W najbliższy weekend formalnie zakończy się jesienna część rundy zasadniczej III ligi. Na dziś do rozegrania zostało dziewięć meczów zaległych, a już wiadomo, że kolejne trzy z najbliższej kolejki nie odbędą się w terminie. Razem to więcej niż cała kolejka. Na tę chwilę wszystkie mecze do tej pory planowane ma dziewięć zespołów, a wiadomo, że po 17. kolejce liczba ta zmniejszona zostanie o co najmniej dwa.

Wśród „szczęśliwej siódemki” znajduje się najbliższy rywal Floty – Bałtyk Koszalin i wszystko wskazuje na to, że uda mu się zamknąć rok 2020 już w sobotę. Flotę czeka jeszcze zaległy mecz 11. kolejki, za tydzień z inną koszalińską drużyną – Gwardią, także w Świnoujściu. Zadanie bardzo trudne. Bałtyk w walce o II ligę praktycznie się nie liczy, ale do pierwszej ósemki jest na najlepszej drodze. Obecnie zajmuje w tabeli szóstą pozycję, ma w dorobku 25 punktów i różnicę bramek 35-26. Tyle tylko, że rozegrał wszystkie mecze, podczas gdy Elana Toruń ma przełożone trzy swoje spotkania. Gdyby zdobyła w nich 5 punktów, wyprzedziłaby Bałtyk. Szanse na to mają też Kotwica Kołobrzeg i KP Starogard.

Bałtyk jest drużyną bardzo nierówną. U siebie wygrał dwa mecze różnicą sześciu bramek (z Unią Janikowo i Mieszkiem Gniezno), ale też dwukrotnie (z Pogonią II Szczecin i Elaną) przegrywał po 1-4. Na wyjazdach wygrał dwa mecze (3-0 w Swarzędzu i 3-2 w Wejherowie) i cztery zremisował (ze Świtem Szczecin, GKS Przodkowo, Kotwicą Kołobrzeg i Nielbą Wągrowiec). Przegrał natomiast w Starogardzie Gdańskim oraz w derbach z Gwardią.
W zespole Bałtyku zwrócić należy uwagę przede wszystkim na dwóch superstrzelców. Wprawdzie listę naszej grupy otwiera Krzysztof Bartoszak z Jaroty Jarocin (17 trafień), ale on w swoim klubie nie ma pod tym względem konkurenta, poza tym dużo bramek strzela z rzutów karnych. Tuż za nim jednak znajdują się dwaj zawodnicy Bałtyku – Dawid Gruchała-Węsierski i Bartłomiej Putno, którzy strzelili po 13 bramek. To imponujące, zwłaszcza, że są to zawodnicy młodzi. Putno na 23 lata, a Gruchała-Węsierski 21 lat! Poza tym, w zespole Bałtyku występuje też były zawodnik Floty (2014/15) – Arkadiusz Jasitczak.

Spotkanie Flota – Bałtyk zostanie rozegrane w sobotę, 14 listopada o godzinie 13:00. Znowu bez publiczności, ale podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich meczów w Świnoujściu, będzie bezpośrednia transmisja na YouTube za pomocą Zachodniopomorskiej Telewizji. Wszyscy przed ekrany!