W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 nasz zespół wystąpi w podpoznańskim Swarzędzu. Przeciwnikiem będzie tamtejsza Unia, również beniaminek III ligi.
Drużyna gospodarzy awansowała z drugiego miejsca w IV lidze wielkopolskiej, na skutek rezygnacji z występów w III lidze zespołu LKS Gołuchów. Nie wiadomo, jakby się to potoczyło gdyby rozgrywki zostały dokończone, w każdym razie bezpośredni mecz z liderem, rozegrany w Swarzędzu, zakończył się wygraną Unii 2-0. W chwili przerwania rozgrywek Unia traciła 1 punkt do Gołuchowa, miała za to taką samą przewagę nad trzema kolejnymi zespołami. Zatem finisz zapowiadał się niezwykle emocjonująco, ale jak wiadomo, nie doszło do niego z powodu koronawirusa. W sobotę pojedziemy właśnie do Swarzędza, miasta słynącego niegdyś z potężnej fabryki mebli, a dziś wciąż prężnego ośrodka przemysłu stolarskiego i tapicerskiego.

Klub Unia powstał 15 sierpnia 1921 r. Podobnie jak Flota ma niebiesko-białe barwy. Najwyższy poziom rozgrywkowy, w którym występował, to dawna III liga, a zatem trzeci. Tam też spotykał się z Flotą, po raz ostatni w sezonie 1997/98. Po bezbramkowym remisie w Świnoujściu, w Swarzędzu wygrała Flota 3-1, po 3 golach Kamila Jakubiaka. W XXI wieku Unia występowała w III lidze (już tej obecnej) nieprzerwanie w latach 2008-16.

W bieżącym sezonie zajmuje 15. pozycję, mając o 1 punkt więcej od Floty i różnicę bramek 14-14. Najwięcej bramek strzelili: Tomasz Neumann 4 oraz Radosław Barabasz i Michał Przybyła po 3. Wygrane 3 mecze – u siebie z Gwardią Koszalin oraz wyjazdowe 3-1 w Starogardzie Gdańskim, do tego bezbramkowe remisy z zachodniopomorskimi drużynami: Chemikiem Police u siebie i sensacyjny ze Świtem w Szczecinie.

Mecz zatem bardzo ważny. Wiadomo, że trzeba walczyć o zwycięstwo, bo oba zespoły bardzo potrzebują punktów. Trzymajmy kciuki.