Jutro nasza drużyna wystąpi w Wągrowcu przeciwko tamtejszej Nielbie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00. Będzie to ostatni wyjazdowy mecz Floty w 2020 roku. W planach zostają jeszcze dwie gry u siebie z klubami koszalińskimi.
Nielba jest drużyną nieobliczalną, potrafi zarówno wygrać w Przodkowie, ale też przegrać 1-5 u siebie z Pogonią II. Poza tym przegrała u siebie jeszcze trzy inne mecze: 2-4 z Jarotą Jarocin, 0-1 ze Świtem Szczecin i 0-2 z KP Starogard oraz zremisowała 1-1 z Bałtykiem Koszalin. Zatem na osiem meczów rozegranych w Wągrowcu, Nielba wygrała tylko trzy, z niżej notowanymi rywalami: 4-0 z Górnikiem Konin, 2-0 z Chemikiem Police i 4-3 z Unią Swarzędz. Na wyjazdach, poza wspomnianym zwycięstwem z GKS Przodkowo, wygrywała jeszcze w Wejherowie i Gnieźnie (fakt, że w tym ostatnim miejscu aż 6-0), zremisowała w Toruniu z Elaną i w Koszalinie z Gwardią, przegrała w Stężycy i Kołobrzegu. Nie są to zatem wyniki powalające i na pewno musimy walczyć o zwycięstwo. Nasz zespół znajduje się bowiem na 15. pozycji, to jest najniższa z tzw. niepewnych, dająca utrzymanie tylko w przypadku utrzymania się w II lidze wszystkich zespołów z naszego regionu. Nielba jest o cztery miejsca wyżej, na dziś więc spokojna, ale ma od Floty tylko dwa punkty więcej, więc ewentualna wygrana pozwoliłaby ją wyprzedzić. Zadanie więc niełatwe, ale możliwe do zrealizowania. Trzeba jednak być skutecznym tak w obronie, jak i ataku. W naszym zespole zagra już Michał Stasiak, który w spotkaniu z Kotwicą pauzował za kartki.

Z zespołem Nielby graliśmy już w III lidze w sezonie 2007/08, a więc tym, w którym Flota awansowała do I ligi. W Świnoujściu był remis 1-1, w Wągrowcu wygrała Flota 1-0. Nielba zajęła wówczas 3. pozycję.
Koledzy z Wągrowca zapowiadają bezpośrednią relację na YouTube. Link powinien uruchomić się 5 minut przed rozpoczęciem meczu.