Czwartek, 23 stycznia 2020

Jak pamiętamy w poprzednich 2 sezonach wszystkie 4 ligowe rundy zaczynaliśmy od meczu z Iskrą Golczewo. Ba, od meczu z tą drużyną rozpoczęliśmy też rozgrywki o Puchar Polski w sezonie 2016/17 a rok 2019 o stawkę zaczynaliśmy od pucharowego spotkania z… Iskrą Banie. Teraz nie mamy w lidze przeciwnika o nazwie Iskra (choć jest Iskierka), więc w sierpniu i teraz przygotowania zaczynamy od sparingów z Iskrą Golczewo. Cóż iskra jest niezbędna do zapłonu, a Paweł Iskra widocznie nie wystarcza.
A teraz już na poważnie. W najbliższa sobotę nasza drużyna rozegra pierwsze spotkanie towarzyskie, które będzie zarazem pierwszym meczem naszej drużyny w 2020 roku. Przeciwnikiem będzie zaprzyjaźniony klub z Golczewa. Jako Morski Klub Sportowy spotkaliśmy się z nim już 4 razy w lidze (klasa okręgowa), raz w Pucharze Polski i raz towarzysko. Z reguły Flota pewnie wygrywała strzelając dużo bramek. Absolutnym wyjątkiem było ligowe spotkanie w sierpniu 2018 roku w Golczewie zakończone bezbramkowym remisem. Ogólny bilans bramkowy Floty z Iskrą: 14-5 w lidze, 5-2 w Pucharze Polski i 7-0 w sparingu.
Aktualnie drużyna Iskry jest wiceliderem klasy okręgowej. Do prowadzącej w tabeli Polonii Płoty traci 3 punkty, ma z kolei 2 punkty przewagi nad Jeziorakiem Szczecin. Do rywalizacji o awans może jeszcze się włączyć, choć już ze znacznie mniejszymi szansami, trenowany jesienią przez Tomasza Błotnego Pomorzanin Nowogard, tracący do lidera 8 punktów. Drużyna Iskry może się pochwalić wyjazdowym zwycięstwem 1-0 nad powszechnie uważanym za głównego faworyta rozgrywek Jeziorakiem Szczecin. Trenerem Iskry jest były piłkarz Floty Łukasz Cebulski.
Spotkanie Flota – Iskra w sobotę, 25 stycznia 2020 o godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu. Zapraszamy.

Waldemar Mroczek