Sobota, 25 stycznia 2020

Pierwszy sparing za nami
 

0-1  Dmytro Donos 16 minuta
1-1  Grzegorz Tarasewicz 48 minuta
2-1  Dmytro Szewczuk 58 minuta
3-1  Paweł Iskra 69 minuta
4-1  Paweł Iskra 78 minuta
4-2  Dmytro Donos 83 minuta
5-2  Paweł Iskra 90 minuta


Flota: Daniel Kusztan (70 Łukasz Gądek), Aleksander Cieślik (46 Patryk Harkot), Michał Stasiak, Adrian Skorb, Mariusz Helt (39 Maksym Oliinyk), Marek Niewiada (46 Dmytro Szewczuk), Dawid Adamski, Aleks Poskart, Grzegorz Tarasewicz, Maciej Kraśnicki (50 Michał Protasewicz), Paweł Iskra.
Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Iskra: Jakub Grodziski, Mikołaj karbowiak, Łukasz łazarz, Adrian Krzywicki, Kamil Kowalski (46 Oskar Ruciński), Jaroslaw Oleniuk, Mateusz Gepert, Konrad Prawucki, Rafał Piotrowski (46 Mariusz Kostur), Łukasz Cebulski (60 Maciej Gugulski), Dmytro Donos.
Trener: łukasz Cebulski.

Żółte kartki: Szewczuk, Oliinyk (79).
Czerwona kartka: Helt (39 za brutalny faul).

Sędziowali: Marcin Skupiński, Oskar Kupsiewicz, Paweł Mróz.

Jak na pierwszy mecz po zimowych urlopach drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Na początku, zgodnie z oczekiwaniami piłka trzymała się nóg piłkarzy Floty. Goście w tym czasie uważni w obronie, nie bardzo mogli przedrzeć się pod bramkę Floty. Z tej przewagi wynikła jednak tylko jedna naprawdę niebezpieczna sytuacja w 14 minucie, ale Iskra nie zdołał dobiec do podania Adamskiego. Dwie minuty później jednak prowadzenie nieoczekiwanie objęli goście. Po błędzie Stasiaka uderzył Prawucki a odbitą przez Kusztana piłkę dobił z bliska Donos. Cztery minuty potem Stasiak spróbował się zrehabilitować ale jego ostry strzał obronił na raty Grodziski. Kolejne okazje mieli Kraśnicki (strzelił nad bramkę z ostrego kąta), Poskart (na 5. metrze obrońcy wybili na róg) i Iskra (strzał głową z zagrania Kraśnickiego z rzutu rożnego nie trafił w bramkę). Po pół godzinie gry trochę rozbrykali się goście i Kusztan miał okazje wykazać się umiejętnościami po strzałach Donosa i Geperta, a daleki strzał Prawuckiego był bardzo niecelny. W 38 minucie Niewiada zagrał z rogu na głowę Skorba jednak Grodziski znów wybił na róg. Niedługo potem wychodzącego na czystą pozycję Donosa brutalnie zaatakował z tyłu Helt i został ukarany czerwoną kartką, ale rzut wolny większego zagrożenia nie zrobił.
Po przerwie Flota ruszyła z większym impetem zaś goście stopniowo tracili siły. Już w 48 minucie po trafieniu w wewnętrzną część słupka przez Iskrę Tarasewicz wyrównał. Kilka minut później Iskra w sytuacji sam na sam się przewrócił, a daleki strzał Szewczuka nogami obronił Grodziski. Prawdziwy popis Dima dał w 58 minucie. Grodziskiemu udało się odbić jego strzał z 25 metrów z wolego, ale piłka wróciła do Szewczuka, którego potężna bomba wylądowała przy lewym słupku bramki gości. W 58 minucie Grodziski mając piłkę przy nodze zagapił się i wbiegający Iskra podwyższył na 3-1. On też zdobył pozostałe bramki dla Floty w tym meczu; w 78 z dobitki po strzale Skorba i w 90 w sytuacji sam na sam, po krótkim biegu z piłką. Jednak między czwartą a piątą bramką Donos zdobył drugiego gola dla golczewian, przerzucając piłkę nad wybiegającym Gądkiem, a 3 minuty później mieli oni rzut karny za faul Gądka właśnie na Donosie. Nasz bramkarz jednak w pełni się zrehabilitował broniąc strzał Oleniuka.
W zespole Floty po raz pierwszy zobaczyliśmy 3 zawodników. Byli to zapowiadani wcześniej (patrz notatka z pierwszego treningu 14 stycznia) Adrian Skorb (ostatnio Hutnik Szczecin) i Aleks Poskart (Błękitni Wronki, mieszkający w Przytorze) oraz bramkarz Pogoni II Szczecin Daniel Kusztan.

Zdjecia z meczu – Dworakowscy

Zdjecia z meczu – Piotr Zgraja

Waldemar Mroczek, video Piotr Dworakowski