Szanowni Kibice!

Klub MKS Flota od lat czynnie propaguje dyscyplinę sportową jaką jest piłka nożna, natomiast przede wszystkim stara się propagować SPORT przez duże „S”.

Głównym czynnikiem współtworzenia naszego klubu z Wami, Kibicami jest promocja kultury fizycznej, aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia oraz kulturalnego kibicowania podczas imprez sportowych. Klub od lat stara się to wszystko rzetelnie realizować.

W czerwcu Klub przy wsparciu Urzędu Miasta Świnoujście zamierzał zorganizować  z udziałem zawodników klubu MKS Flota trzy spotkania z mieszkańcami w szczególności z dziećmi i młodzieżą naszego miasta. Niestety. W związku z aktualnie panującą sytuacją epidemiologiczną COVID-19 w Polsce oraz coraz to większym wzrostem zakażeń na ww. wirusa Zarząd Klubu musiał wykazać się odpowiedzialnością za zdrowie zawodników oraz kibiców. W związku z powyższym byliśmy zmuszeni do rezygnacji ze spotkań. Zdrowie kibiców, jak i zawodników jest dla nas najważniejsze. Klub nie zostawał jednak obojętny na propagowanie aktywności fizycznej, ogłaszając nabory dla młodzieży i dzieci do drużyn trampkarzy i juniorów, jak i zapraszając do od lat kulturalnego kibicowania na meczach ligowych, na które osoby do 13 roku życia mają darmowy wstęp. Oczywiście stosując się do zaleceń sanepidu.

Piłkarze, którzy mogą stanowić inspirację, mają jednak kibicom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, do przekazania: “O swoje zdrowie nie trzeba dbać tylko i wyłącznie podczas treningów z klubem, nawet podczas dni wolnych warto się zmobilizować, pójść na siłownię, pływalnię, pobiegać rano, czy wieczorem, a nawet zwyczajny mały trening w domu w postaci pompek, brzuszków, przysiadów będzie miał na zdrowie duży wpływ. Ponadto warto zastanowić się nad zdrową dietą, która da organizmowi energię potrzebną do aktywnego spędzania czasu, jak i poprawi ogólne samopoczucie, a w szczególności wystrzegać się fast foodów, napojów gazowanych, napojów energetycznych, tłustego, ciężkiego jedzenia i przede wszystkim używek pokroju alkohol, czy wyroby tytoniowe. Jeśli chodzi o kibicowanie, ważne jest by robić to z głową. Na mecze chodzi się wspierać swoją drużynę, czy idzie jej dobrze, czy też źle, bez niepotrzebnych wulgaryzmów, czy ubliżania przeciwnikowi. Dzięki takiej postawie na meczach Floty nie dochodzi do zamieszek i zbędnych interwencji służb porządkowych. Piłkarze muszą czuć, że kibice to tak zwany “dwunasty zawodnik”, wtedy gra się o wiele lepiej. Czuć wsparcie.

Tymczasem uważajmy na zdrowie nasze i bliskich.