Helt, Błażej Jezierski, Kamil Poźniak

Fot. Sławomir Ryfczyński.

Zdjęcia indywidualneAby powiększyć kliknij w zdjęcie.

Zezwala się na nieodpłatne wykorzystywanie zdjęć w mediach i internecie, pod warunkiem podania autora.

Archiwum>
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów na temat cookies tutaj.
Leszek Zakrzewski
(1952-2024)
Wspomnienie
Bramki Floty
z rundy jesiennej 2023/24
SALA TRADYCJI
Flota - 2023/24

Fot. Sławomir Ryfczyński
Wyniki 34 kolejki
Sokół - Cartusia 3-1
Świt - Polonia 5-0
Gedania - Vineta 5-1
Noteć - Zawisza 1-5
Wikęd - Błękitni 4-3
Stolem - Elana 0-3
Unia S.K. - Pogoń N.S. 0-3
Flota - Starogard 2-1
Unia Sw. - Pogoń II 3-0
Skrócona tabela
po 34 kolejce

1. Świt
34
85
2. Elana
34
71
3. Unia Sw.
34
63
4. Zawisza
34
58
5. Błękitni
34
55
6. Noteć
34
50
7. Polonia
34
50
8. Gedania
34
50
9. Pogoń II
34
49
10. Pogoń N.S.
34
49
11. Sokół
34
48
12. Flota
34
46
13. Vineta
34
45
14. Cartusia
34
44
15. Wikęd
34
34
16. Stolem
34
33
17. Unia S.K.
34
25
18. Starogard
34
13
 Cała tabela i wyniki>
Legenda barw:
Awans do II ligi
Utrzymanie w III lidze
Miejsce niepewne
Spadek do IV ligi
Mecze Floty
Wiosna 2024
U siebie
02.03 13:00 Stolem Gniewino
16.03 13:00 Zawisza Bydgoszcz
30.03 13:00 Polonia Środa Wlkp.
13.04 15:00 Gedania Gdańsk
27.04 16:00 Wikęd Luzino
11.05 14:00 Unia Solec Kujawski
25.05 17:00 Cartusia Kartuzy
08.06 17:00 KP Starogard Gdański
12.06 18:00 Świt Szczecin

Wyjazdy
09.03 13:00 Błękitni Stargard
24.03 12:00 Vineta Wolin
05.04 16:30 Świt Szczecin
20.04 15:00 Noteć Czarnków
04.05 16:00 Elana Toruń
08.05 18:00 Orzeł Łożnica
15.05 17:00 Sokół Kleczew
18.05 13:00 Unia Swarzędz
22.05 18:00 Pogoń II Szczecin
30.05 17:00 Pogoń II Szczecin
05.06 18:00 Iskra Banie


Wytłuszczonym - Puchar Polski
Data na czerwono - niedziela/święto
Data na niebiesko - dzień powsz.


Uwaga: Podajemy planowe terminy meczów. Serwis nie odpowiada za zmiany.

 Pełny terminarz >>

©Oficjalny serwis MKS Flota Świnoujście. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webmaster Waldemar Mroczek.
Rok założenia 1999.