Czwartek, 02 stycznia 2020

Z największym smutkiem informujemy, że w dniu 29 grudnia 2019 zmarł założyciel, prezes i członek honorowy naszego klubu Mieczysław Szymański.
Mieczysław Szymański był jednym z czterech oficerów Marynarki Wojennej, którzy 17 kwietnia 1957 roku podjęli się założenia cywilno-wojskowego klubu sportowego, pod opieką wojska, ale służącego wszystkim mieszkańcom Świnoujścia po dzień dzisiejszy. W roku 1961 powołany został na stanowisko prezesa Wojskowego Klubu Sportowego Flota, które piastował do roku 1966. W roku 2011 uchwałą zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Flota otrzymał nominację na członka honorowego MKS Flota.
Pogrzeb Mieczysława Szymańskiego odbędzie się w środę 08 stycznia 2020 o godzinie 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.
Żegnaj prezesie, najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny.

Niech odpoczywa w pokoju. Cześć Jego pamięci.


grał w kilku okolicznych klubach. Zdecydował się pozostać na wyspach na stałe, tu się ożenił, tu urodziły się jego dwie córki. Po zakończeniu piłkarskiej kariery postanowił się sprawdzić w roli trenera. Jego pierwszym zespołem byli juniorzy Floty, z którymi wywalczył awans do klasy wojewódzkiej. W 2015 roku jego drużyna jako jedyna w Miejskim Klubie Sportowym dokończyła rozgrywki, mimo iż klub był już w stanie upadłości, nie działał zarząd ani biuro. On też został pierwszym trenerem nowego, Morskiego Klubu Sportowego, prowadząc jednocześnie seniorów i juniorów. Z pierwszym zespołem wywalczył dwa kolejne awanse rok po roku. Po odejściu z Floty trenował z powodzeniem Wicher Brojce i Pomorzanina Nowogard.
Żegnamy Cię drogi kolego, rodzinie składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Niech odpoczywa w pokoju. Cześć Jego pamięci.