Czwartek, 27 lutego 2020

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 ostatni sparing naszego zespołu przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w IV lidze. Przeciwnikiem będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal.
Ciężko nazwać ten mecz próbą generalną, bo i pora meczu nie ta sama co pierwszy mecz ligowy (za to ta, co większość meczów u siebie), przeciwnik nie z tej samej półki i w dodatku jeszcze sobotni mecz będzie przy świetle elektrycznym na bocznym boisku, ze sztuczną nawierzchnią. Ale na pewno powinniśmy zobaczyć już skład co najmniej bardzo podobny do tego, co będzie wiosną reprezentować MKS Flota.
Wybrzeże Rewalskie jest zespołem z górnej połowy tabeli klasy okręgowej. Po rundzie jesiennej zajmuje 6. pozycję, mając w dorobku zdobyte 23 punkty i różnicę bramek 23-28. Do lidera traci 14 punktów. Największym jego osiągnięciem w rundzie jesiennej jest bez wątpienia wygrana 3-2 w Golczewie z Iskrą. Z Pucharem Polski pożegnało się w IV rundzie, przegrywając z III-ligowymi rezerwami Pogoni Szczecin, wcześniej eliminując Falę Międzyzdroje i Błękitnych Trzygłów.
W sezonie 2006/07 „stara” Flota spotkała się z Wybrzeżem Rewalskim w IV lidze, dzieląc się punktami: w Świnoujściu nasz zespół wygrał 3-1 by w rewanżu sensacyjnie (ale mając już zapewniony awans) przegrać 0-1. Nowa Flota grała z Wybrzeżem w V lidze w sezonie 2017/18 i po zaciętych meczach wygrała 6-4 w Niechorzu a w Świnoujściu był remis 2-2. Ostatni sparing, latem ubiegłego roku, zakończył się wygraną Floty 11-1.
Po tym meczu już tylko dopięcie ostatnich guzików i pierwszy mecz ligowy w Wolinie z Vinetą, w niedzielę 08 marca o godzinie 15:00.

Waldemar Mroczek