Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Szczecińska Liga Mistrzów na Football Arenie w Szczecinie to coroczny prestiżowy turniej, który rozgrywany jest w trzech etapach. W październiku i grudniu odbywały się mecze grupowe w roczniku 2012, zaś w sobotę 25 stycznia przeprowadzono finały.
Zespół AP Baltica Świnoujście grał pod nazwą FC Barcelona. W fazie grupowej spisywał się rewelacyjnie, zajmując 1 miejsce, wygrywając wszystkie 10 spotkań z bilansem bramkowym 62-8! To wielki sukces, uwzględniając jak silne kluby z naszego województwa brały udział w zawodach. W sobotę przyszedł czas na serię finałową z 6 najlepszymi drużynami tegorocznej edycji. Zawodnicy ze Świnoujścia odnosili kolejne przekonujące zwycięstwa, a licznik stanął dopiero na 14 wygranych z rzędu. W ostatnim spotkaniu to jednak gospodarze, zespół Football Arena, jako SSC Napoli, zwyciężył. Zawodnicy AP Baltica wygrywając 14 z 15 spotkań godnie reprezentowali miasto Świnoujście na arenie województwa zachodniopomorskiego!

Jakby tego było mało, w niedzielę 26 stycznia młodzi piłkarze po wielkim sukcesie z dnia poprzedniego, okazali się absolutnie najlepszą drużyną jesiennego turnieju Deichmanna, który również w kilku etapach był rozgrywany w Szczecinie. AP Baltica nie miała sobie równych zwyciężając we wszystkich 25 meczach!!
Akademia Piłkarska Baltica wystąpiła w składzie: Michał Szepke, Kamil Majewski, Jan Majewski, Oskar Konicki, Oliwier Łużny, Paweł Butkiewicz, Marcel Szudrawy, Szymon Nadratowski, Dawid Wróblewski, Igor Szczepaniak
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, ich rodziców oraz kadry trenerskiej zajmująca się w/w grupą na co dzień, Pani trener Katarzyny Charusty oraz trenera Sebastiana Olszara.

Źródło: własne