Dzisiejszym meczem Świt Szczecin – Pomorzanin Toruń zakończył się piłkarski rok 2020. Nareszcie wszystkie zespoły mają rozegrane po 17 meczów. Na szczęście dla nas dziś wygrał Świt (2-0), dzięki czemu nie spadliśmy na 17. miejsce. Ale cieszyć się nie ma z czego. Pozycja szesnasta, którą zajmujemy aktualnie, to jednak miejsce spadkowe, więc wiosną trzeba się będzie wspinać, najlepiej o co najmniej 4 lokaty. Bo dopiero miejsce 12 daje gwarancję utrzymania, los zespołów z miejsc 13 – 15 zależeć będzie od liczby spadkowiczów z regionu (woj. zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie) z II ligi, każda degradacja spychać będzie jednego trzecioligowca do IV ligi. Przypomnijmy jeszcze, że przy równej liczbie punktów o kolejności decydować będzie w tym sezonie różnica bramek, a tę mamy fatalną, więc musimy mieć co najmniej 1 punkt więcej od przeciwnika, którego chcemy wyprzedzić.

Co czeka nas jeszcze w tym roku? W okresie roztrenowania zagramy dwie gry kontrolne z ligowymi rywalami ze Szczecina. W najbliższy czwartek, 10 grudnia o godzinie 18:00, spotkanie z Pogonią II, zaś w niedzielę, 13 grudnia o 11:00, na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie spotkanie ze Świtem. W tych spotkaniach przewidziane jest testowanie kandydatów do zespołu. Po roztrenowaniu zawodnicy udadzą się na urlopy, wznowienie zajęć planowane jest na 11 stycznia 2021.