Poniedziałkowy mecz reprezentacji Polski i Danii do lat 19 spowodował wyłączenie głównej płyty naszego stadionu i w konsekwencji wymusił przełożenie planowanego na sobotę spotkania z Gwardią Koszalin na późniejszy termin. Nie cieszy nas to rozwiązanie, bo wolelibyśmy, aby nasz zespół po wygranym meczu w Swarzędzu szedł za ciosem, ale musi pauzować, a tydzień potem czeka go wyjazd do III-ligowego giganta. U siebie wystąpi dopiero 24 października, czyli znów trzy kolejki z rzędu bez meczu w Świnoujściu.
Zatem na pewno w najbliższej kolejce nie powiększymy dorobku punktowego i nie awansujemy w tabeli. No, chyba żeby Pogoń II Szczecin (z Elaną Toruń, o ile mecz się odbędzie) lub Pomorzanin Toruń (z GKS Przodkowo) przegrali u siebie różnicą 9 lub więcej bramek. Natomiast szansę na wyprzedzenie nas ma 6 zespołów. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda.
Największe szanse na to mają Elana i Jarota Jarocin, którym wystarczy zremisować najbliższy mecz (obie grają na wyjazdach: Elana z Pogonią II, Jarota z Mieszkiem), ponieważ mają dużo lepszą różnicę bramek. Pozostali muszą wygrać. Przodkowo jedzie do Pomorzanina, Unia Swarzędz do lidera – Polonii Środa. Starogard i Gryf w razie zwycięstwa zrównają się z nami punktami, z tym że o ile Starogard już ma lepszą różnicę bramek, o tyle Gryf musiałby wygrać różnicą co najmniej 4 goli. Starogard gra u siebie z Bałtykiem Koszalin, zaś Gryf jedzie do Kołobrzegu. Gwardia Koszalin, z którą powinniśmy grać w sobotę, nie gra, więc nas nie wyprzedzi,
Przy najczarniejszym scenariuszu możemy wrócić na pozycję 18. Teoretycznie możemy też pozostać na 12. Najbardziej realny wydaje się spadek o jedną lub 2 pozycje. Nie liczmy na porażkę Jaroty, ale pozostali faworytami nie są. Jednak realny jest co najmniej remis Elany w Szczecinie, nie wykluczone (ale na pewno będzie o to ciężko) zwycięstwo Starogardu.
A co poza tym? Unia Janikowo gra z Górnikiem Konin, Bałtyk Gdynia z Chemikiem Police i tu zdecydowanymi faworytami są gospodarze. Ciekawiej zapowiadają się spotkania Sokoła Kleczew z Radunią Stężyca i Nielby Wągrowiec ze Świtem Szczecin. Te mecze nie będą mieć wpływu na naszą pozycję w tabeli po 11. kolejce.